|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Ксенија Пајчин пронајдена мртва!
16.3.2010 21:14:22   
Enika
Заедно со нејзиниот дечко извршиле самоубиство и убиство.Сеуште по интернет различно кажуваат кој кого упукал прв. Не ми ја отвара страната од кај што дознав... www.crnobelo.com е страната.

Не почитувам турбофорлк музика...ама сепак е жално ова...млада беше кутрата.

RIP


_____________________________

What goes around comes back around.
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Ксенија Пајчин пронајдена мртва!
16.3.2010 21:20:15   
April
Која е таа? Некоја пејачка? 

(Одговор на членот Enika)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Ксенија Пајчин пронајдена мртва!
16.3.2010 21:22:51   
April
ова најдов на Time.mk

Србија е во шок. Во стан во Белград, најдени се мртви познатата пеачка Ксенија Пајчин (32) и нејзиниот дечко, црногорскиот манекен Филип Каписода (22).

Според полицијата, најверојатно се работи за убиство и самоубиство, и двајцата имаат прострелни рани во главата, а покрај телата е пронајден пиштол. Истрагата за продолжува.


Ксенија Пајчин кариерата ја започна во средеината на 90-ите од минатиот век, како танчерка во групата “Beat street“, а славата ја стекна како пеачка во дует групата “Дак“. Потоа, продолжи со соло кариера во Србија и во Грција.

Филип Каписода е брат на Петар Каписода, 34-годишниот ракометен репрезентативец на Црна Гора. И двјацата беа познати како големи заводници. Ксенија Пајчин пак, ја сметаа за една од најубавите Србинки.


(Одговор на членот April)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Ксенија Пајчин пронајдена мртва!
16.3.2010 21:27:59   
emily
http://www.naslovi.net/2010-03-16/b92/pajcinova-i-kapisoda-nadjeni-mrtvi/1602712

(Одговор на членот April)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Ксенија Пајчин пронајдена мртва!
16.3.2010 21:37:33   
BEBICA
Nemozam da veruvam sto se slucilo bre.Eve gledam na TV momentalno.

_____________________________

Дајте и на жена десет добри совети, таа ќе го следи само еднинаесеттиот - својот.

(Одговор на членот emily)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Ксенија Пајчин пронајдена мртва!
16.3.2010 21:41:37   
ananikol
Bebica,na koja tv gledas????

(Одговор на членот BEBICA)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Ксенија Пајчин пронајдена мртва!
16.3.2010 21:51:05   
BEBICA
ИЗВОРНА ПОРАКА: ananikol

Bebica,na koja tv gledas????


A draga dadoa vonredni vesti na RTS mozes da najdes na KLIK


_____________________________

Дајте и на жена десет добри совети, таа ќе го следи само еднинаесеттиот - својот.

(Одговор на членот ananikol)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Ксенија Пајчин пронајдена мртва!
16.3.2010 21:56:12   
mother 29
user posted image
Eве ги од времето.........user posted image

(Одговор на членот BEBICA)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Ксенија Пајчин пронајдена мртва!
16.3.2010 22:00:41   
BEBICA
Strasno e bre.
No eve kazuvaat na RTS deka vcera i zavcera komsiite prijavile raspravii koi vcera se zavrsile so razbivanje na vleznata vrata od strana na Filip Kapisoda.



_____________________________

Дајте и на жена десет добри совети, таа ќе го следи само еднинаесеттиот - својот.

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Ксенија Пајчин пронајдена мртва!
16.3.2010 22:00:56   
Enika
На секоја страна различно кажуваат...една дека он ја убил неа па себе, друга обратно...а типов 10 год помал од неа...не ми е јасно зашто се десило ова?

_____________________________

What goes around comes back around.

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Ксенија Пајчин пронајдена мртва!
16.3.2010 22:02:40   
mother 29
од љубоморра бе!гарант
или сакала да го остави а овој што??дете во мозокотuser posted image

(Одговор на членот Enika)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Ксенија Пајчин пронајдена мртва!
16.3.2010 22:04:58   
BEBICA
Kako i da e dva mladi zivoti se ugasija, neka im e lesna zemja i neka pocivaat vo mir.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
A inaku Enika ovde na site televizii kazuvaat deka prvo on nea ja ubil pa sebe se ubil.No vestacenjeto ke kaze koj kogo go ubil seuste ne se 100% sigurni.


< Поракaта ја уредил BEBICA -- 16.3.2010 22:12:24 >


_____________________________

Дајте и на жена десет добри совети, таа ќе го следи само еднинаесеттиот - својот.

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Ксенија Пајчин пронајдена мртва!
16.3.2010 22:08:46   
mother 29
eте сега на а1 вонредни вести ке даваат...гледајте

