|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Најубави имиња
4.8.2009 7:58:18   
Палешка РР
Ајде овде да ги напишеме имињата кои ни се нас најубави.
Можеби ќе им дадеме идеја на некои родители кои сеуште не се одлучиле за име на бебето.

Марио
Исидора

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Најубави имиња
4.8.2009 8:05:16   
mami
Баш убава идеа..еве неколку-
Лукаuser posted image
Матео
Евгенија
Алексеј
Ана
Марија
имав уште неколку ама ке ви ги пишам покасно, не ми текнуваат сега ситеuser posted image

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Најубави имиња
4.8.2009 11:32:14   
Adrijana
Eva                 Tomi
Evgenija         Andrej
Hana              Martin
Jana                Luka
Daria              Kristijan
Lina                 Ivan
Iva                   Teo

Ovie prvive Eva i Tomi, edno ke bide ime na nasevo sonceuser posted image , sega za sega e Eva, a ako ne iznenadi ( cisto sumnjam ama sepak), togas ke bide Tomi.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Најубави имиња
4.8.2009 11:47:13   
mami
Палешке дали ова значи дека ја очекуваме Исидора на свет?

(Одговор на членот Adrijana)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Најубави имиња
4.8.2009 11:52:28   
Палешка РР
Не знам сеуште, ќе размислиме user posted image  user posted image  user posted image
Леле колку сум возбудена, не сум при себе user posted image  user posted image  user posted image  user posted image user posted image user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Најубави имиња
4.8.2009 12:09:15   
alex_mo
Aleksandar,
AnaBela,
Antonija
Dragi mi se oti sin mi e Aleksandar, a drugite dve se moite vnukicki...Za narednoto beeb ke smislime nesto interesno,ama sigurno i toa ke bide na A.Razmisluvame samo za zenski imainja.......pa ke vidime.......

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Најубави имиња
4.8.2009 12:14:41   
mami
ИЗВОРНА ПОРАКА: alex_mo

Aleksandar,
AnaBela,
Antonija
Dragi mi se oti sin mi e Aleksandar, a drugite dve se moite vnukicki...Za narednoto beeb ke smislime nesto interesno,ama sigurno i toa ke bide na A.Razmisluvame samo za zenski imainja.......pa ke vidime.......


Последното е моето име...некогаш си го сакам дека не е многу вообичаено, а некогаш го мразам оти е многу долго, затоа и сакав за Лука кратко име без простор за надимаци кратенки

(Одговор на членот alex_mo)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Најубави имиња
4.8.2009 15:31:35   
natasha
luka
leon
eva
leona
lina
anja
johan

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Најубави имиња
4.8.2009 21:18:32   
Natasha5
Janauser posted image
Leontina
Melanija
David
Angel

(Одговор на членот natasha)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Најубави имиња
4.8.2009 21:55:07   
Cacko
Za zensko definitivno Elenauser posted image (so dusa ja cekame denovive do 12.08),i nemam bas drugi idei za zenski iminja, a za maski Mihael, Stefan, Andrej i Predrag (ime koe mi se sviga cel zivot od nekoi neobjasnivi pricini user posted image mozda posto e srpsko a ja sum srbinka)

(Одговор на членот Natasha5)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Најубави имиња
4.8.2009 22:10:12   
Еца
да, да Цацко Елена е навистина преубаво имеuser posted image user posted image user posted image сега не дека јас така се викамuser posted image ама стварноuser posted image
Милаuser posted image                              Стефан
Мартинаuser posted image                        Јован
Ева                                    Петар                                  
Ива                                    Дамјан
Јана                                  

< Поракaта ја уредил Elena -- 4.8.2009 22:11:00 >


_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот Cacko)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Најубави имиња
4.8.2009 22:33:47   
Tanja K.
Kaj nas doma ima dilema,odnosno trilema vo vrska so imeto na naseto vtoro bebe.Sekoj si saka razlicno ime ,no sto ke bide na kraj ke vi kazam koga ke odlucime ili otkako ke se porodam.Jas sakam Luna,Kerka mi Marija,a mazmi Ana.Ne go sakal moeto ime zosto imalo tolku ubavi makedonski iminja.A jas malku neobicno,i neznam.user posted image user posted image

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Најубави имиња
5.8.2009 19:24:04   
penelopa
Mene lično najubavo žensko ime mi e Marija...ili pa varijantata Ana-Marija....definitivno...

