|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Фото: Веднаш по раѓањето подаде раце кон мајката!

Редакција Рингераја, 11.8.2013
Неверојатно! Само неколку секунди по раѓањето бебето ги рашири рацете кон мајката

image
/11


 

Породувањето се одвивало во вода. Бебето веднаш по раѓањето ги раширило рацете накај мајката.

 

1

 

Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:

Најважни совети за секое тромесечие од бре...
Бременоста е исклучително возбудлив период за сите идни родители, но и збунувачко време заради силните совети кои ќе ги ...
4
Ако немате утринска мачнина, носите машко ...
Дали е вистина дека ако немате утринска мачнина рано во бременоста, носите машко дете?!
4
Како се изведува амниоцентеза?
Пренаталната дијагностика е збир од дијагностички процедури кои овозможуваат да се постави дијагноза на аномалии пред ра...
4
Зошто да се повлече предлог законот за або...
До Редакцијата на Рингераја стигна допис од неколку женски организации кои излегоа со образложение за штетните последици...
4
Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?