|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Дали некогаш ве ,,стартувала,, жена?!
10.2.2010 9:37:17   
BEBICA
Мислам дека самиот наслов говори сам за себе.Еве ја да почнам.Мене не но јаднат една моја другарка даааа.
Она нон стоп беше мета на женскиот пол но стварно е згодна, ај што мажите ја напаѓаат туку и жените.


_____________________________

Дајте и на жена десет добри совети, таа ќе го следи само еднинаесеттиот - својот.
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Дали некогаш ве ,,стартувала,, жена?!
10.2.2010 11:21:23   
profesorica
ајде ќе го скршам мразот, мене да, во неколку наврати...

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот BEBICA)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Дали некогаш ве ,,стартувала,, жена?!
10.2.2010 11:54:52   
arh_diz
mene ne

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Дали некогаш ве ,,стартувала,, жена?!
10.2.2010 12:08:47   
Enika
Да да...во неколку наврати...и тоа една дури нападна беше...под дејство на алкохол user posted image

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Дали некогаш ве ,,стартувала,, жена?!
10.2.2010 12:10:18   
BEBICA
Auuuuuu Enika.jas nemam iskustvo takvo no sum gledala.Zenite se ponapadni od mazite bre pogotovo pod dejstvo na alkohol.

_____________________________

Дајте и на жена десет добри совети, таа ќе го следи само еднинаесеттиот - својот.

(Одговор на членот Enika)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Дали некогаш ве ,,стартувала,, жена?!
10.2.2010 12:15:12   
vezilka RR
ха,ха,ха..смешки..имаше една кога идев во New Age, абе само што ќе влезев од врата таа ми праќаше по келнерот варено вино..можеби не сакала да ме „стартува“, не знам никогаш не дознав..

(Одговор на членот BEBICA)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Дали некогаш ве ,,стартувала,, жена?!
10.2.2010 12:16:43   
Enika
Везилке во New Age богами и ги имасе на кило...порано немав проблем ама последно време...да...и дека се понападни се...мислам дека повеке ми е страв жена да ме гледа манијачки него ли муж некојuser posted image

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Дали некогаш ве ,,стартувала,, жена?!
10.2.2010 12:21:56   
profesorica
море жена кога ќе умисли нештоuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот Enika)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Дали некогаш ве ,,стартувала,, жена?!
10.2.2010 12:22:18   
BILE.F
Неколку пати......, ама сега откако сум бремена не.

_____________________________

Пред да скокнеш, кажи оп!

(Одговор на членот Enika)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Дали некогаш ве ,,стартувала,, жена?!
10.2.2010 13:02:52   
mina_m
mnogu cesto,ednas bev izlezena so eden drugar vo grad i imase edna mnogu mnogu zgodna kelnerka i drugar mi celo vreme ja smekase devojkava i mi vika aaa ovaa ke mi padne do krajov na vecertauser posted image ,i po tolku smekanje, ja gledame devojkava ide na kaj nas i drugar mi mi vika ti kazav aaa.... i na blicno mi vika a kako izgledam ok ?(se spremase kutriot )i taa kako sto dojde do nas so dvete race me zgrapci ubavo za liceto i mi dade cvrst baknez vo usta(ne francuskiuser posted image )i mu vika na drugar mi odsekogas sum sakala vakvi zenskiuser posted image user posted image jas ostanav zdrvena i zbuneta mi idese da i ja zalepam edna ,i mu vikam na drugarcevo a be ti koj smekaseuser posted image user posted image

(Одговор на членот BILE.F)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Дали некогаш ве ,,стартувала,, жена?!
10.2.2010 13:07:37   
BEBICA
Леле минаааuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ме изнасмеа.Извини, затоа реков жените се полоши од мажите во оваа смисла.

_____________________________

Дајте и на жена десет добри совети, таа ќе го следи само еднинаесеттиот - својот.

(Одговор на членот mina_m)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Дали некогаш ве ,,стартувала,, жена?!
10.2.2010 13:08:55   
mina_m
pa ubavo i Enika kaza poise strav da te fati od zena nego od mazuser posted image

(Одговор на членот BEBICA)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Дали некогаш ве ,,стартувала,, жена?!
10.2.2010 13:10:46   
Enika
Аууууууу мина...па ти си прешла директно на фаза 2 user posted image  

(Одговор на членот mina_m)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Дали некогаш ве ,,стартувала,, жена?!
10.2.2010 14:35:39   
zami
user posted image user posted image user posted image , temava vi e krs.

Mene ne, ama mm go imaat startuvano mazi, ama odamna vo sredno negde. 

user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Enika)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Дали некогаш ве ,,стартувала,, жена?!
10.2.2010 14:46:45   
Боцко
мене ме има стартувано машко, одамна во средно школо, и тоа другарче со кое често комуницирав тој период. подалеку не отишло. разбрав дка и сестра му била „обратна“. жени ме стартуваат постојано, глава не можам да дигнамuser posted image user posted image .
а некој да отишол подалеку, мислам од фаза 2? јас лично не, а и немам некој познат кому му се случило. се зборува, а и сум гледал, дек жена со жена е ептен посебно, подобро од маш. има ли воопшто вистина во тоа?!



_____________________________

Sometimes it is the people who no one imagines anything of, who do the things that no one can imagine.