(Одговор на членот Tanja K.)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Најубави имиња
5.8.2009 19:52:36   
mimicka
Ilija           Kalina
Mihail        Jana
Petar        Lea
Jovan        Jovana
Marko       Marija
Jakov        Ana

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Најубави имиња
8.8.2009 17:13:19   
Сани
Треба да почнеме да размислуваме за име! Благодарам на идеите.
Јас би сакала Анастасија но сеуште имаме време!

(Одговор на членот mimicka)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Најубави имиња
8.8.2009 17:18:43   
Еца
Сани, а ако е машкоuser posted image или веќе се знае дека ќе биде принцеза на мама и тато?user posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот Сани)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Најубави имиња
8.8.2009 17:52:42   
nadica
marija e moj favorit
elena nikola
saska sasko
aleksandra aleksandar

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Најубави имиња
10.8.2009 1:54:25   
MAMA JULE
Мои фаворити за најубави имиња се

машки            женски

Стефан user posted image          Стефани
Филип            Марија
Петар             Елена
Михаил           Анаuser posted image
Андреј            Софија

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Најубави имиња
7.9.2009 21:14:03   
Bogdancanka
moi faviriti se za devojce Tamara,Marija,Eva za momce Stefan,Mario,Marko,user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот MAMA JULE)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Најубави имиња
7.9.2009 22:12:53   
kiki_riki
se slozuvam so soprugot na tanja k koga imame tolku ubavi nasi iminja zosto da gi menuvame za stranski moi favoriti se
nedauser posted image         marko
biserauser posted image       jovan
jana             jane
ilina             andrej
tina             dimitar
lina

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Најубави имиња
7.9.2009 22:54:31   
jovanka
Mozete da vidite vo kalendarot na MPC za iminja od pravoslavna veroispoved ima mnogu duri i nekoi podzaboraveni a mnogu ubavi. Predlog:Matejuser posted image ,Ilin,Kalin,Jakov,Damjan.....Simonauser posted image ,Kalina,Iva,Klara......

_____________________________

Zivotot e podarok a podarocite se za da se raduvame.

(Одговор на членот kiki_riki)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Најубави имиња
7.9.2009 23:00:07   
delfinka
za devojce:marija- magdalena,anabela,delfina,lana
a za masko maximilijan,grigorij,luka,bozidar i ilija

_____________________________

sekoj e blagosloven ako veruva vo boga

(Одговор на членот jovanka)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Најубави имиња
8.9.2009 0:06:19   
Викторија
женски                машки
                                                                                                                                                  
  симона                божидар
  јоана                   леон
  леона                  теодор
 

(Одговор на членот delfinka)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Најубави имиња
8.9.2009 9:58:25   
***Lide***
bas dobar izbor na iminja za nas e se uste rano da mislime pa i ne znaeme kakvo ke bide bebeto ama mene mi se ubavi za zensko ANA MARIJA ili LEONA a za masko LUKA pa ke vidime

(Одговор на членот Викторија)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Најубави имиња
8.9.2009 10:38:17   
katence
kako sto mozam da primetam izgleda luka e najaktuelno ime ovaa godina user posted image

(Одговор на членот ***Lide***)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:


Анкета

Dali?
Jana9

Dali mozete da izdvoite vo vasiot zivot nekoja licnost na koja mozete da i ja kazete bukvalno sekoja tajna?

Da (40%)

Ne (60%)


Број на сите гласови: 5

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!