|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Видео: Низ колку слоеви се изведува царскиот рез?

Редакција Рингераја, 21.5.2020
Рачна изработка на она што навистина се случува за време на царскиот рез. Ова видео не е ништо помалку од неверојатно!

image
/11


Jessie Franks, интернационален блогер и мајка на три деца, реши да ја подигне свеста за тежината на царскиот рез, па го направи ова видео.

Таа исто така сакаше да ги едуцира мајките што значи царскиот рез и за каква постапка се работи. Исто така сакаше да прикаже како многу бебиња дојдоа на свет.

 

„Образованието за раѓање е толку важен и зајакнувачки дел од патувањето за бременост. СИТЕ жени заслужуваат да имаат пристап до информации за нивното раѓање, без оглед за тоа како нивното бебе ќе се појавува во светот “.
Затоа што без оглед на тоа како ги среќаваме нашите бебиња - сите мајки се силни. И нашите страшни инспиративни тела вреди да се слават.

Информирањето пред породување е многу важен дел од патувањето наречено бременост. СИТЕ жени заслужуваат да имаат пристап до информации за нивното раѓање, без оглед на тоа како нивното бебе ќе дојде на свет.


Затоа што без оглед на тоа како ги добиваме нашите бебиња - сите мајки се силни. И нашите страшно инспиративни тела вреди да се слават.

Знаци дека сте бремена со момче: дали се в...
Кога сте бремени, вие и вашето семејство сте љубопитни да го знаете полот на бебето. Оваа љубопитност, со текот на генер...
6
Алкохол и бременост- влијание врз плодот
Како алкохолот влијае на плодот? (англиско видео)
4
Табела на раст на плодот по недели
Колкава е должината и тежината на плодот во секоја од 40-те недели од бременоста? Проверете како плодот расте во мајчина...
4
Како расте бебето во утробата на мајката?
Животот е навистина прекрасен! Што прават неродените бебиња во матката? Всушност, развојот на човечкиот живот во матката...
4


Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:Анкета

Името на детето
Jana9

Името на детето кој го дава?

Кумот (17%)

Вие бес согласност на кумовите (25%)

Вие со согласност на кумовите (50%)

Нашите родители (8%)


Број на сите гласови: 12

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!