|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Ви недостасува ли телото што го имавте порано?

Редакција Рингераја, 28.2.2021
Оваа магична кожа ги одгледуваше внатре. Го обвиваше телото што ги хранеше за сите тие месеци, срцето кое физички растеше за да го собере зголемениот волумен на крв

image
/11


 

Можеби не ја сакаме кожата во која сме после породувањето
Но, тие го прават тоа.
Може да ги видиме лузните и лентите за поправка.
Но, тие не
Ние висиме на лабавоста, плачеме поради истекувањето и се скршивме за тоа што требаше да бидеме.
Но, тие не знаат за никаква споредба, само вие од вчера и вие од денес.
Оваа магична кожа ги одгледуваше одвнатре.
Го обвиваше телото што ги хранеше за сите тие месеци, срцето кое физички растеше за да го собере зголемениот волумен на крв.
Се протегаше со нив, се кршеше и лекуваше.
Тоа беше првата кожа што ја знаеја, онаа што мирисаше на задоволство при нивното прво запознавање со застрашувачкиот надворешен свет.
Оваа кожа ќе биде таа удобност во текот на животот, на многу начини.
Во ред е да не го сакаме целосно и да го промашиме телото што го имавме порано.
Во ред е да не се гледаме себеси преку нивните очи.
Но, ако сакаме да ја сакаат кожата во која се наоѓаат, треба да најдеме мир во нашата.
Прегрнете го овој нов вид на убавина.
Вистинскиот вид.
Оној за кој треба да зборуваме повеќе.

Можеби не ја сакаме кожата во која сме после породувањето

Но, тие ја сакаат.

Можеби ние ќе ги забележиме лузните од царскиот рез.

Но, тие не

Оваа магична кожа ги одгледуваше внатре. Го обвиваше телото што ги хранеше за сите тие месеци, срцето кое физички растеше за да го собере зголемениот волумен на крв.


Се протегаше со нив, се кршеше и лекуваше.

Тоа беше првата кожа што ја знаеја, онаа што мирисаше на задоволство при нивното прво запознавање со застрашувачкиот надворешен свет.


Оваа кожа ќе биде таа удобност во текот на животот, на многу начини.


Во ред е да не го сакаме целосно и да ни недостасува телото што го имавме порано.

Во ред е да не се гледаме себеси преку нивните очи.

Но, ако сакаме да ја сакаат кожата во која се наоѓаат, треба да најдеме мир во нашата.

Прегрнете го овој нов вид на убавина.

Вистинскиот вид.

Оној за кој треба да зборуваме повеќе.

 

Трикови за полесно породување
Се одлучивте за природно породување, но се плашите? Нема потреба, постојат некои насоки и трикови, кои можат да ви помог...
4
Како да ја масирате лузната од царски рез?
Има еднo нешто што мора да го направите, за кое што повеќето лекари нема да ви кажат. Навистина е едноставно, но некои ж...
4
Фото: Трудници во костими за капење
Погледнете ги овие прекрасни труднички стомачиња во костими за капење
4
Трите чуда со кои Бог ја благослови жената
Јога за бремени жени
3


Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:Анкета

majka vs svekriva
Angelce Monice

da bi imale izbor kaj koja bi ziveele?

mama (50%)

svekrva (50%)


Број на сите гласови: 6

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!