|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Апликации за андроид
11.6.2013 12:13:07   
Felly RR
Една претходна дискусија на темата бебифон - за Baby Monitor апликацијата, ме поттикна да ја отворам темава - Па ајде овде да разменуваме искуства кои апликации ги користите на вашите андроид телефони, дали сте задоволни и сл.
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Апликации за андроид
11.6.2013 12:23:14   
vezilka RR
Се што најдов, хи, хи. Најискористена ми е апликацијата за јсп-распоред на автобуси, ептен ми се наоѓа. После викни такси, исто така. Кога не ми текнува број на такси, си ги гледам. Една апликација за термометар.. ми мери температурата. После цонвертор за претворање на мерки, пошто тоа не знам мануелно да гоправам. Леле милион има..а, да речникот на идивиди. МАкеднската тастатура ми заврши работа, да не пишувам латиница од телефонот.Временска прогноза..Кога ќе ми текне друга, ќе допунам.

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Апликации за андроид
11.6.2013 12:37:20   
temjanuska75
Ја користам апликацијата за временска прогноза, конверторот, а ова Везилка за мак. тастатура пуштај ми линк на пп те молам да ме спасиш од латиницатаuser posted image .

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Апликации за андроид
11.6.2013 16:12:29   
blond
Се што ми е ново пробувам. И најчесто веднап ги бришам. Најчесто користени ми се апликации за манипулација со слики.

(Одговор на членот temjanuska75)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Апликации за андроид
11.6.2013 16:41:51   
Bethany

ИЗВОРНА ПОРАКА: blond

Се што ми е ново пробувам. И најчесто веднап ги бришам. Најчесто користени ми се апликации за манипулација со слики.

Исто, многу симнувам, па потоа бришам.
Секогаш ја користам временска прогноза, бејби фон е супер работа посебно кога одиме некаде, додека синко спие, имам симнато и Киндл и некои книги (уште да почнам да ги читам user posted image ) , многу различити апликации за слики, детски песнички, пазл за деца (ова добре дојде кога патуваме со кола, па му држи внимание) ...

(Одговор на членот blond)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Апликации за андроид
11.6.2013 19:32:48   
Felly RR
Ајде кажете некоја таква детска игрица, да се најде за занимација.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Апликации за андроид
11.6.2013 19:42:13   
Carrie RR
Од игрите зависна сум од Doodle Jump и Temple run, а најмногу ми служи апликацијава My Cycles, да не мора во календарче да шкрткам user posted image

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Апликации за андроид
11.6.2013 21:06:33   
Bethany
е да, и мене ми се многу најде календарче за период ... Порано се заборавав, сега дури ми и одбројува, па не можам да омашим, дури и одмор испланирав врз основа на календарчето user posted image

(Одговор на членот Carrie RR)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Апликации за андроид
11.6.2013 21:18:09   
vezilka RR
Пиши само на play store Македонска тастатура и ќе ти излезе. Нема да утнеш.

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Апликации за андроид
16.6.2013 9:12:30   
myhappiness
Кога сме кај техниката јас нешто утнав вчера. На телефонот на мм направив google acount и на дисплејот ми излезе некоја иконка горе во десно коше. Сакајки да ја тргнам мислев дека тоа ке биде најдобро ако се одјавам од сметката но не најдов како.
Единствено во settings ја најдов сметката и и направив remove :)
Е сега после ова на дисплејот ми стои и првата иконка што не знам како да ја опишам и едно жолто триаголниче со извичник.

Има ли некој повеке познавање од овие паметниве телефони да ме упати што да правам.....?
Ви благодарам

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Апликации за андроид
16.6.2013 9:51:23   
Maca25
Најмногу го користам My Calendar, најпрегледно ми е да си видам кога треба да добијам, да си запишам некој симптом од дента, како другарка некоја е user posted image . Користам Photo grid за разноразни колажи од слики и си симнувам по некоја игра, ко за на работа, за пополнување време. Играм и бришам. СЛедно што ќе симнам е мак. тастатура.

