|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Нова година VS Финансии
10.12.2009 9:27:12   
mami
ајде да ве чујам, како стоиме по ова прашање? Јас мислам дека за Нова година најмногу се трошиме, почнувајќи од потребата да се купат секоја година нови и нови украси за дома, до облека, пречек, пакетчиња...
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Нова година VS Финансии
10.12.2009 9:52:29   
Iva
Леле доста, кога ќе помислам мука ме фаќа. Не знам што попрво да направам, со оваа волшебничкава плата за ништо не стигнува. Оваа година ќе има листа на приоритети. Прво пакетчиња и по некој подарок за децата. И кога ќе видиш само тоа. Облека им купив и ги опремив комплетно пред извесно време. Не одиме никаде за Нова Година, значи трошок за пречек нема да има. Елката оваа година нема да биде подновензатоа што секоја година ја подновуваме. И тоа е тоа. Криза.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Нова година VS Финансии
10.12.2009 9:57:39   
mami
леле нас ептен ни се собираат трошоци во декември- регистрација на колата, роденден на внук од девер, па пакетчиња, па нешто за елката (неможам да одолеам мора нешто да земам) и кога ќе видиш сум отишла во минусuser posted image

(Одговор на членот Iva)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Нова година VS Финансии
10.12.2009 10:20:30   
arh_diz
Za NG kupuvame i toa sto treba i toa sto netreba . Nemozeme da odoleeme na nekoi raboti.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Нова година VS Финансии
10.12.2009 10:24:51   
vezilka RR
за НГ трошоци колку сакаш, пакетчиња за дечињата, поклони за најблиските, за дома еден куп ствари ќе накупиме и плус ако одиш некаде за дочек..леле мори мајко user posted image user posted image user posted image Башка што имам еден куп родендени се околу НГ, и јас до крај на јануари немам ни едно единствено денарче во новчаник.. 

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Нова година VS Финансии
10.12.2009 21:18:38   
Еца
За нова година пари никогаш доста. Затоа решив дека ќе направам пакетчиња за дечињата, тие се најважни, а за останатите подароци решив, ќе извадам една слика од децата и на сите што мислам дека треба ќе им подарам рамка со слика. Сметам дека е еднставен, а убав подарок. За нова година ке си седиме дома, некој ден пред ќе одиме на вечера со мм и тоа е тоа. Како и секој друг ден ке дојде, ќе пројде...мора да мислиме и за после нова годинаuser posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Нова година VS Финансии
15.12.2009 19:32:29   
tereza
и јас не влегувам  во некои големи трошоци за Нова година,досега купив малку лампиони и по некое украсче и тоа е за дома,за подароци само на дечко ми му купувам некој симболичен подарок,а еве сега Еца ми даде идеа дека тоа може да биде и слика од нас двајца во некоја украсна рамка,тоа ми се допаѓаuser posted image
и за гардероба не би трошела многу пари зависи каде ќе бидеме ама сепак поминувам поскромно. како што велите треба да се мисли и за периодот после НГ

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Нова година VS Финансии
15.12.2009 19:47:14   
Bitolcanka
Тереза тебе Еца ти даде идеја, а мене ти ми даде user posted image И јас за дечкото ќе му купам една убава рамка за слика во форма на срце и во неа ќе ја ставам најубавата слика од нас двајцата user posted image Мислам дека ќе биде многу изненаден зашто не очекува дека ќе му купам било каков поклон за Нова Година, а ниту пак јас имав нешто размислувано дека ќе му купам било што. Но врската ни станува се поцврста, се надминаа проблемите кои ги имавме долго време и мислам дека ова ќе е позитивно и ќе дпринесе уште повеќе да се почитуваме и сакаме еден со друг user posted image Не е важен подарокот, важна е креативноста - украсувањето на истиот, начинот на кој се подарува нешто, зборовите, картичка со убава порака ... Инаку, навистина не можеме да си дозволиме луксузни работи и подароци, кај сите е иста финансиската состојба ...

(Одговор на членот tereza)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Нова година VS Финансии
15.12.2009 20:16:45   
ripce
Со оглед на тоа што само мм работи, мало дете, и ред други околности престојната Нова година секако ќе ја поминеме во домашна атмосфера, со или без + друштво. Значи ќе се воздржиме од пари за пречек некаде надвор од дома. Елката и новогодишите украси мајка ми се понуди да ни ги купи, останува уште утре да излеземе и да купиме што треба. мм пред некоја недела доаѓаше накај ск за него за патики, па му купи убав, не секојдневен подарок на син ми, типичен за мм - фудбалски дрес. Јас имам зачувано некој денар па ќе му земам некое блусче и панталони, за дотерување за сликањето со Дедо Мраз. Со нешто ќе се почастам и себеси, некоја ситница и за мм (се мислев нешто да му порачам од Авон), на моите сакам да им направам календар со слики од син ми (не знам како ќе го изведам ова, ама морам да ја реализирам идејава), а на другите по една слика со Дедо Мраз и тука завршува приказната. За повеќе некоја наредна година user posted image user posted image user posted image

< Поракaта ја уредил ripce -- 15.12.2009 20:17:15 >

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Нова година VS Финансии
15.12.2009 20:18:52   
Еца
Е баш ми е дрго што ви дадов идеја, сепак според мене многу поважно е вниманието и начинот на кој ќе биде даден подарокот, отколку да е скап. Многу одамна за една Нова Година ми се случи да добијам два подарока, едниот скап, мислам никогаш немаше да си го дозволам, но искрено не ме израдува толку многу, колку еден едноставен, мал подарок сокриен во ракавот на мојата јакна. И тоа баш кога не очекував, токму кога помислив дека мене ме заборавиле.user posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Нова година VS Финансии
15.12.2009 20:54:18   
loulou
eve jas pak preterav i ovaa godina iako rekov lani deka nema istoto da go pravam,samo tuka za bozik site rodnini,prijateli ti davaat pokloni i kako da ne vratis.

