|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Електричен бокал
9.3.2012 14:15:00   
nadica
Јас имав електричен бокал и многу го користев, пред 2-3 дена ми се расипа и многу ми недостасува.
Дали вие имате електричен бокал, колку го користите и кој ми го препорачувате да си го купам?

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Електричен бокал
9.3.2012 14:39:05   
Andriance
Jas dobiv takov bokal za veridba user posted image mislam deka dusata mu ja izvadiv..za caj za voda za kafe...a mng go koristat i za toplenje mleko...za 700-800 den..se ispplati...vo BAZARO imas ubavi za fina cena

_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Електричен бокал
9.3.2012 14:56:00   
vezilka RR
Јас без него не можам да живеам. Го користам по неколку пати дневно сигурно. За чај и кафе секако во денот. А најмногу го користам за приборот Никола. Јас во принцип никогаш не му вриам шишиња, цуцли, тањирчиња и сл. туку ги попарувам со вода зовриена во бокалот. Многу ми е побрзо и за час сум готова. Го користам дури за кога ќе ни снема вода во бојлер (некој кога се изражава бањајќи се) па за Никола не останало оти него последен го бањаме, па си стоплувам вода во бокалот.Имав vivax или така нешто беше, ама го расипв (хи,хи..го залепив за жешка рингла) и уште другиот ден отидов по нов, зошто стварно не можам без него по дома. Сега земав neo, арен е сега за сега.

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Електричен бокал
9.3.2012 20:07:10   
Snowhite RR
И јас сум во план да си купам, па добро би ми дошло и мене некоја препорака. Кога ги менував поклоните од свадбата му викав на мм да си земеме ваков бокал, а тој, не, зошто ти е, а сега па му текна, леле вика, многу убава работа биле ел. бокали, да си купиме еденuser posted image

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Електричен бокал
9.3.2012 20:28:21   
Maca25
Јас имам нео, сега за сега добро ме служи. Претходно имав некоја друга поскапа марка, но го прегорев. неово на почеток многу мириса на бигор, треба пред да се исчисти неколку пати пред да се употреби.

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Електричен бокал
9.3.2012 20:32:49   
Cipi Ripi
I jas mu vikav na mm koa gi menjavme poklonite od svadba na bit pazar da si zememe bokal, bilo koja marka, no toj nejkese, pa posle neskafe davase na nagradna igra i edvaj cekase da ni padne ama ne ni padna, i taka seuste sme bez bokal i toplime voda i drugo vo mikro.user posted image

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Електричен бокал
10.3.2012 12:32:38   
Felly RR
Ние имаме еден , не знам што марка е, ама ич не го користиме. Многу се наСобира бигор, само два пати да стоплиш вода во него, парчиња излегуваат. Некако не ни се погоди.user posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Cipi Ripi)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Електричен бокал
10.3.2012 13:38:08   
Pepelaska *
Фели ние колку што знам пиеме вода од ист водовод , а таа е полна со бигор, нас лани и ѓезвето што му вриев на М вода за млеко се наполни со бигор па го чистев со едни средтсва во кесички. Можеш и бокалот да го очистиш со нив. Побарај мислам дека беа 15 денари

А бокал имаат кај моите сестра ми го донесе од Германија и стварно е убава работа, може и ќе си го земаам сега таа си замина таму си има другuser posted image

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Електричен бокал
10.3.2012 13:59:33   
Cipi Ripi
Pa da, koa ke vidis sve si faka bigor. Nie imame aparat za makijato i toj faka mnogu bigor, mora od vreme na vreme so tie kesickite.

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Електричен бокал
11.3.2012 15:16:19   
Martins mom
Imam Vivax i odlicno mi sluziuser posted image

_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот Cipi Ripi)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Електричен бокал
11.3.2012 16:23:55   
Maca25

ИЗВОРНА ПОРАКА: Cipi Ripi

I jas mu vikav na mm koa gi menjavme poklonite od svadba na bit pazar da si zememe bokal, bilo koja marka, no toj nejkese, pa posle neskafe davase na nagradna igra i edvaj cekase da ni padne ama ne ni padna, i taka seuste sme bez bokal i toplime voda i drugo vo mikro.user posted image


Искрено, ако имате микро, не ви треба бокал. Во микро исто така се зоврива вода, нели?! Јас бокалот го користам само ако треба многу вода да згреам, за повеќе кафиња или чаеви, а за се друго во микро топлам. Еве сега си правев инстант супа и наместо да згреам вода во бокал, јас згреав во микро user posted image

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Cipi Ripi)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Електричен бокал
12.3.2012 12:55:07   
vezilka RR
А како ги чистите од бигорот? Јас порано го чистев со некое средство против бигор мислам калкор се викаше а сега ставам вински оцет да отстои еден саат и бокалот е како нов. Побрзо ми е и не морам да зовривам сто пати вода после средството, дури сум го исчистила пак фатило бигор.

