|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

100 ѕвезди на Johnson`s бебе календар за 2020!

Редакција Рингераја, 5.12.2019
Ѕвездениот сјај на нашите блескави дечиња го осветлува небото на Рингераја! Не една или две, туку 1170 ѕвезди! Пред нас се фотографии на 100 дечиња со најголем број на гласови кои ги дадовте вие во "Ѕвезда на бебе календар за 2020 година"

image
/11Драги родители, баби, дедовци, тетки, вујни, чичковци...

Вашето гласање е завршено!


100 ѕвездички одбрани на основа на гласовите се тука!

Сега на ред е тешката работа на нашата стручна комисија - меѓу 100-те ѕвезди да избере 12 за "Ѕвезда на бебе календар за 2020 година!"


После одлуката на нашата стручна комисија, првата, јануарска ѕвезда ќе ја објавиме на 8-ми декември во вечерните часови, а потоа секој следен ден уште по една ѕвезда на бебе календар за 2020 година.

 

Значи, од 8-ми - 19-ти декември секоја вечер на Рингераја небото ќе светне по една ѕвезда за бебе календар 2020 година!


             

          ГАЛЕРИЈА НА 100 ФОТОГРАФИИ СО НАЈМНОГУ ГЛАСОВИ             

 


Гласањето беше повеќе од возбудливо. Броење гласови, навивање, учествување. Ова е прва година да се организира ваков натпревар во Македонија, но беа надминати нашите очекувања кога станува збор за пријавени фотографии и број на гласови!


Драго ни е што текот на гласањето беше проследен со убави коментари, но и со негативни коментари. Тоа ќе направи следната година да бидеме уште подобри и да ги отстраниме сите недостатоци. Сега останува со нетрпение да ги чекаме 12-те ѕвезди!


Некои интересни факти за досегашното учество и гласањето:

  • Ни испративте 1615 фотографии од кои во галеријата се најдоа 1170 фотографии
  • Повеќе од 1000 фотографии се во согласност со правилникот, но ги ставивме и оние кои не се, но беа прекрасни. Фотографиите кои не се најдоа во галеријата беа несоодветни, тоа беа фотографии на деца од Србија, Босна и Херцеговина, потоа фотографии кои не се соодветни за прикажување на овој натпревар (фотографии на кои се прикажани гениталии) и слично
  • Забележавме дека најбројни женски имиња се: Јана, Бисера, Софија, Лана....а машки имиња: Дамјан, Ведран, Матеј, Андрија......
  • Најмногу гласови за една фотографија доби Ненад, дури 604! А фотографијата под број 100 има 65 гласови.Комисијата која ќе ги избере ѕвездичките за секој месец од годината ја сочинуваат:


  • Вишња Томиќ - Директор и уредник на порталот Рингераја.ба
  • Данијела Новаковиќ - Уредник на порталот Рингераја.рс
  • Ана Јакимска, режисер


Да повториме уште еднаш: По одлуката за изборот на нашата стручна комисија, првата јануарска Ѕвезда ќе ја објавиме на 8-ми декември во вечерните часови, а секој следен ден заклучно со 19-ти декември, по уште една ѕвезда на бебе календар за 2020 година, додека календарот не ни биде потполн.

Ви благодариме на учеството!Интервју со Нора Шаќири Марковиќ
Нора Шаќири и Марко Марковиќ на 6 април станаа родители на нивното прво дете Ијан. За тоа како течеше породувањето, со к...
35
Раѓањето дете не ве прави родител!
Значи, ти не си нејзината вистинска мајка?
6
Фото: Ешли Грам гола го дои своето бебе
Plus size моделот Ешли Грем се фотографира гола за магазинот Elle како го дои своето бебе
6
Тие мали очиња мислат дека си совршена
Текстот на Бетани Џејкоб стана хит на социјалните мрежи, бидејќи им разбуди силни емоции на многу родители
4


Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:Анкета

Ако ве изневери партнерот?
kikicka

Што би направиле доколку ве изневери партнерот?

Би му простила,човечки е да се прости (8%)

Би го напуштила во истиот момент (18%)

Би се разочарала,а понатаму незнам што би направила (70%)

Јас веќе го изневерив,така да сеедно ми е (4%)


Број на сите гласови: 100

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!