|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Дочек од болница
21.9.2009 1:50:26   
Еца
Драги мои на кој начин ве дочекаат вашите мажи кога си дојдовте дома од болница? Дали можеби со цвеќе, некоја торта, сосема поинаков подарок или едноставно не ни размислувале на тоа?


Кај мене беше ова последнотоuser posted image , но многу сакам да слушнам како било и кај вас, на пример еве сестра ми кога се врати од болница зет ми и имаше купено златен прстен, баш убавоuser posted image


_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Дочек од болница
21.9.2009 11:46:04   
mami
па не беше торта ама беа половина килограм Леонидас...ми ги имаше ветено уште пред да се породам и искрено мислев ке заборави, но тој кога седнав јас дома го снема и се појави со убаво запакувано кутивче полно чоколади кои инаку ги обожавам...не ми требаа цвеќиња како што им носеа на другите мајки, ни злато(и онака не го носам) ама чоколадо...мммм

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Дочек од болница
21.9.2009 11:55:24   
Весна
Ех, јас можам само да си кажам како би сакала (ако тоа се важи), -па о том по том- штом се породам.
Е сакам да ми пеат Пјатница (нормално на ЦД user posted image ), сакам да ми мириса на топло природно чајче од мајчина душица (зима дека ќе е) и сакам да е насмеан до уши и срцето да му чука сто на саат user posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Дочек од болница
21.9.2009 11:57:02   
mami
па мислам дека првото и третото ке ги имаш посекакоuser posted image user posted image user posted image user posted image а и за второто не си далеку

(Одговор на членот Весна)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Дочек од болница
21.9.2009 12:30:19   
Natasha5
Мм кога излегував од болница ме дочека со букет(искрено не очекував) бидејки беше целиот збунет.Ама ете пријатно ме изненади.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Дочек од болница
21.9.2009 12:43:04   
Sara
Баш вчера тоа го прашував мажот ми, зошто не ме дочекал со цвеќе или нешто слично - нормално не се лутам, туку на зафрканција, тој ми рече какви бевме узбунети - што е вистина, јас бев збунета а не па он и свекрва ми кога излегував од болница, дури и заборавивме да се сликаме, само гледавме што побрзо да си дојдеме дома хехе.

(Одговор на членот Natasha5)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Дочек од болница
21.9.2009 13:36:10   
mother 29
mm ne me preceka,zatoa sto se porodiv vo sk. i celo vreme spiese kaj tetka mi do deka bevme vo bolnica. potoa site  zaedno si dojdovme doma..inaku mi kupi zlaten prsten (belo zlato),zasto ne sakam zolto..si znae toj :), a i od drugite dobivme podaroci so Markopr.pd svekorot ima zlatna petolirka..i golem buket,zasto vo re-medika ne davavt buketi vo soba...pa mi go kupi doma

(Одговор на членот Sara)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Дочек од болница
17.10.2009 9:26:28   
profesorica
ММ ми донесе бомбониера, цвеќе и златно ланче со привезок срце кога ме зимаше од болница.user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Дочек од болница
2.1.2010 23:47:54   
ananikol
Za sinceto koga se porodiv dobiv zlaten prsten i buket 21 crvena ruza-kolku godini tolku ruzi mi kupil user posted image
a sega za user posted image    neznam so ke me iznenadi,ke pisam nahnadno...user posted image

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Дочек од болница
2.1.2010 23:52:37   
Cacko
Koga bev u bolnica mi donese buket,a koga si dojdov doma nisto,sto znam mislam i deka ne ni sakav nisto.Toa ti enekako ja bar taka go svakam,poklon od dvajcata bese bebeto i nemase potreba od naknadni pokloni

(Одговор на членот ananikol)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Дочек од болница
2.1.2010 23:57:32   
JUKI
JAS NE DOBIV NEKOJ KOJZNAE KAKOV POKLON MENE MI BESE DOVOLEN MOJOT SIN STO SE RODI ZDRAV I PRAV I BESE NAJGOLEMOTO DETE STO SE RODI VO SEMEJSTVOTO {4850g}

(Одговор на членот Cacko)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Дочек од болница
3.1.2010 0:00:24   
ananikol
Masala,masala JUKI golemo user posted image

mojot bese malku pomal 4.200kg-56 sm

sega e 185 smuser posted image user posted image user posted image  ljubi ga majka

(Одговор на членот JUKI)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Дочек од болница
3.1.2010 0:04:37   
JUKI
Sega pak sum bremena 30 nedeli i mislam deka ova ke bide pogolemo bidejki po merkite sto gi pravi doktorot a jas gi sporeduvam so prvoto dete i ova odi malku pokrupno a i jas se cuvstvuvam taka

(Одговор на членот ananikol)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Дочек од болница
3.1.2010 0:07:59   
Cacko
Juki na rr seuste sum prav ,Elena se rodi 4900user posted image user posted image user posted image a vikaat zenskite bile positniuser posted image

(Одговор на членот JUKI)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Дочек од болница
3.1.2010 0:11:06   
JUKI
Mojata snaska zenskoto prvo go rodi4000 a vtoroto masko go rodi 3500. 

