|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Вашиот прв пост на РР...
14.1.2013 23:22:52   
elenak
Се сеќавате ли на првото нешто кое го напишавте? На која тема и со која содржина беше вашиот прв пост (отприлика)?



_____________________________

You don''t have to be perfect to be a perfect parent.
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Вашиот прв пост на РР...
15.1.2013 8:17:40   
Luci
Мојот прв пост на РР беше веднаш по направениот тест за бременост во кој што се појави втора бледа цртаuser posted image

_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Вашиот прв пост на РР...
15.1.2013 9:31:25   
elenak
Јас точно се сеќавам на денот кога се зачленив и на која тема пишав. Разлистав малку и го најдов. Еве го мојот прв пост на темата Сакаме II црти на ден 17.06.2010 г. кога утеха од разочарувањето побарав на страниците на РР.
Zdravo!
Jas sum nova vo ova, po prv pat se obiduvam da zabremenam i se nadevam na pomos od site vas tuka okolu raboti koi seuste ne mi se jasni:)
Imam redoven ciklus,obicno dobivam na 26-28 dena. Do denes mi docnese tocno edna nedela i navistina se ponadevav deka e uspesno, no mnogu se razocarav koga vidov deka sum dobila.
Se prasuvam dali mozebi sepak imase nesto?!?Nikogas mi nema docneto:(
I uste edno prasanje,koga e pravo vreme za test,posle kolku vreme od docnenje na menstruacija?


_____________________________

You don''t have to be perfect to be a perfect parent.

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Вашиот прв пост на РР...
15.1.2013 9:33:49   
miana
Jas ne se sekavam a sakam da se setam..Ako mozete da mi go najdete ke bide super user posted image
Mislam deka ne se pretstavuvav tuku vednas si pisuvav

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Вашиот прв пост на РР...
15.1.2013 9:35:16   
sandriana RR
И мене ме натера сега да пробуричкам по постовите - и си го најдов во Трудници во прво тромесечие, од 2.2.2011 user posted image , кога си побарав совет за прв пат од драгите ми РРајки user posted image

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Вашиот прв пост на РР...
15.1.2013 9:41:04   
zzaa
ja mislam deka mojot prv post bese vo dohrana,a so tocno sum pisuvala ne se sekavam,a znam deka ni jas ne se pretstaviv odma pocnav da si komentiram po temite sto me ineresiraat.

_____________________________

Денот кога се збогатив ... Станав мајкa
http://lpmf.lilypie.com/9ToIp2.png?PUn0FHCJ
принцеза на мама

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Вашиот прв пост на РР...
15.1.2013 10:32:45   
Andriance

ИЗВОРНА ПОРАКА: Andriance RR

Jas sum vekje 8 nedela...ja teram :-))) sleden pregeldn an 7-mi fevruari...me interesira samo...vashi iskustva so farbanje na kosa??? :-)) pozdravce


ц ц ц ц еве го мојот user posted image жива глупост ама ај ми се прашта дека прво аххахах

_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот zzaa)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Вашиот прв пост на РР...
15.1.2013 10:43:46   
Andriance
ИЗВОРНА ПОРАКА: sandriana

И мене ме натера сега да пробуричкам по постовите - и си го најдов во Трудници во прво тромесечие, од 2.2.2011 user posted image , кога си побарав совет за прв пат од драгите ми РРајки user posted image



ИЗВОРНА ПОРАКА: sandriana

Zdravo,user posted image
Bi sakala da spodelam edno problemce so vas, dragiuser posted image , i da ve prasam dali ste imale slicno iskustvo,pa da me posovetuvate:
vo 9ta nedela sum, prva bremenost, i od momentot koga mi potvrdija deka sum bremena-vo 6ta nedela, mi zabelezaa i mal subhorijalen hematom pod plodceto, za shto dobiv terapiaj Utrogestan 3 x 200mg i miruvanje.Do vcera nemase nikakov problem, koga mi se pojavi temen iscedok i bev na dezuren lekar (od panika), i mi kazaa deka e se vo red so plodot, a iscedokot (krvarenjeto) moze da e od toa shto se namaluva i se chisti hematomot (bidejki bese namalen od minatiot pregled), i da si ja prodolzam terapijata so Utrogestan. Toa e shto kaza d-rot. Sepak, bi sakala da slusnam i Vase licno iskustvo, dokolku ste imale, sepak poinaku e koga ke se dobie sovet od patalecuser posted image
Vi blagodaram odnapred, dragi user posted image



еве маци...битно сега Тинка наша е лепотица user posted image

< Поракaта ја уредил Andriance RR -- 15.1.2013 10:46:53 >


_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Вашиот прв пост на РР...
15.1.2013 10:57:24   
miana
Daj be kazete kaj da si go najdam jas mojot post..Moze nekako ili tesko??A nemozam ni da vidam od koga sum clen..Kako ova ???

