|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Дали и колку сте сентиментални?
23.1.2013 12:15:35   
miana
Незнам дали има ваква тема,побарав и мислам дека нема.
Јас сум по пририда многу сентиментална и мојата сентименталност резултира со солзи - некогаш радосници а некогаш жалосници user posted image
Незнам како да ја контролирам мојата емотивност.Јас на пример кога ми кажува учителката дека ке има приредба во градинка и кога ми кажуваше што треба да облече моето дете - мене ми се насолзуваат очите. Кога ке има приредба јас незнам како ке издржам а да не пуштам солза радосница? Многу,ама многу често ми се солзат очите за се нешто. Уште сега си помислувам -леле догодина ние сме првачиња,па како ли ке го издржам тоа. Зошто сум толку емотивна? Како ли да го контролирам ова? Какво е вашето искуство?

Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Дали и колку сте сентиментални?
23.1.2013 13:39:13   
miana
Не сте сентиментални???

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Дали и колку сте сентиментални?
23.1.2013 14:05:45   
vesna1
I jas zaplakuvam bilo na ubavi ili neubavi raboti. Mislam deka toa se dolzi na moite popusteni nervi. Porano znaev da se kontroliram.Sega koga gledam nekoj tazen film obavezno placam, i koga ima nekoja priredba na malata vo gradinka mi doagaat solzi.
Znaci ne sum bila edinstvena. Cesto pati znam da procitam nesto na forumive i da mi tecat solzi a jas na rabota,sramota,pa se brisam skrisno.
Dobro e sto ne sum edinstvena.user posted image

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Дали и колку сте сентиментални?
23.1.2013 14:09:31   
Mihaela 2010
Sum i te kako...duri mislam deka sum i previse....
Moze nema vo momentot da zaplacam,ama mi se ima sluceno da vidam nekoj uspeh kaj M ili nesto sto ke napravi pa onaka celata se vozbuduvam,mi treperi ustata...

(Одговор на членот vesna1)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Дали и колку сте сентиментални?
23.1.2013 14:27:27   
miana
Da se vozbudam -da.Neli pa sekoj ke se vozbudi na priradbata na svoeto dete ama zosto pa mi idat solzi na oci? Zosto toa nemozam da go kontroliram??? Eve sega gledav nekoi sliki od nekoja poseta na decata od 11 ti oktomvri i taka mi dojdoa solzi vo oci,abe sto da vi kazuvam.
Na prvata priredba na kerkami go primetiv i mm deka mu doagaat solzi na oci i si rekov - uff fala mu na boga ne sum jas edinstvena.Sreka na 8 mi mart sto ne bev koga ja peea pesnata za mamicka.Ke puknev,nemase da izdrzam . Ama gledam okolu mene roditeli ne placat i si vika - do mene e ili sto e rabotava? Zosto sum tolku sentimantalna?? Zosto ?

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Дали и колку сте сентиментални?
23.1.2013 14:29:51   
Ikana
Јас откако се породив, сум станала многу емотивна и осетлива. Порано уво не ме болеше за ништо, сега на филм плачам. Хормони сигурноuser posted image

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Дали и колку сте сентиментални?
23.1.2013 14:37:46   
miana
Epa na filmovi,na emisii,na vesti ( ako davaat nesto potresno )
Izgleda mnogu se sozivuvame so toa sto e na TV i zatoa ni doagaat zolzi..Ama kako da gi kontroliram radosnicive???

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Дали и колку сте сентиментални?
23.1.2013 14:39:20   
deluxe
Od sekogas sum bila epteen sentimentalna ,od dete sum istata ,placam za se i sesto duri ponekogas si ja mrazam ovaa osobina,im se voshituvam na tie sto se jaki(tesko ronat solzi) no ete jas ne sum od tie lugeuser posted image .za filmovi da ne zboruvam poradi toa ne gi gledam, mm me zeza sto sum takva,no koj e takov ke si najde povod i pak po nekoja solzicka ke izronamuser posted image .No najmnogu se nerviram sto me pogoduvaat tugi maki ,i tolku se sozivuvam so niv sto kako mene da mi se slucileuser posted image user posted image i mnogu pati znaam da zaplacam za drugiuser posted image

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Дали и колку сте сентиментални?
23.1.2013 14:53:00   
Bethany
поретко плачам, ама кога ми се собере после долго време седнам и плачем и плачем 2 саати. Не плачем, туку рикам. user posted image Си ја исперем душата user posted image
Е сега одавна немав време за такво нешто, со син ми немам време ни да плачем. user posted image
Емотивна сум, ама не ги искажувам емоциите преку солзи толку често.

