|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Ден на жалост
13.4.2012 17:06:20   
Olivia
user posted image
Денеска сум страшно потресена од немилиот настан кој се случил вчера кај Смилковското езеро, загубата на овие четири млади животи нанесе болка на сите нас, хуманоста нека уште еднаш се покаже овде , соочуство до семејствата на овие млади момчиња.

< Поракaта ја уредил Olivia RR -- 13.4.2012 17:11:09 >


_____________________________

"Trust takes years to build , only seconds to break , and forever to repair"
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Ден на жалост
13.4.2012 17:09:15   
kikicka
Сочуство жално навистина!user posted image user posted image

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Olivia)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Ден на жалост
13.4.2012 17:20:48   
Love27
user posted image ] соочуство до семејствата на овие млади момчиња.

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Ден на жалост
13.4.2012 17:29:53   
Pepelaska *
Сочувство до семејствата,
многу се потресов сабајле кога слушнав и сеуште сум, колку млади животи згаснуваат не ми се веруваuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Love27)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Ден на жалост
13.4.2012 17:41:40   
niki
Socuvstvouser posted image

Se otkri bilo sto, somnezi nekoi ima koj i zosto gi ubil?

_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Ден на жалост
13.4.2012 17:44:16   
lilicka
Трагедијааа.......user posted image user posted image user posted image
Нека почиваат во мир невините луѓе што беа свирепо убиени од некој бездушниuser posted image !!!Многу сум вознемирена и потресена од сетоа ова...испадна дека неможеме слободно да искочиме од дома.....ужасссссссс луѓе!!!!!!!

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Ден на жалост
13.4.2012 17:57:16   
Olivia
Да не заборавам и сочуство до семејството на 45 годишниот рибар кој исто така бил застрелан на истото место за кој се мисли дека бил сведок на грозоморното убивство на овие млади 4 момчиња
user posted image

_____________________________

"Trust takes years to build , only seconds to break , and forever to repair"

(Одговор на членот lilicka)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Ден на жалост
13.4.2012 18:07:57   
miana
Neka pocivaat vo mir user posted image
Bog neka im presudi na onie koi sto im go napravija ova...user posted image

(Одговор на членот Olivia)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Ден на жалост
13.4.2012 18:10:38   
Viktori
Јас цел ден читам, барам гледам... ама ова ваке веќе не иде.
И онаа Гордана Јанкуловска кога ја гледам на ТВ ми се повраќа. Бидете смирени, ве молам за трпение, да не се подгреваат тензии бла бла бла...
Да си ја работи полицијата работата секогаш, сеа ќе нема потреба да смирува!
Во каква држава живееме - ќе отидеш по риба, куршум во чело ќе уловиш! user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Ден на жалост
13.4.2012 18:12:46   
Viktori
user posted image

Нека почиваат во мир! сочувство до семејствата! user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Ден на жалост
13.4.2012 18:17:02   
kikicka
Незнам што да кажам ,ова страшноо веќе ништо не е сигурно на сите им се дозволува оружје да користат.
ИЗВОРНА ПОРАКА: lilicka

Трагедијааа.......user posted image user posted image user posted image
Нека почиваат во мир невините луѓе што беа свирепо убиени од некој бездушниuser posted image !!!Многу сум вознемирена и потресена од сетоа ова...испадна дека неможеме слободно да искочиме од дома.....ужасссссссс луѓе!!!!!!!



_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот lilicka)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Ден на жалост
13.4.2012 19:17:39   
mama toci
user posted image user posted image user posted image ,lele strasno,neznam sto da kazam,mnooogu zalno,ne poznavam nikoj,no nemozam da se sozemam,kako nekoj blizok da mi pocinal.....

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Ден на жалост
13.4.2012 20:22:29   
Melanija RR
Каков ,,човек,, може да посегне по туѓ живот на денешен денuser posted image неможам да разберам
Ако нема правда човечка,а најчесто нема,тогаш господовата нека биде побрза
Сочуство до семејствата

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот mama toci)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Ден на жалост
13.4.2012 22:33:58   
humana
Море да донесат смртна казна па да подразмисли народов кога ке посака да усмрти или да силува некого,и за педофиливе една гасна комора ,а не да осудуваат по неколку години затвор,како што направија со детето што го убија кај Козјак.Тоа си умре а овој го осудија 15 години,неколку ќе го помилуваат и гледаш излегол за 5-6.Обеси на плоштат неколку нега гледа цел народ,па ова психопативе нека се запрашаат дали ќе убијат или силуваат некого.Јас се извинувам ако сум малку строга ама ваква трагедија не се простува.Сочуство за семејствата и искрено се надевам дека ке си добијат што заслузуваат психопатите.

