|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Колку мажите навистина помагаат?
19.5.2009 23:29:49   
Боцко
Тука пред се мислам околу бебето/детето. Дали знае сам да смени пелена? Дали го бања? Дали се буди ноќе кога плаче бебето? Подготвува ли храна? Дали ќе го причува за жената да излезе со другарка на кафе или тоа е резервирано само за него додека Пепелашка работи се по дома?

Јас сум правел се и сеуште правам најногу што ми дозволува времето: заедно го бањаме, обично во недела (или и сабота кога не работам) се шетаме само јас и Стефан понекогаш без мама, ја праќам жм на кафе со другарки ама не бива. Си ги запостави другарките, а времето тече и никого не чека...

_____________________________

Sometimes it is the people who no one imagines anything of, who do the things that no one can imagine.
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Колку мажите навистина помагаат?
20.5.2009 9:13:02   
mami
мојот помага во се од првиот ден кога дојдовме дома...неколку пати сум ги оставила сами да се бањаат и заспиваат и прошло без проблем. знаат и сами да си излезат да се шетаат и сами да си јадат...единствено малку потешко им оди заспивањето ноке, ѕверчето сака да се бутне во мене и така да заспие што е невозможно 

(Одговор на членот Боцко)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Колку мажите навистина помагаат?
20.5.2009 18:04:41   
Еца
Најискрено ниту ми помогнал во бањање, ниту во заспивање, чување..... но сето тоа сега го осеќа зошто Мартина за се трчка по мене и последниот збор е мој. Затоа сега се активира во се мах,а гледам и за бебево се подготвува,па знам дека за ова ќе ја имам сета помош од него што ми е посебно драгоuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Колку мажите навистина помагаат?
26.7.2009 16:28:13   
mami
ајдеее за некој ден ке видиме дали сопругот на Елена ке се вклучи во работите околу втората принцезаuser posted image

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Колку мажите навистина помагаат?
27.7.2009 2:05:26   
biljanaM
мм многу ми помага околу детето ама се разбира ретко е дома бидејќи работата му е таква....кога е дома настојува да биде цело време со него, се шетат наваму натаму, некна биле на пица случајно испаднало јас имав гости дома другарки...и ми зеле една и мене...порано ке сменеше и некоја пелена, навечер му дава млеко ако виде дека цврсто спијам...го шета низ центарот, го носи во кафичи, тој пие кафе а Воислав пие детско кафе, ептен се погодени....user posted image

_____________________________

Ил смо само ту због рамнотежа меџу звездама.....

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Колку мажите навистина помагаат?
17.8.2009 11:08:11   
big_mama817
i mm znae da mi pomogne okolu maliot da zaspijat zaedno da go nahrani user posted image

_____________________________

Децата се најголемо богаство :)

(Одговор на членот biljanaM)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Колку мажите навистина помагаат?
17.8.2009 11:15:38   
nadica
zavisi od situacijata no najcesto mi pomaga ama vo igranje najmnogu eve sega na pr izlegoa da se setaat za jas da zavrsam po doma a jas na forumov user posted image nema smislauser posted image

(Одговор на членот big_mama817)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Колку мажите навистина помагаат?
17.8.2009 11:18:33   
mami
ааа седна ли на рр толку од работатаuser posted image user posted image user posted image user posted image јас почнувам да се заборавам па мм само вика по менеuser posted image

а помага златниот, неможам да кажам не..со се и менува пелени и се шетаат и се успиваат буквално се

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Колку мажите навистина помагаат?
17.8.2009 11:23:41   
profesorica
i mm pomaga po doma nemozam da se pozalam stvarno i okolu damjan za uspivanje, drzenje vo race, igranje, menuvanje peleni, ranenje a i po doma bogami osven maski raboti, pusta pravosmukalka, mie sadovi sl.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Колку мажите навистина помагаат?
10.11.2009 12:49:09   
mother 29
се поретко и поретко......user posted image

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Колку мажите навистина помагаат?
31.3.2010 11:55:50   
TRANSTAR
bidejki zenami e samo vtora smena sin mi e samo moja obvrska on nea ja gleda samo navecer posle 21,00 i vikendi, a od domasni raboti jas pravosmukalka, ves masina i postilanje alista drugo ni pod razno i 10m3 da ima tanjiri ni pod razno.

