|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Мама и техника?!
22.5.2009 14:52:49   
mami
Колку мама се разбира во компјутери и колку има време да им се посвети на изумите на денешницата, ако земеме во предвид дека треба и мажот да е среден и детето подмирено и куќата тип топ и....

< Поракaта ја уредил Fiao RR -- 22.10.2012 14:57:14 >
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: мама и техника?!
22.5.2009 18:04:50   
niki
Odev vo tek so tehnologijata pred da rodam, otkako rodiv nemam tolku vreme, no ako nesto mi treba mnogu brzo ucam ili baram pomos od maz mi. Sega mi se drugi raboti povazni, a kompjuterite i internetot mi se pomagalo.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: мама и техника?!
23.5.2009 7:03:25   
Еца
Па да се разбирам нешто посебно и не баш.Она што сакам да го научам го учам, но не се впуштам понатаму,ако запнам негде прашувамuser posted image и прашувамuser posted image и прашувам додека не научам,баш сум досадна за некои работи,како крлежuser posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: мама и техника?!
23.5.2009 9:33:31   
Anushka
mnogu e seksi koga edna mama neznae da se snajde so tehnikata, pa zgodniot tatko ke i' pokaze.
...a posle mama ke mu pokaze na tato drugi tehniki... sto tato samo gi sonuval...

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: мама и техника?!
23.5.2009 9:45:56   
mami
user posted image user posted image user posted image Браво бе Анушке..ако не се разбираме во компјутери знаеме други техникиuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Anushka)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: мама и техника?!
24.5.2009 0:28:46   
biljanaM
мислам дека добро се снаогам со техникиве, само уште да знаев да ставам слика на преводот што ке го објавам во википедија...user posted image

_____________________________

Ил смо само ту због рамнотежа меџу звездама.....

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: мама и техника?!
25.9.2009 13:33:36   
profesorica
Доста се разбирам од компјутери, досега се што сум работела било на компјутер.Било да е превод, подготовка на часови или работа во некој програм.

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот biljanaM)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: мама и техника?!
25.9.2009 13:40:11   
Палешка РР
Работам на компјутер од 1999 година. Во последно време син ми ме учи некои зафркнати техники user posted image  user posted image  user posted image user posted image user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: мама и техника?!
2.10.2009 15:12:11   
mami
леле Палешке и јас ке дочекам син ми  да ме учи нешто на ком, како в е- исто ко татко му- компјутерџија, ке ми биде весело по домаuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: мама и техника?!
27.10.2009 6:52:26   
ripce
како в е- исто ко татко му- компјутерџија, ке ми биде весело по домаuser posted image user posted image user posted image


леле мојот само да не биде како татко му, компјтерџија ипол...
инаку јас доста се разбирам во компјутери... работам во Word, Excel и PowerPoint многу често заради факултетот... а да и во Mozilla и Internet Explorer доста често user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: мама и техника?!
27.10.2009 12:15:52   
Bogdancanka
Dovolno se snaogam vo kompjuteri duri na mm eden prijatel krsti virus po moe imeuser posted image user posted image user posted image sekoj pat koga ke zaribam nesto veli ima virus i koga ke prasam sto mu e vika pa virus Jovankauser posted image user posted image user posted image znam toa sto mi treba ali bas svasta na kom neznam zatoa tuka e na mm prijatelot da srediuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот ripce)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: мама и техника?!
27.10.2009 20:07:37   
arh_diz
So kompjuterot mislam deka dovolno se snaogam pominuvam min po 8 casa dnevno na rabota. I so ostanatat tehnika isto dobro se snaogam.

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: мама и техника?!
15.7.2010 22:32:23   
Viktori
Unreal tournament, Call of Duty, Quake, Need for speed, Mortyr, No one lives forever. во овие техники ни мм не може да ме надмине. user posted image user posted image user posted image Стари игрици али класика!

Инаку за жена мислам дека се разбирам доволно. Мојот компјутер сама си го донесов дома, сама си го поврзав, рутерот за вајрлес не ми работеше па една софтверџика-другарка си викнав, 10те кабли за адсл сама си ги инсталирав сосе нагодувањата во компјутерот. Едвај си ја најдов local area connection ама си најдов на јаху енсрс дека ми фалел драјвер па си го инсталирав. Во принцип сум пеин ин ди ес. Морам се да направам.


< Поракaта ја уредил виктори -- 15.7.2010 22:36:11 >


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: мама и техника?!
18.7.2010 0:24:56   
Maca25
знам да преинасталирам виндоус, да форматирам...игрици и такви ствари се ок, ама не знам да сменам сијалица user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: мама и техника?!
18.7.2010 10:27:39   
mama26
ако ме фати инат можам да научам.ама некако го изгубив по пат и ретко ме фака.user posted image

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: мама и техника?!
18.7.2010 10:40:00   
Martins mom
со оглед дека тоа ми е професија, мора да знам да се снаоѓам со техникаuser posted image user posted image работам еден куп програми, ама што ми вреди тоа кога не можам да си најдам работаuser posted image

_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: мама и техника?!
8.11.2010 20:34:40   
anebebe
so komjuter rabotam i se snaogam onolku kolku i sto mi e potrebno ne deka nemozam da naucam i poveke .... ama posto mm e kupjutergija za mene ne stignuva reduser posted image ako malku zaglaavam nekade a se trudam sama da se snajdam MM ke me gleda , gleda i ke vidi deka ne biva i odma me trga go poprava i jas posle prodolzuvam .... i kako da naucamuser posted image koga i da skas ne ti davauser posted image

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: мама и техника?!
8.11.2010 22:43:51   
AnnaMolly RR
Јас сум 8 часа на компјутер на работа. Се разбирам од тоа што ми е работата, програми за преведување, форматирање на видеа, спел чек на фајлови, оспособување на форматот да одговара на побарувачката на телевизијата... Што знам, такви слични работи.
Освен тоа знам да инсталирам програми, да откријам што не е во ред ако некоја програма не работи...
И се разбира, да играм игри, особено Симс user posted image


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот anebebe)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: мама и техника?!
9.11.2010 9:40:08   
strelec 8
abe vie site ste bile maheri za kompjuteri.jas epten zaostanata.koga se vrabotiv od 2006 i tamu zastanav.nisto sto e novo ne znam,a i so decata i nema da naucam i za narednite 10 godini.dobro e sto ne sum zaboravila da pisam na tastatura.mnogu sum zaostanala so tehnikava.

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: мама и техника?!
9.11.2010 10:33:11   
ben10
dovolno dobro se razbiram vo tehnikatauser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот strelec 8)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: мама и техника?!
31.12.2012 0:46:34   
ivemace
Mama se razbira i od komp ( office, photoshop pomalce, ,,,) , odlicno rakuva so psp1,2,3 user posted image i sekoako od setelitskata (iako mi trebase malce vreme),,, a da i od mobilni telefoni (vprocem so niv i mi e povzam workot) user posted image

(Одговор на членот ben10)
Непосредна врска до пораките: 21
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?