|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Џенифер Анистон ја откри тајната на убавината

Редакција Рингераја, 18.1.2012
Најпопуларната фризура, прамени кои се бараат во секој фризерски салон, тело на кое не може да му се најде замерка и улогата на Рејчел ја претворија Џенифер Анистон во една од најпопуларните глумици на Холивуд

image
/11


 

Истражувајќи се себе сфатила дека не мора да носи маска, туку да биде она што е, а притоа да мисли само на шминката.

Make up фасадата, со која многу жени го прикриваат своето лице, потполно е непотребна. Тајната лежи во изборот на вистински производи кои одговараат на типот на кожа и во правилна и редовна нега. Тоа е она што со текот на годините го сфатила Џенифер Анистон.

 

8 make up производи, кои мора да ги имате

 

Молив за уста е производ со кој можете баш се, да го нагласите надворешниот раб на усните, да го зголемите нивниот волумен, да го измените обликот на устата и да го користите како подлога за кармин. Важно е да најдете боја која ќе Ви одговара и да го ставите во својот несесер.

Руж, или перли за руменило е вториот по ред производ, кој мора да го имате. Одличен е доколку го нанесете на цело лице, или можете да ги нагласите само образите. Ако содржи и светливи честички, ќе го освежи Вашиот изглед и расположение.

Избор на добра пудра е тешка задача. Треба да ги почитувате советите на оние кои продаваат козметички производи и да ја најдете онаа која најмногу Ви одговара.

 

kozm

 

Пудра во прав е производ кој заслужува место во козметичката торбичка, а Џенифер го користи како коректор за прикривање на неправилностите на лицето.

Џенифер Анистон користи сапун за лице уште од средношколските денови. "Мојата филозофија за чистење на лицето е што поедноставно - тоа подобро."

Подрачјето околу очите е нежно и тоа прво ќе ги покаже знаците на старост. Хидратантен крем е вистински избор за негова нега.

 

kozm1

 

Кремот за лице мора да одговара на кожата. Џенифер го користи дневниот крем на Dr. Hauschk, кој и дава свежина на нејзината кожа.

Серум за подмладување е омилен кај жените, кои забележуваат знаци на стареење на лицето и еден од најважните производи без кои не треба да го започнете денот.

Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:

Заљубеноста не е љубов
Најштетна во љубовта е вообичаената анализа на саканата личност. Саканата личност не се анализира,ги сакаме и нејзинита ...
3
Спомен куќата на Тоше доби своја монографија
Спомен-куќата на Тоше во Крушево доби и монографија во која се опишани и богато илустрирани нејзините содржини и фазите ...
3
Homo balkanikus – идеал на машкоста
Неизбежниот златен ланец, клучеви од Мерцедес и најмалку два најмодерни телефони треба да и се покажат на дамата, пред т...
3
Што треба да знаеме кога купуваме суплементи
При купување на суплементи, есенцијално е да го разбереме значењето на нивниот состав и начинот на производство. Составо...
3
Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?