|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Блог: Авантурите на Мио и Матеа

Редакција Рингераја, 18.2.2021
Многу тазе мајки кои се уште се привикнуваат во новата улога, бараат поддршка од останатите мајки, меѓу кои и поискусните, кои денес лесно ќе ги пронајдете на Инстаграм

image
/11


Секогаш со нови корисни постови кои изобилуваат со совети, препораки, споделување искуства и сл. Еден таков профил кој секоја нова мама би требало да го заследи е профилот @my_baby_mio, која претходно ви го споменавме како еден од организаторите на #dabidemekreativnipredizvik во статијата за истиот.


 

На профилот ќе најдете корисни совети од повеќе аспекти, како за Blw методата за дохрана, која мајката на Мио ја практикувала кај него, многу вкусни и здрави рецепти, препораки за козметика, игри во домот и природата, креативни изработки, навикнуваме во градинка, совети за мајки... 

Освен малиот Мио, на профилот е застапена и неговата братучетка Матеа, со која се неразделни, за која на прв поглед ќе помислите дека е негова поголема сестра, со што се потврдува тврдењето дека тетката е втора мајка, барем кога се работи за прекрасната мама на Мио и внуката Матеа. 

Не плашете се да им дозволите на децата да се опуштат во игра и истражување во природата и да се извалкаат - алиштата се перат, куќата се чисти, а сеќавањата остануваат засекогаш - ни порачува мајката на Мио. 

 

Заследете ги и придружете им се во новите авантури. 

Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:

Имате немирно дете? Вие сте среќен родител!
Со вакви деца не е лесно, но треба да ве теши фактот дека ќе израснат во успешни и способни луѓе
4
И вам ви недостасува бременоста? Зошто е т...
Да се биде бремена беше ужасно. Претпочитам да седам надвор на дожд девет месеци отколку да поминувам низ бурата бремено...
4
Заради што едно момче стануваше од кревет?
Многу е тешко да натерате мало дете да оди во кревет, а листата на неговите причини за станување откако ќе легне е бескр...
4
Интимна хигиена на девојчињата
За да се сведат инфекциите на минимум потребна е правилна и редовна интимна хигиена. Интимната хигиена не е ни малку без...
4
Анкета

Pomos da izbereme ime
Jule0712

za nasiot sin

Darij (19%)

Kalin (24%)

Maksim (48%)

Irinej (9%)


Број на сите гласови: 237

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!