|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Mamamegi: Секој човек живее за да створи семејство

Маргарита Каранфилов, 30.7.2020
Mamamegi за важноста на семејството
Клучни зборови:

image
/11


 

Семејство - секој човек живее за еден ден да створи семејство. Тоа е најголемата желба на секое човечко битие, било да е машко или женско.
Што е клучниот фактор за среќно семејство? 
На прво место здравјето, почитувањето, љубовта и слогата.
Никаде не е мед и млеко. Во секое семејство постојат "периоди" на несогласувања помеѓу партнерите, недоразбирања, посакување на различни работи, различни желби и цели.
Ако секогаш е "како што треба" животот нема да е интересен.
Наоѓајте заеднички решенија, со меѓусебен договор.
Никогаш не може да е се' според желбите на едниот.
И кога ќе сте во таква ситуација, децата се овде да ве потсетат за убавината на семејството и животот.

 

 

View this post on Instagram

Семејство- секој човек живее за еден ден да створи семејство. Тоа е најголемата желба на секое човечко битие,било да е машко или женско. Што е клучниот фактор за среќно семејство?- На прво место здравјето,почитувањето, љубовта и слогата. Никаде не е мед и млеко. Во секое семејство постојат "периоди" на несогласувања помеѓу партнерите ,недоразбирања, посакаување на различни работи, различни желби и цели. Ако секогаш е "како што треба" животот нема да е интересен. Наоѓајте заеднички решенија, со меѓусебен договор. Никогаш неможе да е се' според желбите на едниот. И кога ќе сте во таква ситуација,децата се овде да ве потсетат за убавината на семејството и животот.

A post shared by (@mamamegi) on Jul 27, 2020 at 1:31am PDT

Тетка – засолниште за детската душа!
Кој немал тетка, немал среќа да поседува неизмерно богатство собрано во една личност. Тетката е секогаш извонредна жена,...
16
Бременост: Најчести машки стравови
Исто како што бремените жени се оптоварени со разни стравови покрај среќното очекување на бебе, идните татковци кријат и...
8
Што да очекувате од првиот логопедски прег...
Доколку сакате да знете што да очекувате од првиот логопедски преглед, ова е за Вас
7
Пет лоши навики на малите деца
Повеќето деца имаат некоја лоша навика која предизвикува срам кај родителите. Сигурно би ви било непријатно ако вашето д...
3


Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:Анкета

kakvi zeni sakas
danielcrni (40%)

plavi (28%)

smegi (32%)


Број на сите гласови: 25

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!