|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Кога мажот е подготвен за женење?
4.10.2010 21:38:33   
mama26
dali mislite deka mazite eve utre i nasite sinovi treba da se zenat pomladi od 30 god.nekako spored mene [ pak ke kazam ne gi napagam tuku se pone tolku ozbilni ili itri od nas zenite] i deka treba prvo dobro da se proset_aat pa da pocnat da jadat samo gravceuser posted image

< Поракaта ја уредил Julie -- 4.10.2010 22:12:57 >


_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Кога мажот е подготвен за женење?
5.10.2010 8:24:15   
anedespo
Ма и на 50 се исти. Како мали деца , никогаш не созреваат.user posted image user posted image

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Кога мажот е подготвен за женење?
5.10.2010 8:47:46   
Viktori
Муабетот со гравчето е леле, леле.user posted image Ако е така, никогаш нека не се жени затоа што не јаде  јадења од вчера.
Инаку свекрва нема да бидам, затоа што знам дека ако некоја сака и решат да се земат, тие ќе се земат, а јас со моите поуки и изигравање паметна нали, оти сум постара, ќе останам доживотно омразена свекрва.

Кога сака нека се жени, со која сака нека се жени, а мене ако не ми се допаѓа нешто можам само да ќутам! И не можам да се замислам, да му дадам совет: Иди шетај се, не се јаде грав секој ден.....user posted image






_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот anedespo)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Кога мажот е подготвен за женење?
5.10.2010 11:23:16   
baby mama
Мажот никогаш не е подготвен за женење, страшно се плашат од брак а и од нас женитеuser posted image user posted image user posted image


_____________________________

Always kiss your children goodnight - even if they''re already asleep.

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Кога мажот е подготвен за женење?
12.10.2010 10:08:01   
Octavia
Тоа мислам дека нема врска со годините, туку со психата, да не речам со емотивната зрелост. А кај нас женењето не е некој проблем, затоа што мажите мама си ја заменуваат со жена од која очекуваат да ги третира како да им е мајка. Што значи, не мора да биде нешто посебно подготвен. А откако ќе се ожени, веднаш почнува да се занимава со хобито „Леле каква е онаа мојана...“. Мислам дека тој национален машки спорт освен на Балканов не е баш раширен. Овде мажот се смета маж само ако се жали од жената (дури сум слушнала и „А бе не сакам да сум и се во животот, нек си најде живот, што ме тупи“). И верувам дека само на Балканов мажот повеќе се срами јавно да признае дека ја сака жената, откако јавно да прuser posted image е. user posted image

< Поракaта ја уредил Octavia -- 12.10.2010 10:09:01 >

(Одговор на членот baby mama)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Кога мажот е подготвен за женење?
12.3.2013 8:16:11   
arh_diz
Koga ke pcustvuva deka mu e vreme , godinite nemaat vrska so zenenjeto

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Octavia)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Кога мажот е подготвен за женење?
12.3.2013 8:25:32   
niki
balkanskite mazi se retko podgotveni za zenenje, no seedno se zenat i nepodgotveni

_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Кога мажот е подготвен за женење?
12.3.2013 8:30:31   
sandriana RR
Апсолутно точно Ники - огромен процент балкански мажи никогаш вистински не се подготвени за женење, ама, нели,"редот треба да се запази", па ајде, да не останат покуси од другите. Мислам дека кај нас мажите се женат кога поголемиоѕ број другари веќе им се оженети, па немаат друштво user posted image

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Кога мажот е подготвен за женење?
12.3.2013 8:31:51   
Tanjicka
se zenat epten ako devojkata gi zapne nesto ili negovite roditeli, ama inaku se im e rano mladi bile duri i na 35 user posted image

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Кога мажот е подготвен за женење?
12.3.2013 8:31:53   
Mihaela 2010

ИЗВОРНА ПОРАКА: sandriana

Апсолутно точно Ники - огромен процент балкански мажи никогаш вистински не се подготвени за женење, ама, нели,"редот треба да се запази", па ајде, да не останат покуси од другите. Мислам дека кај нас мажите се женат кога поголемиоѕ број другари веќе им се оженети, па немаат друштво user posted image


Taka e....ke se vleckaat so godini vo dolgi vrski za na kraj zenskata da pokrene inicijativa bar veridba da napravat

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 10
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?