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Колку мажите навистина помагаат?
31.3.2010 12:00:14   
Leonida
ИЗВОРНА ПОРАКА: TRANSTAR

bidejki zenami e samo vtora smena sin mi e samo moja obvrska on nea ja gleda samo navecer posle 21,00 i vikendi, a od domasni raboti jas pravosmukalka, ves masina i postilanje alista drugo ni pod razno i 10m3 da ima tanjiri ni pod razno.


Па и ова се што го напиша е суперuser posted image

(Одговор на членот TRANSTAR)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Колку мажите навистина помагаат?
31.3.2010 12:53:40   
mother 29
хеех па и викенди не ја гледа жена ти,се затрупала сирота од алишта и чинии хеххе
се шаламuser posted image
инаку user posted image и за ова што го правиш,голема работа вршиш!мм ми да е на твое место сигурно ке го носи ту кај едната баба, ту кај другата.затоа user posted image
маж за примерuser posted image


(Одговор на членот Leonida)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Колку мажите навистина помагаат?
31.3.2010 13:00:34   
nadica
од што ретко ми помага пред некој ден ќерка ми не му дозволи да и смени пелена му вика „не тато не нае мама мене пена“ user posted image user posted image user posted image

инаку браво за исклучоците како тебе transtar

< Поракaта ја уредил nadica -- 31.3.2010 13:02:07 >


_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Колку мажите навистина помагаат?
31.3.2010 13:04:53   
mother 29
ИЗВОРНА ПОРАКА: Еца

Најискрено ниту ми помогнал во бањање, ниту во заспивање, чување..... но сето тоа сега го осеќа зошто Мартина за се трчка по мене и последниот збор е мој.

исто.....се влечеше на картата има која да ми помага,а сега му е криво, кога Марко е наклонет 100 % повеке спрема мене!
епа батка..ЖРТВОВАЈ СЕ
user posted image ЗА ММ МИ

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Колку мажите навистина помагаат?
31.3.2010 13:23:35   
TRANSTAR
a da zaboravivi sam se peglam.
user posted image mislam alistatauser posted image user posted image

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Колку мажите навистина помагаат?
22.4.2010 13:39:47   
Палешка РР
Заедно ја капиме Миа, ја чува за јас нешто да сработам user posted image , некогаш (многу ретко) спружува алишта и толку. Таа кај него не заспива..си игра user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот TRANSTAR)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Колку мажите навистина помагаат?
7.6.2010 14:40:02   
Martins mom
go zanimava, si igraat duri jas da zavrsam so nekoja obvrska niz doma...drugo nistouser posted image user posted image
sekoj den e situacija Ajdeee doagjaj, sin ti e pokakan...Pa majka mu stara nauci se da menuvas peleni i kraj na programatauser posted image user posted image user posted image user posted image

A cudo nekoe, so tatko mu najmnogu se smee (a retko se gledaat)...si ja poznava deteto cergatauser posted image user posted image user posted image


_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Колку мажите навистина помагаат?
7.6.2010 14:46:32   
Rossana
mm mi pomaga mnogu okolu Sara koga e doma. Ako jas imam rabota, samo i prigotvuvam mlekoi davam na mm da i go dade, ako treba da odam nekade go prigotvuvam mlekoto, i ja menuvam pelenata i odam no poveke od 2 casa ne se zadrzuvam, a ako eventualno treba jas i mm zaedno da odime nekade, ogas ja nosam kaj majkami. Vo sekoj moment imam pomos, mm koga e doma, a koga ne e doma majkami mi e pri raka, na tri minuti pes sme oddaleceni, pa ja nosam tamu. 

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Колку мажите навистина помагаат?
12.7.2010 0:21:14   
biljanaM
Кога е дома...насабајле знае да подготви појадок бидејќи станува многу рано...

_____________________________

Ил смо само ту због рамнотежа меџу звездама.....