(Одговор на членот Cacko)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Дочек од болница
3.1.2010 0:32:33   
lidijas
Sme rodile golemi bebinja, Lina se rodi 4970gr i 52cm. Bravo za nasite bebinja a i za nas.user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот JUKI)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Дочек од болница
3.1.2010 0:37:10   
ananikol
Lele alal da ti e lidijas,site si se gordeeme so decata a na nas samite zaboravivme,tocno taka BRAVO i za nas

user posted image  user posted image  user posted image  user posted image  user posted image  user posted image user posted image  user posted image  user posted image  user posted image

(Одговор на членот lidijas)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Дочек од болница
3.1.2010 13:33:08   
cevlice
SO GOLEMO NETRPENIE CEKAV DA  IZLEZEME SO ALEKSEJ OD BOLNICA. KOGA DOJDOA PO NAS SITE VOZBUDENI JAS PRESREKNA NORMALNO PADNAA I NEKOLKU SOLZI RADOSNICI . MOJOT SOPRUG MI PODARI PREUBAVO CVEKE ...A ZA DOMA STO DA VI KAZAM..
SOBATA MI JA PREUREDIL KUPIL SAM KREVETCE,NAREDIL PO NEKOJA IGRACKA SVE VO ZNAKOT NA DETETO . PRESREKNA BEV

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Дочек од болница
3.1.2010 16:31:05   
Maria
Koga se porodiv prviot pat mm kupi gooolemo mece,koe go ostavil na krevetceto,doma,a sega neznam sto ke bide,no ne e vazno,najgolem podarok e user posted image ,so koe se vrakas doma,pa i od edna nasmevka,baknez i pregratka za dobredojde, bi bila presrekna.user posted image  

(Одговор на членот cevlice)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Дочек од болница
4.1.2010 1:19:06   
nadica
мм ми купи цвеќе и златен прстен но сепак најголем подарок беше нашата ќерка дома

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот Maria)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Дочек од болница
2.6.2012 0:37:05   
babyblue
koga ke mi tekne kolku bev nervozna, uste se nerviram. se porodiv vo cair, doktorot sto me poragase vecerta pred da me pustat od bolnica mi kaza deka ke me pusti no samo otkako pedijatarot ke dade dozvola za bebeto. pedijatarot vo cair edna crna so kratka kosa, edna napuvana i iskompleksirana budala, mi kaza denta vo 12 deka ke me pusti vo 12.30. mormalno deka mm kasnese ja zemal i svekrva mi. bese zima a vo cair gi nosat i majkite i bebinjata vo cekalna i tamu te smrznuvaat dodeka da ti donesat tvoite obleka a ti go smrznuvaat i bebeto. dojde mm 1 saat podocna, jas samo mu gi grabnav alistata od raka i i gi odnesov na sestrata alistata od bebeto za da go oblecat. i go dadoa na svekrva mi, da go drzi, i vo taa min dodeka taa se pozdravuvase so doktprot, mm me pregrna i mi kaza izvini, sakav da ti kupam cveke ama docnevme, samo sakav da si odam doma so moeto semejstvo. a pedijatarkata, koj se porodil vo Cair ke ja poznae po prasanjeto: "majka, sto ste vie po profesija?"

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Дочек од болница
2.6.2012 15:53:05   
Maca25
Јас бев некако многу нервозна кога излегов од болница. Дојдоа да не земат мм, свекрва ми, мајка ми и татко ми. Некако ми се виде многу гужва, мм ми ги имаше утнато алиштата, наместо пантолони ми донел тренерки user posted image а мене во тој момент се некако ми сметаше. Дома кога дојдовме пак ми се виде гужва, user posted image што плаче-вришти, кај бев во соба со уште 5 жени, уште и дома еден куп луѓе (кои дојдоа да ни помогнат).
Конечно кога останавме ние тројца сами почнав да уживам и да се опуштам со семејството.

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот babyblue)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Дочек од болница
3.6.2012 13:34:29   
AnnaMolly RR
Јас не добив ништо кога ме пречекаа дома од болница, а не ни сакав. Мислам дека нема потреба да се подарува нешто по тој повод. Со мм се зезаме дека ми купил кола, зашто додека бев во болница тој купил кола (бвме во план да купиме подоцна, ама нашол ептен добра зделка), па првпат ја видов кога ме зеде од болница.

Од болница ме зедоа мм, мајка ми и свекрва ми. Бевме 18 жени за испис тој ден, па имаше огромна гужва. Мм ми донесе фустан за да се облечам (беше пекол) и најмалите можни гаќи што ги нашол во фиока, а јас со царски бев, па заминав дома со тесни гаќи едвај што ги натнав user posted image

Дома ме чекаа татко ми, свекор ми и сестра ми. Сите го видоа Филип, му се изнарадуваа, поседоа 15 минути и после се симнаа во двор, имаше нарачано мм скара и си седеа долу, а јас и Филип со мм во соба малку на само се видовме.
Цел ден ми помина многу убаво, постојано си се гушкавме сите тројца и си уживавме.

А најинтересно е што мм тогаш имаше пуштено освежувач во собата, па некако таа миризба ми остана во сеќавање, па сега кога и да го мириснам некако се враќам назад на тој ден.


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Дочек од болница
30.10.2012 14:33:30   
miana
Eve sto dobiv jas za vtorovo bebe
user posted image
Sliknato pred 2 min
Vcera mi tekna da si go stavam - zlatno lance i privrzok ...Lanceto mi e od svekor i sveki a srceto od mm user posted image

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Дочек од болница
30.10.2012 14:36:20   
Ikana
Ние заглавивме скоро 3 недели во болница, па кога си дојдовме дома (ме зема мм), само си спремивме тивко се што ни треба за бебето, и си лежевме сите тројца гушнати. И Новата Година така си ја дочекавме, инаку кога се породив дента, мм ми донесе огромен букет со црвени ружи, а најблиските ми донесоа неколку производи козметика за бебето и многу цвеќеuser posted image

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?