(Одговор на членот zami)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Дали некогаш ве ,,стартувала,, жена?!
10.2.2010 19:59:27   
BILJANA_G
Lele nemozam da se iznacudam sekakvi ima, mene do sega toa mi se nema sluceno.

(Одговор на членот Боцко)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Дали некогаш ве ,,стартувала,, жена?!
11.2.2010 0:38:26   
ananikol
Da mi se sluci  sega brzo i toa bremena 25-ta nedela,pisuvav za toa kaj "bolki vo grbot" deka me startovase fizioterapeutkata
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

A jas samo na obicna masaza pojdov za bolkite vo kicmata ama... sega em ke ja menam em mm vnatre  vo ordinacija pa ako se pogodi pak nekoja takva,ko so e zapecen....user posted image

(Одговор на членот BILJANA_G)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Дали некогаш ве ,,стартувала,, жена?!
11.2.2010 11:52:39   
delfinka
nadovrzuvanje preku vic na temava
go prasuvaat mali Gjokica drugarcinjata;dobro be ti sakas maski?
On:da
A  brat ti i on gi saka maskite??
Djokica:da
A tatkoti i on??
DJole:da
Drugarcinjata vidno iznervirani na povisok ton prasuvaat pa ima li be nekoj kaj tebe u familija sto gi saka zenite??!!??
A Djokica tivko odgovara:da majkami i sestrami:))))))

_____________________________

sekoj e blagosloven ako veruva vo boga

(Одговор на членот ananikol)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Дали некогаш ве ,,стартувала,, жена?!
11.2.2010 12:21:33   
mami
лелелеuser posted image user posted image user posted image user posted image другарка ми работеше во еден кафиќuser posted image кој го држеа две лезбејки кои беа во врска...неколку пати отидов кај неа на работа, и само девојки во парови си доаѓааuser posted image user posted image user posted image еднаш два пати таа едната нешто како чудно ме гледаше, некој муабет без везе и решив дека нема да одам веќе кај неа на работа- жена што ке намисли и ке направи нелиuser posted image
По некое време и другарка ми си напушти- ги слушнала газдариците како се караат за неа. на едната и се допаѓала а другава почнала да збеснуваuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот delfinka)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Дали некогаш ве ,,стартувала,, жена?!
11.2.2010 13:45:28   
Anushka
аман бе луѓе, па вие сите до еден пуританци, како од партијата на Груевски да доаѓате...
ЦЦЦццц, ич да не сте биле во тек со ЕУ.... Тамо веќе деца си думкаат две жени во еден брак, а вие ни бакнеж еден не сте прошле...
Јас не сум имала незнам каков искуство.... но фантазијата ми оди во сите правци.... Сепак, Александар Македонски ми е предок!
Make love, not war!
P.S.: А тоа што изгледаат „манијачки“, тоа само докажува дека жените се всушност, посилниот пол, за се`...

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Дали некогаш ве ,,стартувала,, жена?!
11.2.2010 13:53:03   
profesorica
ИЗВОРНА ПОРАКА: Anushka


P.S.: А тоа што изгледаат „манијачки", тоа само докажува дека жените се всушност, посилниот пол, за се`...


user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот Anushka)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Дали некогаш ве ,,стартувала,, жена?!
12.2.2010 22:57:44   
S*B*
темава вие е ТОП немам такво искуство.Смешни се некој искуства од погоре

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Дали некогаш ве ,,стартувала,, жена?!
12.2.2010 23:05:40   
nadica

ИЗВОРНА ПОРАКА: Anushka

аман бе луѓе, па вие сите до еден пуританци, како од партијата на Груевски да доаѓате...
ЦЦЦццц, ич да не сте биле во тек со ЕУ.... Тамо веќе деца си думкаат две жени во еден брак, а вие ни бакнеж еден не сте прошле...
Јас не сум имала незнам каков искуство.... но фантазијата ми оди во сите правци.... Сепак, Александар Македонски ми е предок!
Make love, not war!
P.S.: А тоа што изгледаат „манијачки“, тоа само докажува дека жените се всушност, посилниот пол, за се`...



леле анушке секогаш си оригинална user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот Anushka)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Дали некогаш ве ,,стартувала,, жена?!
12.2.2010 23:33:34   
Боцко
ИЗВОРНА ПОРАКА: Anushka
аман бе луѓе, па вие сите до еден пуританци, како од партијата на Груевски да доаѓате...
ЦЦЦццц, ич да не сте биле во тек со ЕУ.... Тамо веќе деца си думкаат две жени во еден брак, а вие ни бакнеж еден не сте прошле...
Јас не сум имала незнам каков искуство.... но фантазијата ми оди во сите правци.... Сепак, Александар Македонски ми е предок!
Make love, not war!
P.S.: А тоа што изгледаат „манијачки“, тоа само докажува дека жените се всушност, посилниот пол, за се`...


едноставно ме остави без зборови!!!
врвно, како што само ТИ можеш!
user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Sometimes it is the people who no one imagines anything of, who do the things that no one can imagine.

(Одговор на членот Anushka)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Дали некогаш ве ,,стартувала,, жена?!
8.2.2011 0:25:04   
Боцко
еден мал подарок од мене за размрдување и забава е всушност освежување на една постара тема на која ми текна во моментов. да ве видам сега!
user posted image user posted image user posted image user posted image
user posted image

_____________________________

Sometimes it is the people who no one imagines anything of, who do the things that no one can imagine.

(Одговор на членот Боцко)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?