(Одговор на членот Rossana)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Колку мажите навистина помагаат?
12.7.2010 0:27:44   
Viktori
Со децата излегував порано од болница затоа што сакав да си бидам дома, се порашав ноќта, а сабајлето си одев. Мм беше дома со мене. И ептен ми помагаше. Со син ми бев и сечена и распукана и мм беше цела недела дома. Мислам стварно не можам да се пожалам. Барем кога мајмногу ми беше потребна помош тој беше тука.

Исто менуваше пелени, ги хранеше. Немаше проблем со тоа да е вистински татко. Им мерел температура, им даваше сирупи. Станувал ноќе место мене ако е некое дете болно. Мислам супер татко! user posted image

Инаку  не ми помага во домаќинството. Мислам и не знам што би ми помагал сега. Мијам садови, правам ручек, машината ги пере јас ги пружам алиштата. Усисувам, бришам прашина. Некако немам проблем со тоа.
Освен во недела. Тогаш ручек секогаш прави мм. Останатото е на мене.

< Поракaта ја уредил виктори -- 12.7.2010 0:30:07 >


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот biljanaM)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Колку мажите навистина помагаат?
21.10.2010 14:44:57   
brineta88
Mm voopsto ne mi pomaga okolu filip. niednas do sega ne go naranil, ne mu smenil pelena, ne go zaspal ama ic nisto.
Koga go banjam samo mi pomaga i toa samo ako jas mu recam inaku sam ne mu teknuva.
Duri ne ni igra so nego ke zastana 5 minuti ke go izgnjavi i filip ke se rasplace i tolku od nivnoto vreme zaedno. Ili ne e doma ili gleda fudbal ili e na pc. Nema nikakov interes. A sest meseci bese razdelen od nego, jas neznam kako moze ic da ne go interesira da nema kejf da poigra barem, nemora nesto drugo.user posted image user posted image

< Поракaта ја уредил brineta88 -- 21.10.2010 14:45:50 >


_____________________________

Women were made from a man''''''''''''''''s rib, not from his head to be superior, not from his feet to be walked on, but from his side to be equal, from under his arm to be protected and from next to his heart to be loved...

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Колку мажите навистина помагаат?
21.10.2010 15:01:38   
Martins mom
Ах Бринета88 user posted image user posted image Не го терај ти со сила...Кога ќе осети потреба - тогаш. Изгледа не е навикнат, ама па и не знам зошто ова маживе не се потрудат да се навикнатuser posted image
И јас сум изреволтирана последно време од мм...бил преуморен, затоа не можел да го занимава user posted image ...Како божем јас не сум уморенаuser posted image Ама друго било, дома сум легачела...уууу...како се нервирам...Ќе поиграат 5-10минути, ќе го подржи в раце и ајдеееее оди кај мама, тато го болат рацете.


_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот brineta88)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Колку мажите навистина помагаат?
21.10.2010 15:05:04   
brineta88
ИЗВОРНА ПОРАКА: Martins mom

И јас сум изреволтирана последно време од мм...бил преуморен, затоа не можел да го занимава user posted image ...Како божем јас не сум уморенаuser posted image Ама друго било, дома сум легачела...уууу...како се нервирам...Ќе поиграат 5-10минути, ќе го подржи в раце и ајдеееее оди кај мама, тато го болат рацете.





Potpolno ista situacija i kaj mene. Samo e umoren se nesto go boli a jas nesmeam da se pozalam za nisto
uuuuuuuuuuuf user posted image user posted image user posted image  mi ide da go ubijam koga ke rece da ne bese na rabota pa se izmori

_____________________________

Women were made from a man''''''''''''''''s rib, not from his head to be superior, not from his feet to be walked on, but from his side to be equal, from under his arm to be protected and from next to his heart to be loved...

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Колку мажите навистина помагаат?
21.10.2010 15:06:50   
arh_diz
MM mi pomaga koga e doma toj go zema Marko si igra so presoblekuva koga treba da go hranam mi go dava. Zavsruva nekogas i po nekoja domasna obvrska . Da ne izleze deka mnogu go falam mm jas seuste rabotam za firmata kaj sto rabotev pa moze toj zatoa ima tolku razbiranje kon mene

< Поракaта ја уредил arh_diz -- 21.10.2010 15:08:29 >


_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Што да дознаете.
пеперутка16

Кога би носеле тројки, што би направиле?