(Одговор на членот BEBICA)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Ксенија Пајчин пронајдена мртва!
16.3.2010 22:22:14   
BEBICA
Filip Kapisoda ubio Kseniju Pajčin pa izvršio samoubistvo Beogradska policija pronašla je danas popodne beživotna tela pop pevačice Ksenije Pajčin i manekena Filipa Kapsiode. Nacionalni dnevnik Pink televizije, javio je u 19 i 30h da je konstatovana smrt ovog emotivnog para, te nezvanično saznajemo da je Filip iz pištolja prvo ubio Kseniju, pa sebe. Iako tokom uviđaja nije još uvek konstatovano na osnovu položaja tela da je Filip prvi pucao, sve ukazuje na takav razvoj događaja. Prijatelji ovog dvojca, čitavog dana pokušavali su da dobiju makar jedno od njih dvoje telefonom, ali niko nije odgovarao na pozive. Nakon višečasovnog ne javljanja, Kseniju i Filipa u pevačicinom stanu u Nikšićkoj ulici na Voždovcu, Ksenijino telo na je na hodniku pronašla majka tragično nastradale Pajčinove, gospođa Ljubica dok je Kapisodino telo bilo u dnevnoj sobi. Inače, policija je pre dva dana intervenisala u Ksenijinom stanu u Nikšićkoj ulici, zbog toga što se par navodno potukao. Najnovije nezvanične informacije ukazuju na to da se tragedija desila danas oko 16:30 kada su komšije čule pucnje iz stana. Nezvanični uzrok zločina je ljubomora. Poslednje pojavljivanje Ksenije Pajčin u javnosti bilo je pre dve nedelje kada je dala izjavu za Story da ne čeka Filipovu bebu. Šokantna vest uzdrmala je Srbiju i region jer ništa u javnosti nije nagoveštavalo ovakav kraj strasne veze.
Izvor Magazin Story
Mother bese vo pravo.


_____________________________

Дајте и на жена десет добри совети, таа ќе го следи само еднинаесеттиот - својот.

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Ксенија Пајчин пронајдена мртва!
16.3.2010 22:24:20   
mother 29
ИЗВОРНА ПОРАКА: BEBICA


Mother bese vo pravo.


што ти значи женска интуицијаuser posted image
R.I.P

(Одговор на членот BEBICA)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Ксенија Пајчин пронајдена мртва!
16.3.2010 22:29:04   
BEBICA
ИЗВОРНА ПОРАКА: mother 29

ИЗВОРНА ПОРАКА: BEBICA


Mother bese vo pravo.


што ти значи женска интуицијаuser posted image
R.I.P




A i da napomenam ovde kruzea informacii deka bila trudna no posle toa demantirase Ksenija bas vo Story citav.


_____________________________

Дајте и на жена десет добри совети, таа ќе го следи само еднинаесеттиот - својот.

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Ксенија Пајчин пронајдена мртва!
16.3.2010 22:36:55   
ananikol
Eve Karamela potvrdi na BN deka majkata na Ksenija potvrdila deka  Filip ja ubil pa se ubil sebe....

Koj znae so e vistinata,valjda posle obdukcija ke znaeme

(Одговор на членот BEBICA)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Ксенија Пајчин пронајдена мртва!
16.3.2010 22:37:05   
Enika
Се утепаа нашиве да кажат 3 реченици...

_____________________________

What goes around comes back around.

(Одговор на членот BEBICA)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Ксенија Пајчин пронајдена мртва!
16.3.2010 22:38:17   
mother 29
хехехе а ти џабе дремеше у дневна хехехеех
хихихихи
е шо мислеше ке кажат?

(Одговор на членот Enika)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Ксенија Пајчин пронајдена мртва!
16.3.2010 22:42:21   
Bile
Bas mi e zal za Ksenijauser posted image . Sega koga procitav se voznemiriv, si vikam sto ti e zivotot.........ke naletas na nekoj budala bolen ljubomoren i eve sto ke ti napravi, da nemozes na raat da si go zivees zivotot. Krajno loso odigrano od strana na ljubomorniot decko da ne recam ljubomorno dete.

_____________________________

Gorana i Stefani

(Одговор на членот BEBICA)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Ксенија Пајчин пронајдена мртва!
16.3.2010 22:42:28   
ananikol
Ma pusti a1,ovde ke dobies  podetalni informacii...user posted image

informirani sme si nie,vo tek so nastanite

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Ксенија Пајчин пронајдена мртва!
16.3.2010 22:44:46   
Enika
Инфобиро Рингераја...не ми е јасно од која причина се убиле...јас претпоставувам дека малиов нешо болен у главата бил

_____________________________

What goes around comes back around.

(Одговор на членот ananikol)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Ксенија Пајчин пронајдена мртва!
16.3.2010 23:45:05   
Maca25
Појма немам која е пеачкава, но сепак е жално да слушнеш нешто вакво.  Јас претпоставувам дека типот прво нејзе ја убил па после себе. Најверојатно се работи за љубомора или неверство?!?! Треба да си тежок случај за да направиш вакво нешто.

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Enika)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Ксенија Пајчин пронајдена мртва!
17.3.2010 0:21:13   
Bitolcanka
Леле женски, no comment user posted image user posted image user posted image Бев кај 1 сосетка и само што се вратив дома, мајка ми ми кажа дека слушнала дека некоја пејачка од Белград и нејзиниот дечко биле убиени user posted image user posted image Баш ме заинтересира која е таа. Сега само што видов на нашата РР и пуштив ТВ и ... Не ми се верува сеуште ... Слушав нејзини песни, за настапите со голема провокација имав лошо мислење ... Слушнав дека била родена на мојот ден (роденден) - 3.12. user posted image user posted image user posted image Што ти е животот user posted image

_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Ксенија Пајчин пронајдена мртва!
17.3.2010 0:28:25   
Bitolcanka
Денес сме, утре којзнае user posted image user posted image Иако сме ист хороскопски знак, во многу нешта се разликуваме. Заедничко ни е што и јас сум многу чувствителна, се тешко примам ... Се нервираме за се, за ситници, а луѓе околу нас се борат за живот, умираат ... user posted image user posted image

_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Што да дознаете.
пеперутка16

Кога би носеле тројки, што би направиле?