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Вашиот прв пост на РР...
15.1.2013 11:01:06   
Mihaela 2010
Jas mislam deka prvito post mi bese nesto za snai i svekrvi ama ne se sekjavam bas...aj stvarno kazete kako da si go najdeme...bas me interesira

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Вашиот прв пост на РР...
15.1.2013 11:11:55   
Maca25
Миана, клик над моја рингераја, на тоа кај што ти пишува здраво миана. таму може да видиш од кога си член и кој бил твојот прв пост.

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Вашиот прв пост на РР...
15.1.2013 11:13:42   
Melanija RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: miana
Daj be kazete kaj da si go najdam jas mojot post..Moze nekako ili tesko??A nemozam ni da vidam od koga sum clen..Kako ova ???

Специјално за тебе user posted image
На некој твој пост кликни на твојот ник и во Статистика на членовите ти пишува од кога си активна user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Вашиот прв пост на РР...
15.1.2013 11:16:19   
miana
Fala mnoguu srckiiii user posted image
Bas steta sto ne ni stojat i prvite postovi da mozeze da gi najdeme :(

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Вашиот прв пост на РР...
15.1.2013 11:17:46   
Maca25
не може да се види кој ти бил прв пост преку профилот, а? мене ми ги покажува само последните 100 постови, а имам околу 7,000.

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Вашиот прв пост на РР...
15.1.2013 11:23:29   
sandriana RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Andriance RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: sandriana

И мене ме натера сега да пробуричкам по постовите - и си го најдов во Трудници во прво тромесечие, од 2.2.2011 user posted image , кога си побарав совет за прв пат од драгите ми РРајки user posted image



ИЗВОРНА ПОРАКА: sandriana

Zdravo,user posted image
Bi sakala da spodelam edno problemce so vas, dragiuser posted image , i da ve prasam dali ste imale slicno iskustvo,pa da me posovetuvate:
vo 9ta nedela sum, prva bremenost, i od momentot koga mi potvrdija deka sum bremena-vo 6ta nedela, mi zabelezaa i mal subhorijalen hematom pod plodceto, za shto dobiv terapiaj Utrogestan 3 x 200mg i miruvanje.Do vcera nemase nikakov problem, koga mi se pojavi temen iscedok i bev na dezuren lekar (od panika), i mi kazaa deka e se vo red so plodot, a iscedokot (krvarenjeto) moze da e od toa shto se namaluva i se chisti hematomot (bidejki bese namalen od minatiot pregled), i da si ja prodolzam terapijata so Utrogestan. Toa e shto kaza d-rot. Sepak, bi sakala da slusnam i Vase licno iskustvo, dokolku ste imale, sepak poinaku e koga ke se dobie sovet od patalecuser posted image
Vi blagodaram odnapred, dragi user posted image



еве маци...битно сега Тинка наша е лепотица user posted image

Фалааааа, мене ме мрзеше да цитирам user posted image Фала Богу, лепотица и зверка дужовадничкаuser posted image . Нека ни се живи и здрави само, мож ќе се опраат. Да не се такви, ќе не немаше и нас на РРајаваuser posted image

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Вашиот прв пост на РР...
15.1.2013 11:26:20   
Felly RR
Бидејќи се зачленив на РР кога Матеа имаше околу 6 месеци, мојот прв пост беше на дохранување.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Вашиот прв пост на РР...
15.1.2013 11:45:25   
miana
Eve clen sum od 28.03.2011 a ova e mojot prv post - barem taka se sekavam


Znaci definitivno DR.STamboliev e THE BEST...Nema zborovi..... Me vodi veke 10 godini...Prvata bremenost pominavme super,vtorava sega ke vidime..>Ja renoviraa ordinacijata i mislam deka konecno pocnaa da go pocituvaat zakazaniot termin i toa mnogu znaci,inaku se stvara revolt kaj pacientkite...Doktorot e profesionalec nema sto..Ne za dzabe kaj nego odam luge od razni gradovi..Probajte nema da se razocarate!!! Pozdrav do mojot pocituvan dr.Gorgi Stamboliev..Od Ivana

