|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

10 најневеројатни фотографии од породување!

Редакција Рингераја, 19.9.2021
Бременост, породување, раѓање. Се е толку неверојатно неуредно и убаво во исто време. Честопати нема зборови со кои може да се опишат овие неверојатни моменти и затоа многу родители се обраќаат кон фотографи за породување

image
/11


 

Фотографите за раѓање ги снимаат суровите емоции, неочекуваните подеми и падови, страсните врски што се случуваат за време на патувањето со породување. Раѓањето трае само неколку часа, или најмногу денови. Поминува толку брзо и честопати е едно големо замаглено замаглување.
Ова е причината зошто да имате некој во позадина, да ги фотографирате сликите е толку важно за толку многу семејства - да го одржуваат ова патување пред и средината, за годините и годините што доаѓаат.
Секоја година Меѓународната асоцијација на професионални фотографи за раѓање одржува натпревар за сите фотографи по раѓање низ целиот свет. Има стотици записи и секоја година ние сме воодушевени од победниците.
Иако не сме професионални судии, сакавме да ги споделиме нашите топ 10 омилени фотографии од раѓање во изминатите неколку години - оние што н took однесоа веднаш во породилната сала, во базенот за раѓање, или тоа прво постпартално доење - оние што н hit погодија токму во чувствата.

Фотографите за раѓање ги снимаат суровите емоции, неочекуваните подеми и падови, страсните врски што се случуваат за време на патувањето при породување. Раѓањето трае само неколку часа, или најмногу неколку денови. Поминува толку брзо и честопати е едно големо замаглено сеќавање.
Ова е причината зошто да имате некој во позадина, да ги фотографирате сликите е толку важно за толку многу семејства - да го одржуваат ова патување во сеќавање, за годините и годините што доаѓаат.
Секоја година Меѓународната асоцијација на професионални фотографи за раѓање одржува натпревар за сите фотографи за породување низ целиот свет. Има стотици записи и секоја година ние сме воодушевени од победниците.
Иако не сме професионални судии, сакавме да ги споделиме нашите топ 10 омилени фотографии од породување во изминатите неколку години - оние што не однесоа веднаш во породилната сала, во базенот за раѓање, или тоа прво постпартално доење - оние што не погодија токму во чувствата.

 

10. Доза на мајката природа

Има толку многу неверојатни фотографии за првата мајчина храна, но оваа навистина го доловува течното злато што е мајчиното млеко. Мајчино млеко. Ова е дело фотографката за раѓање Џесика Хендерсон. Љубов!

1

 

9. Момент на тишина

Ова е постпартален мир. Само мама и нејзиното бебе. Совршенство од VI фотографија.

2

 

8. Чудо на животот

Раѓањата во Ен Каул се апсолутно неверојатни и оваа фотографија е неверојатна! Без зборови.

3

 

7. Нашето виножито бебе 

Толку многу емоции на една фотографија, од Бел Вердиглионе.

6

 

6. Турнете надолу

Мислам дека сите можеме да се поврземе со оваа слика! Каков неверојатен подвиг е трудот и оваа фотографија сигурно го доловува!

9

 

5. Прва средба на братче и сестриче

Оваа фотографија донесе неколку различни награди во 2018 година, кога фотографот на раѓање Марике Тоен го сними неверојатниот кадар. Лесно е да се види зошто! Го сакаме и ние.

5

 

4. Не брзајте да пристигнете

Здраво таму. Каков неверојатен кадар! 

3

 

3. Добредојде мала девојко

Најубавата средба помеѓу мама и бебето. Уште една прекрасна фотографија од фотографот од Ауси - Кејт Кенеди.

4

 

2. Нејзината чаша истекува

Постпарталното никогаш не изгледало толку убаво.

1

 

1. Најголемата љубов

Емоциите на оваа фотографија ... уаауу. Само уауу. Ова беше избраната фотографија за раѓање на победничките членови од 2021 година и ние сме воодушевени од неа.

11

 


Промоциска објава

Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:

SPIRULINA PACIFICA – суперхрана за трудниц...
Spirulina Pacifica е извонредна комбинација на бета-каротен, хлорофил, витамини на Б комплексот, комплетни протеини, гам...
4
Зошто добивам тежина толку брзо за време н...
Леле! На вагата можете да видите колку брзо ова бебе расте во вашиот стомак. Да ја разгледаме оваа често контроверзна те...
4
Мајки откриваат: Намалете ја болката при п...
Покрај лековите против болки и епидурали, мајките имаат многу природни трикови за управување со болките при породување в...
4
Растење на плодот по недели, 2. тромесечје
Знаете ли дека сте бремени, или во суштина не знаете што се случува со вашето тело? Овој текст ќе се обиде да ви објасни...
3
Анкета

Кој ви е омилен спорт
Ецаракомет (44%)

кошарка (0%)

фудбал (11%)

гимнастика (15%)

уметничко лизгање (30%)


Број на сите гласови: 27

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!