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот myhappiness)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Апликации за андроид
16.6.2013 10:07:18   
caciana
Ako ti stoj ikonata na displej probaj zadrzi na neze nekolku sekundi ...samo drzi ja ikonata i treba da izlezi gore ili dolu na displeot remove i vlezi ja ikonata do remuve ili pa stegni ok nesto mora da se pojavi user posted image ....barem na mojot telefon e taka user posted image

(Одговор на членот myhappiness)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Апликации за андроид
17.6.2013 12:40:07   
miana
Jas koristam you tube,koristam babyfirst videos ,my calendar ,talking Tom,viber,whatsAPP,skype,Gtalk, i taka user posted image

(Одговор на членот caciana)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Апликации за андроид
9.7.2013 8:48:14   
vezilka RR
Пред некој ден симнав една апликација How to draw.. ептен се забавуваме по дома. Никола шкрта, ли шкрта. Супер е..

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Апликации за андроид
29.7.2013 14:28:57   
sasebt
Здраво,

Јас имам направено Андроид апликација за Бејбифон.

Бесплатна е и може да се симне - BT Baby Phone

Ovaa raboti preku WiFi mreza samo.

Podgotvuvam sega i nova verzija, koja ke ima moznost i za video monitor, i da raboti po bluetooth, i ushte nekolku novi funkcii, kako i nov dizajn.

Pozdrav,
Saso


Админ: Постот е уреден. Не е дозволено поставување на надворешни линкови.

< Поракaта ја уредил Felly RR -- 29.7.2013 17:09:16 >

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Апликации за андроид
29.7.2013 15:10:35   
Yummy Mammy
Mozes da ni objasnis za sto potocno se raboti?
Sto se dobiva so bejbifonot?

_____________________________

There are no strangers, just friends you haven''t met yet!

(Одговор на членот sasebt)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Апликации за андроид
30.7.2013 12:31:54   
sasebt

ИЗВОРНА ПОРАКА: Yummy Mammy

Mozes da ni objasnis za sto potocno se raboti?
Sto se dobiva so bejbifonot?


Zdravo,

Vcera ja objaviv i novata verzija...

gledam na forumov ne bilo dozvoleno da se stavaat linkovi, pa administratorot mi go promenil postot.

aplikacijata moze da ja najdete na google play, pobarajte po keyword "bt baby phone" izrabotena od sourcebt.

bez pari e, so reklami.

generalno, vi trebaat 2 android telefoni so minimum android 2.1 operativen sistem, i domasna wifi mreza.

edniot telefon (child) go aktivirate i go stavate kaj deteto, a drugiot (parent) e so vas. go slusate zvukot vo realno vreme, znaci, bas kako baby monitor aparatite koi kostaat tamu po X iljadi denari. ima eden indikator na placenje, koj se mrda levo desno, za da se podesi koga da pocni da alarmira.

nema nikakvi podesuvanja/konfiguracii i slicno. za wifi se sto treba e da se dvata telefoni na istiot wifi povrzani, a za bluetooth, treba telefonite da se "paired".... i posle toa se e avtomatski.

inace ima opcija da se ukluci i video prenos od bebeto, da se biraat razlicni melodii, child telefonot avtomatski odi vo sielent mode, a na parent telefonot dobivate zvucni notifikacii ako child telefonot vi zvoni, ili dobiete SMS, ili pak baterijata e pri kraj.

imam plan da dodaam ushte opcii koi mi teknuvaat, a i sekoi zabeleski, ili idei se dobredojdeni.

mozno e nesto da ne raboti kako so treba, posto ova e prva verzija so novite opcii sto gi dodadov,

Pozdrav,

Saso

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Апликации за андроид
30.7.2013 12:44:42   
Bethany
Јас имам симнато една апликација за бебифон, и тоа само едниот телефон (тој што е кај бебето) треба да е андроид, другиот не мора. И воопшто не треба да бидат поврзани на интернет!
Апликацијата работи секако и е одлична. Се намести осетливост на бебешкиот плач и кога е нешто сомнително имаш опција да добиеш порака со слика, или да ти ѕвони другиот мобилен.
Одлична е апликацијава и е многу практична.