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Ден на жалост
13.4.2012 22:37:07   
AnnaMolly RR
Сочувство за семејствата на жртвите. Јас сабајле дознав и цел ден сум потресена. Свекор ми уште повеќе, тој е страсен риболовец и постојано е по реки да лови риби. Мислам дека по ова долго време нема да излезе.

Се надевам дека убијците брзо ќе се најдат и ќе се казнат.


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот humana)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Ден на жалост
13.4.2012 22:38:06   
riba79
tragedija golemauser posted image user posted image user posted image nemam zborovi....
socustvo do uzalenite semejstva...user posted image user posted image user posted image
se nadevam deka ubiecot ke bide faten vo najkratok vremenski rok...

(Одговор на членот humana)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Ден на жалост
13.4.2012 23:02:08   
Pepelaska *
Извинете ја утнав темата уште еднаш сочувство

< Поракaта ја уредил Pepelaska RR -- 13.4.2012 23:03:13 >


_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот riba79)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Ден на жалост
13.4.2012 23:06:02   
suzeto
socustvo do semejstvata.....neka pocivaat vo mir...........strasno nesto ........smrtna kazna.....

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Ден на жалост
13.4.2012 23:10:33   
ketrin 77

ИЗВОРНА ПОРАКА: Viktori RR

Јас цел ден читам, барам гледам... ама ова ваке веќе не иде.
И онаа Гордана Јанкуловска кога ја гледам на ТВ ми се повраќа. Бидете смирени, ве молам за трпение, да не се подгреваат тензии бла бла бла...
Да си ја работи полицијата работата секогаш, сеа ќе нема потреба да смирува!
Во каква држава живееме - ќе отидеш по риба, куршум во чело ќе уловиш! user posted image user posted image user posted image

Нека почиваат во мир,и јас сум цел ден вознемирена во каков свет ќе раѓаме деца,но што е крива Јанкуловска,што очекуваш да каже ајде сите пушките во раце и излезете на протести,и мислам дека не треба да откриваат премногу информации додека не ги фатат убијците.

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Ден на жалост
13.4.2012 23:14:33   
Bogdancanka
koga ja vidov temata neznaev zasto se raboti i sega pobarav nesto na net i ja procitav strasnata vestuser posted image user posted image user posted image nemam zborovi i nemozam da razberam kako moze nekoj da bide sposoben za takvo nesto,navistina nemam zborovi strasnouser posted image socuvastvo do semejstvata

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Ден на жалост
13.4.2012 23:54:38   
Viktori
ИЗВОРНА ПОРАКА: ketrin 77


ИЗВОРНА ПОРАКА: Viktori RR

Јас цел ден читам, барам гледам... ама ова ваке веќе не иде.
И онаа Гордана Јанкуловска кога ја гледам на ТВ ми се повраќа. Бидете смирени, ве молам за трпение, да не се подгреваат тензии бла бла бла...
Да си ја работи полицијата работата секогаш, сеа ќе нема потреба да смирува!
Во каква држава живееме - ќе отидеш по риба, куршум во чело ќе уловиш! user posted image user posted image user posted image

Нека почиваат во мир,и јас сум цел ден вознемирена во каков свет ќе раѓаме деца,но што е крива Јанкуловска,што очекуваш да каже ајде сите пушките во раце и излезете на протести,и мислам дека не треба да откриваат премногу информации додека не ги фатат убијците.

Што е крива? Што пруштаат од притвор најчесто се што нетреба, што работат селективно, што наолаќаат казни селективно, што детонираат во Кочани, Штип, Велес, што апсеа вечерва во Радишани и да не редам...

< Поракaта ја уредил Viktori RR -- 14.4.2012 8:52:55 >


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот ketrin 77)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Ден на жалост
14.4.2012 0:20:00   
Ikana
Сочувство до фамилиите на убиените, денес е тежок, црн и трагичен ден за Македонија. Ова никогаш нема да се заборави, вечно ќе останат во нашите мисли и срца жртвите и нивните семејства. Господ гледа се.
Кој и да е мотивот, што чисто сумњнам дека е етничка омраза, или поттикнување на истата, мора да бидеме силни и да се оградиме од провокациите и создавањето на нетрпение меѓу македонските етникуми. Никој не сака војна, тоа е нешто најстрашно!!!

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Ден на жалост
14.4.2012 0:24:27   
Pepelaska *

ИЗВОРНА ПОРАКА: Ikana

. Никој не сака војна, тоа е нешто најстрашно!!!

Верувај ми, дека има некој кој сака,


_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Ден на жалост
14.4.2012 0:28:40   
Ikana
Не знам што да одговорам на ова. Ќе си преќутам. user posted image

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Ден на жалост
14.4.2012 0:35:20   
jagodica
Нека почиваат во мир, Господ нека им даде мир и спокој во рајот. Сочувство до нивните семејства.
цел ден слушам и еве сега ги видов и на Facebook страшно многу страшно и премногу жално user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?