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Дали и колку сте сентиментални?
23.1.2013 15:14:22   
princessa
mnogu sum emotivna, porano bev uste pooemotivna ama se popravam. I lesno mozam da zaplacam ma da se vozdrzuvam od kerka mi zasto koga ke me vidi i samo natazena mi doaga vo skut i pocnuva da me baknuva. Ej koe cudo e toa, a nema ni poln 21 mesec. Toa ti e neraskinliva vrska pomegu majkata i deteto koja sto se sozdava uste od utrobata. Me natazuvaat najmnogu raboti za semejstvoto, veke za drugite ne se zamaram mnogu zasto nikoj ne se zamara za tebe.

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Дали и колку сте сентиментални?
23.1.2013 15:22:44   
vezilka RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Ikana RR

Јас откако се породив, сум станала многу емотивна и осетлива. Порано уво не ме болеше за ништо, сега на филм плачам. Хормони сигурноuser posted image


И ја исто..ама па уште од хормони и после 2 години user posted image Ми се напраил некој бучкуруш со хормоните изгледа user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Дали и колку сте сентиментални?
23.1.2013 15:43:44   
Mihaela 2010
Epa na filmovi,na emisii,na vesti ( ako davaat nesto potresno )
Izgleda mnogu se sozivuvame so toa sto e na TV i zatoa ni doagaat zolzi..Ama kako da gi kontroliram radosnicive???


Ajde ajde bolje da se radosnici nego tagovniciuser posted image ....
Mislam deka i jas ke placam koga ke ja gledam M na priredbi ako ucestvuva....toa e posilno od nas,nemozes da go iskontroliras
Sto bi rekla baba mi bog da ja porsti:Of a pusta majka....

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Дали и колку сте сентиментални?
24.1.2013 9:52:52   
miana

ИЗВОРНА ПОРАКА: Mihaela 2010

Epa na filmovi,na emisii,na vesti ( ako davaat nesto potresno )
Izgleda mnogu se sozivuvame so toa sto e na TV i zatoa ni doagaat zolzi..Ama kako da gi kontroliram radosnicive???


Ajde ajde bolje da se radosnici nego tagovniciuser posted image ....
Mislam deka i jas ke placam koga ke ja gledam M na priredbi ako ucestvuva....toa e posilno od nas,nemozes da go iskontroliras
Sto bi rekla baba mi bog da ja porsti:Of a pusta majka....

AMa ne e samo majka..Mm e na primer kako tvrd orev,do sega placel pred mene ednas ( pred da se zemene user posted image ) i sega na proredbava go vidov kako mu idat solzi ama nekako gi zadrza user posted image A posle toa ucitelkata mi kaza deka nekoj i rekol - vidi gi roditelite na M - placat user posted image user posted image user posted image ama ona toa go kaza kako pozitivno . Lele si vikam - sramota..I sega pak ke imame priredba,ke bideme snegulki - kako ke izdrsi srcevo neznam,ama znam deka ne sakam pak da ne me zborat user posted image

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Дали и колку сте сентиментални?
24.1.2013 9:54:44   
miana

ИЗВОРНА ПОРАКА: vezilka RR


ИЗВОРНА ПОРАКА: Ikana RR

Јас откако се породив, сум станала многу емотивна и осетлива. Порано уво не ме болеше за ништо, сега на филм плачам. Хормони сигурноuser posted image


И ја исто..ама па уште од хормони и после 2 години user posted image Ми се напраил некој бучкуруш со хормоните изгледа user posted image user posted image user posted image

Oh srcka,cel zivot ke gi imas tie hormoni..Gotovo nema nazad user posted image
Jas veke 6 ta godina gi imam i mislam deka cel zivot ke gi imam..Toa e majcinstvoto ..
Kako mi vikase edna sestra vo bolnica na detska klinika koga lezevme - tuuu i ti si bila kako mene placi puser posted image ka ..Jas i ti vika ke si placeme a decava ke si rastat i gajle ke si nemaat . Taka ti e srcka...

