|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Сакаш да имаш твој календар?
ПРИЈАВИ СЕ и добивај новости со корисни, интересни и забавни содржини на својата електронска пошта.

Мама во 40. неделаУште сте тука??? Зарем другите трудници околу вас веќе не родиле?

Да, на целта сме! Преживеавте преубави, но понекогаш и напорни 9 месеци. И вашиот живот веќе никогаш нема да биде ист како порано.

Сега ви преостанува само уште одмор и чекање на денот Д. Опуштете се и мирно чекајте го новиот член на семејството. Во меѓувреме редовно одете на гинеколог, сега сигурно ќе се гледате секој втор ден. Мерење на крвниот притисок, контрола на протеини во мокрачата, мерење тежина, снимање на срцевите отчукувања на фетусот со ЦТГ (кардиограм) или слушање на срцето со посебен апарат... Но и на тоа ќе му дојде крајот. Сега веќе е време да започнете разговор со гинекологот за заштита по породувањето, за што конечно ќе се договорите на првиот преглед по породувањето. (6 недели по породувањето).


Прочитајте уште


>>  Плод во 40. недела
>>  Тато во 40. неделаАнкета

Епидурална анестезија
Кона

Дали сте за епидурална анестезија?

Да (65%)

Не (35%)


Број на сите гласови: 142

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!