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Нова година VS Финансии
15.12.2009 20:58:46   
mami
леле, ете досега само ситници за елката и нешто за другарките и отиде скоро пола плата..тешко мене, белки ке се смилува газдава па ке даде нешто екстраuser posted image

(Одговор на членот loulou)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Нова година VS Финансии
15.12.2009 21:02:06   
loulou
taka e mami mnogu lesno se trosat samo posle ke si se mislime

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Нова година VS Финансии
15.12.2009 21:20:25   
Еца
не, не оваа година си ветив не шетам не трошам пари. Мене ни цела плата не ми стигнува кога ке почнам ај со ова ај со онаuser posted image и потоа чушкиuser posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот loulou)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Нова година VS Финансии
15.12.2009 21:25:30   
Bogdancanka
колку имам ќе трошам али немислам за без веза да трошам само што ми треба а мене се нешто ми требаuser posted image user posted image user posted image така да колку ќе ме финансира мажле толку ќе трошам.А ова со ветувањето Еца стално и јас си ветувам али никако да си стојам на ветенотоuser posted image user posted image user posted image .Абре жена се нешто и фали така знае често мажле да ми кажеuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Нова година VS Финансии
15.12.2009 21:28:13   
loulou
da da ako iskocis po prodavnici gotovo otidoa pariteuser posted image jas se izlazav,iskociv i svrsiv rabotauser posted image user posted image

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Нова година VS Финансии
15.12.2009 23:39:08   
Cacko
Glava me boli od troskovi(pa i ovie od fond ne mi kasnat so platiuser posted image )Paketcinja obavezno za vnukite,neso dzidzi midzi za kitenje,a na drugite samo baknez(da ne recam sipak poklon)user posted image

(Одговор на членот loulou)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Нова година VS Финансии
15.12.2009 23:56:33   
Anushka
potpisuvam 100%
mnogu se trosi...
ama dve raboti si g resiv vo zivotot:
1. poarno da ne kupam nisto, otkolku "reda radi"
2. NEKA E SAMO ZA ARNO

(Одговор на членот Cacko)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Нова година VS Финансии
16.12.2009 0:24:20   
nana
Таман да пуштам срце на немаштијава да купам нешто за празниците ми ја блокирале картицата user posted image , од што сум презафатена децата не сум ја продолжила а во минус сум (нормално) и сега утре да трчам да ја опраам работата оти останавме без подароци user posted image  Не планираме големи трошоци но сепак подароци и пакетчиња за децата, по некоја ситница за блиските...ми се допадна идејата за календар со слики од децата само да имам време тоа можам и сама да го направам на компјутер па да заштедам user posted image  Ќе видиме што ќе испадне на крај од овие економични планови user posted image

(Одговор на членот Anushka)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Нова година VS Финансии
16.12.2009 9:04:42   
profesorica
Многу трошоци, пакетчиња, украси, облека и + за пречекот.А Јануари е долг месец и обично сме куси по нова година.

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот nana)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Нова година VS Финансии
16.12.2009 10:39:42   
Mila na mama
Ох темава! Кога ќе ми текне колку малку пари ќе имам во јануари ми иде да го прескокнам декември. Лани изнакупив лампиони годинава ќе ми фалат само машни и ленти и плус еден сет сијалички замена за расипаните, па подароци и пакетчиња за деца, честитки, сеуште не сум смислила со што да ја израдувам Мила, со мм си подаруваме еден на друг дочек во Охрид, нешто облека и отиде сметката по ѓаволите.

_____________________________

love u all

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Нова година VS Финансии
16.12.2009 19:58:26   
Mila na mama
Почнав. Купив некои играчки за под елка Мила да се радува и некои подарочиња за во пакетчињата. Не одолеав на една преубава златна лента во Вучко и нов врв голем и златен.Плус има попуст во Калиопе и Теранова така што утре се во план неколку парчиња што ги бендисав денес. Аууу новогодишниот шопинг ќе ми ја истенчи картичката. Ви велам јас попаметно ми е да хибернирам до 15-20 јануари.user posted image

_____________________________

love u all

(Одговор на членот Mila na mama)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Нова година VS Финансии
16.12.2009 20:10:34   
Enika
Кај ја ршнавте темата аuser posted image лани за чудо големо на попусти за нг ништо не купив...оваа година нема да пројде така..не дека ке трошам мн зашто искрено и не ми се свига нешто посебно тука...а сакам и за попустуве да идам во Солун...ама дека има попусти овде ке купиме нешто ке се најдеuser posted image user posted image user posted image последно трошам на шминка мн...послабо на облека..ама таква сум...периодично се опседнувам со раб...а после губа мерак user posted image user posted image user posted image а и што да купувам облека моите ке идат надвор за нг па ке ми земе мајка ми од тамуuser posted image user posted image user posted image јупииииииииииии

(Одговор на членот Mila na mama)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Нова година VS Финансии
16.12.2009 21:05:30   
Bogdancanka
za pokloni ke kupam samo na vnucite,dve od  sestra mi dve od dever mi i dosta na drug nikoj....

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот Enika)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Нова година VS Финансии
16.12.2009 23:48:52   
jovanka
Definitivno ke gi cekam onie popusti po Nova godina koga i na decata ke im kupam kvalitetno bidejki vo momentot so cenite preteraa a togas nitu guzvi ednostavno da uzivas i da kupuvas.

_____________________________

Zivotot e podarok a podarocite se za da se raduvame.

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Што да дознаете.
пеперутка16

Кога би носеле тројки, што би направиле?