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Дали и колку сте сентиментални?
24.1.2013 10:08:28   
Malecka23
Ја имам најлошата комбинација однадвор тврд орев а од внатре лиглаuser posted image .Солзи за било што,може и најмала ситница да ме погоди ама не покажувам пред никого ни пред мм,ама затоа се сесобира па кога ќе пукне ептен е тешко се затворам у тоалет-пошо само таму се пуши и држам маратонска конференција сама со себе и секогаш си викам ако ти е тешко кажи си исплачи се не собирај и пак ништо.Не знам толку многу бариери имам ставено према надворешниот свет-да не ми се видат чуствата од страв некој да не ме повреди што на крај сама себе си се повредувам

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Дали и колку сте сентиментални?
24.1.2013 11:14:14   
elenak
user posted image
Djevojčice, Brielle i Kirie, rođene su 12 tjedana prije predviđenog datuma rođenja,i bila im je potrebna intenzivna njega.
Bile su smještene u posebne inkubatore....

Kirie je počela dobivati na težini i njeno zdravlje se počelo da stabilizirati.... Ali Brielle, rođena samo sa 2 kg, imala je problema sa disanjem, srčanih problema i drugih komplikacija. Nisu očekivali da preživi....

Njihovi liječnici i sestre su činili sve što su mogli da Brielle bude bolje, ali ništa joj nije bilo od pomoći. Jedna od sestara je protiv pravila bolnice riskirajući da dobije otkaz stavila obje sestre u isti inkubator...
Ostavila je djevojčice da spavaju i kada se vratila nije mogla vjerovati prizoru koji je vidjela svojim očima.
Ona je pozvala sve liječnike i sestre da pogledaju pravo čudo i nesvakidašnji prizor.

Kada je Kirie osjetila da je u blizini svoje sestre, i kada je osjetila da se njena sestra bori za život, zagrlila je svoju malu sestricu kako bi joj pružila podršku u toj borbi. Od tog trenutka, Brielle je počela normalno da diše i otkucaji srca su došli u normalu i njeno zdravlje se počelo stabilizirati...

Еве ова е последното нешто што го видов и прочитав и ми измами солзи. Сеуште не знам дали се радосници или жалосници... user posted image
Откако имам дете не можам да се препознаам. Плачка невиденаuser posted image


_____________________________

You don''t have to be perfect to be a perfect parent.

(Одговор на членот Malecka23)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Дали и колку сте сентиментални?
24.1.2013 12:09:05   
zansen
Solzi 1% voda 99% emociiuser posted image

_____________________________

Duri i najtemnite noki ke zavrsat i sonceto povtorno ke izgree!!!

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Дали и колку сте сентиментални?
24.1.2013 12:09:37   
Ring
Емотивна сум , да....ама не покажувам многу. Собирам во себе , до моментот на слабост кога ќе се истурам ...доволен ми е еден збор од некој близок што ме познавам , мм или мајка ми и почнувам.
Обично плачам кога нешто ќе ме натажи или разочара...Од радост сум плачела само три пати , толку се сеќавам....кога се роди ќерка ми и двете внуки !
Можам да се расплачам ако ја видам мајка ми кога плаче (она е плачка )...
Е сега мислам дека со ќерка ми полесно ќе се расплакувам , мислам на солзи радосници user posted image

_____________________________

Your children will become who you are...so be who you want them to be !

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Дали и колку сте сентиментални?
24.1.2013 17:49:16   
zzaa
jas sum golema placka,placam od taga od radost od vozbuda,i prethodno si bev takva ali otkako ostanav bremena i rodiv pa duplouser posted image eve i prseka mi se nasolzija ocite koga ja slusnav novata pesna na Tose,si placam na filmovi,na emisii(kako sto e se za lubov)placam ako nekoj e bolen vo familija,abe sitnica fali da se rasplacam.