_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот sasebt)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Апликации за андроид
30.7.2013 12:50:45   
sasebt

ИЗВОРНА ПОРАКА: Bethany RR

Јас имам симнато една апликација за бебифон, и тоа само едниот телефон (тој што е кај бебето) треба да е андроид, другиот не мора. И воопшто не треба да бидат поврзани на интернет!
Апликацијата работи секако и е одлична. Се намести осетливост на бебешкиот плач и кога е нешто сомнително имаш опција да добиеш порака со слика, или да ти ѕвони другиот мобилен.
Одлична е апликацијава и е многу практична.



Ok, na koj kako mu odgovara... jas sakav da napraam aplikacija kaj so ke slusam so se desava so bebeto... mnogu pati komsiite ako tropnat, se aktivira, pa so mojata aplikacija mozis vo "realtime" da slusnis dali placi ili ne. Inace, i taa opcija ke ja dodaam, samo mi fali vreme :) i jas sum roditel na1 (a za nekoj mesec i na ushte edno) dete.

inace, ne ti treba internet, nego samo wifi. a ako nemas ni wifi, toas mozis preku bluetooth, samo shto mnogu po glatko raboti na wifi.

taa opcija da ti prakja sms, ti trosi pari za porakata.... za zvonenje e bez pari (ako ne si dignis samiot sebesi), a ne mora da e na drug mobilen, mozi da ti zvoni i na fiksen :)

Pozdrav,
Saso

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Апликации за андроид
30.7.2013 12:56:12   
Bethany
Да, да може на било кој телефон, а бидејќи на андроид имам бесплатни минути така да не си трошам, и кога веќе е инсталирана апликацијата не треба да бидам wi fi конектирана.

Во секој случај, браво за тоа што си направил. за мене е тоа чиста наука, како се прави, па ти се дивам во секој случај user posted image

Исто така, добредојде на РР и ти посакувам убава дружба тука, посети не и на другите теми. Сигурно ќе најдеш и ќе имаш прилика да споделиш многу корисни информации.
А еве и една тема Список на РР татковци, па може и тука да ни се пријавиш. user posted image
Поздрав. user posted image

< Поракaта ја уредил Bethany RR -- 30.7.2013 13:02:41 >


_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот sasebt)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Апликации за андроид
30.7.2013 13:33:25   
sasebt
Blagodaram,

Vo sekoj slucaj, bi sakal da dobijam po nekoj komentar (po moznost negativen) od tie shto ke ja probaat aplikacijata.

Pozdrav,
Saso

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Апликации за андроид
22.11.2013 13:01:33   
vezilka RR
Ева една апликација за сите трудници. Се вика Happy Pregnancy. Многу е добра, во секој момент гледаш која недела си, имаш кратко инфо за секоја недела, можност за внесување на белешки и потсетници за прегледи и здравствена состојба. Ти го прњсметува и крајниот датум и ти кажува уште колку денови ти останале. Хе,хе како мајчина книшка онлајн. user posted image

(Одговор на членот sasebt)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Апликации за андроид
22.11.2013 13:30:09   
Еки82
Јас би пишала апликација за средување на сликички user posted image
Сите сакаме многу да си ги сликаме најмилите со мобилен и оваа е предобра со многу ефекти
и многу лесна за правење креативни фотки ;)

Pixlr Express бесплатна за симнување

_____________________________

If you can dream it you can do it. Always remember that it all started with a dream and a mouse! Walt Disney

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Апликации за андроид
19.1.2014 2:17:20   
Defne90 RR
Ja simnav aplikacijata stvarno e super.Eve i jas si simnav i drugi applikacii no najveke ja koristam Pixlr expres i Instagram.

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот Еки82)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Апликации за андроид
19.1.2014 2:34:21   
Defne90 RR
Leleeeee luge si svalam jas aplikacii i koga gledam dolu mi pisuva your android may be at risc.Gi izbrisav skoro site aplikacii ostaviv samo nekolku dali moze da se sluci da mi padne sistemot ili kako uste se vika ako naletam na virus.Mislam deka so taa talking tom 2 koga ja simnav mi se napisa toa.Vi se ima li sluceno toa na vam da vi se prikaze.Jas nov mi e i poima nemam.

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Што да дознаете.
пеперутка16

Кога би носеле тројки, што би направиле?