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Електричен бокал
12.3.2012 13:01:48   
Natuska85

ИЗВОРНА ПОРАКА: Maca RR

Искрено, ако имате микро, не ви треба бокал. Во микро исто така се зоврива вода, нели?! Јас бокалот го користам само ако треба многу вода да згреам, за повеќе кафиња или чаеви, а за се друго во микро топлам. Еве сега си правев инстант супа и наместо да згреам вода во бокал, јас згреав во микро user posted image


И јас топлам буквално се во микрото. И млеко за К. и вода за чај и сеuser posted image . Се мислев на почетокот на зимово да земам бокал ама се предомисливuser posted image

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Електричен бокал
12.3.2012 13:10:58   
sitalia


jas nemam mikro no zatoa bokalot go koristam za se i sesto. za kafe, caj i za banjane koga nema voda i za steriliziranje na cucli i sisinja. Sega ne mu stavam od voda od vodovod tuku samo od ladna (dobro osven koga e za banjanje) i pomalku faka bigor. A vo moeto upatstvo za cistenje stoi da se cisti so alhoholen ocet i taka go cistam super se izleguva osven sto treba potoa nekolku pati da go zovries za da go snema mirisot na ocet. A pak vodata so ocet ja koristam za drugi raboti cistenje po doma. bokalot e philips i na pocetokot mnogu malku fakase bigor, najverojatno so tek na vreme nesto se slucuva so negovata upotreba.

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Електричен бокал
12.3.2012 13:41:17   
Cipi Ripi
Sega go vidov sovetot od Maca za mikroto. Da vo pravo si, epten ni se naoga mikroto, si toplime se i sesto, i za kafinja, i caevi, i supi, sega za sega. Pa ke vidime za ponatamu.

(Одговор на членот sitalia)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Електричен бокал
16.3.2012 19:22:20   
Andriance
Nekoj da mi kaze kako da go iscistam od kamenec bokalot..ili bigor ama so i da e toa user posted image

_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот Cipi Ripi)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Електричен бокал
16.3.2012 19:59:26   
Cipi Ripi
Andriance ima edni kesicki za taa namena, izgledaat kako kesicka kafe 3vo1, mnogu se eftini,gi imqa po marketive. Ponataka kako sto poima neam, posto sekogas mm go cisti kafematot, ama sigurna sum deka pisuva na kesickata.

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Електричен бокал
16.3.2012 20:03:51   
Viktori
ИЗВОРНА ПОРАКА: Andriance

Nekoj da mi kaze kako da go iscistam od kamenec bokalot..ili bigor ama so i da e toa user posted image


оцет шибни и пушти го да изврие. Под аспиратор обавезно затоа што корне. После тоа уште 2 или 3 пати извриј само вода. Ништо не останува, а и не смрди.
Мене искрено не ми се ставаат секакви хемикалии. Јес да оцет смрди, ама не е отров камен да разбива, туку во салата го ставаме user posted image

< Поракaта ја уредил Viktori RR -- 16.3.2012 20:04:32 >


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Електричен бокал
16.3.2012 20:10:35   
Ikana
I ja bokalot ili so ocet ili so limon go cistam, isto i sterilizatorot i shishinjata ako nekogas gi izvrijam, dve tri kapki limun i nisto nema!
Inaku so bokalot se vrsham rabota, i vodata ja prevrivam za AD mlekoto, i kafinja, sokovi, caevi.....bukvalno za se mi sluzi!

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Електричен бокал
18.3.2012 15:03:20   
ananikol


Manijak sum za kujnski aparati,veke imam spomnato...bokali neznam kolku imam smeneto..prvite sto gi kupiv gledav da se marka i da se ubavi za izgleda no,so tekot na koristenjeto uvidov deka ne treba markata i ubavinata da mi se prioriteti ami sirokiot otvor..na mm kosata mu se kreva ako ima nesto na dnoto..sirokiot otvor vi dava moznost za odrzuvanje taka sto na sekoi 2 dena da se pomini so sungerce i ke e stalno cisto,gledam taka da go cistam..a od vreme na vreme stavam od tecnosta za gistenje ili ozet koj poveke poveke sakam da go koristam za razlika od tecnosta ama samo ako mazle nee doma inace ..."ete decata gi zadusi,cel stan zaudira"user posted image

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Електричен бокал
18.3.2012 15:21:21   
arh_diz
Jas imam bokal ,ama mnogu retko go koristam.Inaku na tv gledav emisija deka plasticnite bokali ne se zdrai i netreba da se upotrebuvaat

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот ananikol)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Електричен бокал
13.3.2013 10:24:20   
blond
Мене ич не ми се допаѓа водата од електричен бокал, некако многу ми е поразлична од онаа стоплена на шпорет user posted image

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Електричен бокал
13.3.2013 10:44:12   
Ikana
Mnogu prakticna rabota mi e elektricniot bokal, vodata nekako ista mi e dali na sporet zovriena ili vo bokalot....

(Одговор на членот blond)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Електричен бокал
14.3.2013 9:02:49   
anaana
auuu epten prakticna rabota, dodeka go nemav ne mi trebase, ama sega ne mozam bez nego.. :)))
kako sporet da ne postoi veke :))))

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Електричен бокал
14.3.2013 9:36:00   
babyhope
Имам и на работа и дома и мислам дека е најпрактичната работа на свет.. Пред некое време направив глупост со оној на работа, го исчистив со полирапидот... Леле катастрофа, едно 20 пати го измив со сјај, со вода, го вриев не знам колку пати и миризбата остана... да не спомнувам дека имав чувство дека пијам полирапид user posted image

(Одговор на членот anaana)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?