_____________________________

Денот кога се збогатив ... Станав мајкa
http://lpmf.lilypie.com/9ToIp2.png?PUn0FHCJ
принцеза на мама

(Одговор на членот Ring)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Дали и колку сте сентиментални?
24.1.2013 20:57:46   
Simona_k
zzaa

Исто срце те цитирам од крај до крајuser posted image

(Одговор на членот zzaa)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Дали и колку сте сентиментални?
1.2.2013 12:35:23   
miana
Еве ме ,денес бев на приредба од градинка кај керками ..Ја преживеав некако...Се напи нешто за лепо понашање и пак срце не издржа -пуштив неколку солзи..Си се тешам - гледај,никој не плаче,сите се родители ,не само ти ..И така некако ја преживеав..Срцево ке ми препукнеше од срека...

(Одговор на членот Simona_k)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Дали и колку сте сентиментални?
1.2.2013 12:45:22   
dostickage
I jas se stavam vo klubot na liglite user posted image
Porano bre kamen bev nit solza nit butur. Sega za sve placam i za dobro i za loso, krajot ne mi se naogjauser posted image user posted image user posted image  
Mianke ja i po rodendeni si potplacuvam koga gi gledam kako si igraat decata ne si sama user posted image  Kojznae sto kje pravam vo gradinka koga kje igram V , kje go sramam detetouser posted image

Aj valjda ima poravuvacka od ova placenjevo...da se nadevame

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Дали и колку сте сентиментални?
1.2.2013 13:08:44   
miana

ИЗВОРНА ПОРАКА: dostickage

I jas se stavam vo klubot na liglite user posted image
Porano bre kamen bev nit solza nit butur. Sega za sve placam i za dobro i za loso, krajot ne mi se naogjauser posted image user posted image user posted image  
Mianke ja i po rodendeni si potplacuvam koga gi gledam kako si igraat decata ne si sama user posted image  Kojznae sto kje pravam vo gradinka koga kje igram V , kje go sramam detetouser posted image

Aj valjda ima poravuvacka od ova placenjevo...da se nadevame

Oф срцка и по родендени и по се!!!
Обавезно по некоја солза се пушта ама скришум user posted image
Добро е не сум била сама - се тешам...
Ама некогаш ми иде и на глас да плачам од срека.. Го гледам мм ме гледа и се нервира user posted image и него го срамам...Па срека што опнав едно диазепамче од 2мг па издржив да не плачам многу ( поучена од искуството лани )
Или кога излезе керками ,земав да снимам ( демек ) за да се подлажам да не плачам user posted image
Ама и првото дете кога излезе од друга група ,да ја отвори приредбата мене ми излезе исолзата..Целата таа ситуација ме потресува ...Па си мислам- па кога ке појде прво одделение,па еве ако реши да настапува некаде ( поточиња и сл) па јас само ек се лигавам ...Цт цт цт ..Верувај дека и јас плачам за ситници..

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Дали и колку сте сентиментални?
1.2.2013 13:17:58   
rina13
Не сум многу сентиментална и често го добивам прашањето ,добро како можеш да си ладнокрвна. Најверојатно дека цел живот ја гледав мајка ми како плаче и за добро и за лошо,а мене тоа ми сметаше и и викав немој да плачеш нонстоп не барем пред мене, па поучена од тоа научив да си се контролирам, тешко паѓаат мои солзи остануваат само до нив на грло, грутка ќе ми стои со денови ама солза тешко да пролеам. Не дека работите не ме растажуваат или убавите погодуваат едноставно дрзам во себе, а од радост никогаш не сум заплакала не ми дошло.

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Дали и колку сте сентиментални?
1.2.2013 13:21:42   
miana
Majkami nikogas do sega ne placel apred nas - tvrd orev! Ama zatoa babami sekogas place... Za se i sesto i znam deka jas sum na nea.!!!

(Одговор на членот rina13)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?