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Вашиот прв пост на РР...
15.1.2013 12:48:43   
Bethany
Барав, барав и не можев да најдам...
Сигурно беше некаде во Забременувањето, поточно Кломифен user posted image Тогаш се обидував да забременам. user posted image Па од Забременувањето поминав во Бременоста, па Бебе, па Дете, па се по ред, нели? user posted image

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Вашиот прв пост на РР...
15.1.2013 13:25:16   
Fiao
Ова е еден од моите први постови, ама се ми се чини дека пред него имав уште едно прашање во некоја друга тема... нема шанси да се сетам сеа...
Zdravo na site! Jas sum nova na forumov i oficijalno utre sveceno vleguvam vo 10ta nedela . Osven pojacano belo pranje, pomalku osetlivi gradi i retko gadenje nemam nekoi znacitelni promeni. Za 2 nedeli sme na vazen pregled (onoj koj se pravi vo 12ta nedela) a potoa ke se vidime vo vtoro tromesecje. Pozdrav na site i so lesno!

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Вашиот прв пост на РР...
15.1.2013 13:32:10   
AnnaMolly RR


ИЗВОРНА ПОРАКА: AnnaMolly RR

Bas ste ubavi site so meshinjata, jas sum nova na stranava kazete kako da stavam slika da se pokazam i jas :)




ИЗВОРНА ПОРАКА: AnnaMolly RR

Fala za pomosta, Jule :)
Eve ova sum jas vo 26 nedela, a sega sum 32. Ne sum mnogu pogolema od sega, meshlakot mi tera samo napred, od pozadi ne se ni gleda deka sum trudna
user posted image



Еве ги мојот прв и втор пост. Баш се потсетив на бременоста и времето кога ја најдов Рингераја!


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Fiao)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Вашиот прв пост на РР...
15.1.2013 13:44:01   
Bethany
А како успевате да го цитирате пост од друга тема и да го ставите во ова?
Најдов барем еден од првите, во темата кломифен, хаха, ама не знам како да го префрлам?

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Вашиот прв пост на РР...
15.1.2013 13:45:07   
Bethany
Не е ни битно, еве ќе го копирам само. Се обраќав на Наташа981, таа сега исто има дете user posted image

Natasa
i na mene doktorot mi prepisa klomifenot i treba da pocnam da go pijam od sledniot mesec (koga ke dobijam). Jas imam napraveno tie testovi na klamidija i tie drugite mikro brisevi( ne znam kako se vikat), papa test i hpv test.Naravno vaginalen eho. I da, obavezno mazot ke treba da naprave spermogram. Pa ke vidime. Gospod neka ne izraduva site so
Pozdravce!!!

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Вашиот прв пост на РР...
15.1.2013 13:55:41   
kikicka

ИЗВОРНА ПОРАКА: kikicka RR

mamicki dali znaete otprilika kolku ml mleko treba da pie bebe od 2 meseci?


По се изгледа ова е мојот прв пост :)) 17.11.2010
Член сум од Април 2010 ама тогаш дури сум пишала.

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Вашиот прв пост на РР...
15.1.2013 14:49:55   
Beatris
Мислам дека ова е мојот прв пост:

ИЗВОРНА ПОРАКА: Beatris RR

Zdravo na site segasni i idni mamicki user posted image  Jas sum vo 15ta nedela od bremenosta, screeningot vo 13 nedela pokaza deka nema nikakvi anomalii i abnormalnosti vo ovaa faza, a na slikava mozete da vidite kako bebuskava si zbori na mobiljka user posted image  

http://album.ringeraja.mk/index.php?page=image&ID=7847 


_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Вашиот прв пост на РР...
15.1.2013 16:02:03   
vezilka RR

Мислам дека ова е мојот прв пост user posted image user posted image user posted image . Ама не се зачленив на РР за ова да го пишам, се зачленив два дена предходно барајќи нешто во проблеми со забременувањето.


ИЗВОРНА ПОРАКА: vezilka RR

„Мое тело, моја одлука! Држи ги законите надвор од моето тело!“

Ова е моето мислење на оваа тема. Таа одлука треба да ја донесе сама жената без никакви притисоци..особено не под притисок на државата и законите..



(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?