|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Припрема за породување
10.2.2010 12:25:10   
jovanka
neka pomine se so lesno bidi trpeliva jas go cekavuser posted image plus edna nedela se super se zavrsi na kraj samo ke moras na CTG pocesto da odis otkoga ke ti pomine terminot.te cekame so radosna vestuser posted image

_____________________________

Zivotot e podarok a podarocite se za da se raduvame.

(Одговор на членот Sanja)
Непосредна врска до пораките: 51
   RE: Припрема за породување
10.2.2010 12:35:15   
Slagjana
Сања, изгледа заедно ќе си чекаме. Мене денес ми е термин. Утрово бев на ЦТГ и на вагинален преглед и повторно сум по 2 дена. Контракции никакви, а по прегледот прокрварив. Се ми е спремно и едвај чекам. 

(Одговор на членот Sanja)
Непосредна врска до пораките: 52
   RE: Припрема за породување
10.2.2010 12:41:03   
arh_diz
ajde Slagjana stiskame palci so lesno da se porodis

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Slagjana)
Непосредна врска до пораките: 53
   RE: Припрема за породување
1.4.2010 22:04:42   
BILE.F
Јас уште малку влегувам во 36недела, рано е , ама и не е баш рано, зашто по 37недела може да биде секој момент! Имам купено се, уште козметика ми фали, па за две недели одам на породилно и тогаш планирам да исперам и да спремам се.
Е само ме интересира кога те праќаат на ЦТГ, и дали ако имаш плави картони се наплаќа?


_____________________________

Пред да скокнеш, кажи оп!

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 54
   RE: Припрема за породување
1.4.2010 22:07:27   
caci20
Mislam od 38 pocesto. Jas vo Remedika ne plakav nisto a odev skoro sekoj vtor den

_____________________________

Zivej kako sto mozes koga veke ne mozes kako sto sakas... vazno zivej...

(Одговор на членот BILE.F)
Непосредна врска до пораките: 55
   RE: Припрема за породување
2.4.2010 15:57:10   
skorpijana
mene mi treba sovet kako se ragaat bliznacite dali porano ili ne
doktorkata mi veli deka se ragaat porano 

(Одговор на членот caci20)
Непосредна врска до пораките: 56
   RE: Припрема за породување
30.4.2010 22:28:14   
BILE.F
Па еве и тука да пишам! Се ми е спремно од страна на работи шѕо ќе ги носам за мене во болница и за бебушот, алиштата за бебчето и за мене за излегување, собата на бебушот е спремна!
За бебушот во болница земав 1 боди со ѕивриња, и едно комплетче, капичка, ракавички (мислам дека нема да ми требаат), пелени 2, памперс, влажни марамици и павлодерм!
За излегување спремав шпикозни, капче, боди, чорапчиња и ќебенце - плико!
Ако сум испуштила нешто за бебушот, слободно пишете! Во државна ќе се породувам!
Значи уште бебушот да реши да излезе!user posted image user posted image user posted image
Во понеделник пак на ЦТГ!


_____________________________

Пред да скокнеш, кажи оп!

(Одговор на членот skorpijana)
Непосредна врска до пораките: 57
   RE: Припрема за породување
30.4.2010 22:31:04   
pacuvce
Милата таа,се се спремила...Чекаме уште само бебушот да излезе и нормално мекици да јадеме...user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Love is in the air

(Одговор на членот BILE.F)
Непосредна врска до пораките: 58
   RE: Припрема за породување
30.4.2010 22:34:41   
Rossana
na mene vo drzavna vo Strumica za Sara mi trebaa samo alista za izleguvanje od bolnica za vo bolnica samo vlazni maramcinja i peleni 20 naj naj mnogu zatoa sto im gi menuvaat po 3pati na den. ova e za vo Strumica a za dr. gradovi neznam

(Одговор на членот BILE.F)
Непосредна врска до пораките: 59
   RE: Припрема за породување
30.4.2010 22:35:59   
BILE.F
Pacuvce, и мекици и теганици!user posted image user posted image user posted image
ММ ќе купи мекици, а мајка ми ќе направи теганици, па ќе ве почастам!
На бебушката се чека!user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Пред да скокнеш, кажи оп!

(Одговор на членот pacuvce)
Непосредна врска до пораките: 60
   RE: Припрема за породување
30.4.2010 22:42:10   
Maca25
Ајде Биле веќе, па јас секој ден чекам да те снема и оддеднаш некој да пише дека си се породила. На бебушот не му се искача а?!?! user posted image
Убаво си спремила за во болница, јас освен пелени, марамици и крема не носев алишта за бебето (ми рекоа дека не е дозволено, а можело). ЈАс си земав и чорапи и долна облека (иако знам дека не смее).


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот BILE.F)
Непосредна врска до пораките: 61
   RE: Припрема за породување
30.4.2010 22:51:52   
BILE.F
Maca25, и јас чекам секој ден да се исклучам, ама уште сум тука!user posted image user posted image user posted image
Бебушот ужива во мешето!
До сега бев два пати на ЦТГ на една недела, сега ми рекоа да одам за 4дена, па ќе видиме, а во вторник влегувам во 40недела!


_____________________________

Пред да скокнеш, кажи оп!

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 62
   RE: Припрема за породување
30.4.2010 22:58:15   
Maca25
Оф Биле, ист случај како мене. ЈАс чекав до 42 недела. На малава моја некако и се заарни.
Ајде ќе биде. Одмарај сега, лежи си, одмарај очи и уши и раце, откако ќе се роди...тешко user posted image  

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот BILE.F)
Непосредна врска до пораките: 63
   RE: Припрема за породување
8.9.2010 23:31:13   
suzeto
pampersi i vloski najmnogu trebaatuser posted image

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 64
   RE: Припрема за породување
5.11.2010 16:19:06   
vezilka RR
Јас утре влагам у 38 и скоро сум спремна. Си спремив за мене за „тој ден“ материјали user posted image ..едно ранце со улошки, папучи, влажни марамици и паломи...уште упатот ми треба, него во понеделник ќе го земам. Тобиците за мене и бебе што ќе ми ги донесе мажле после у болница ми се во агенда за викендов..и после само чекаме user posted image  Само ме интересира колку алиштенца би ми требале за бебе во болница оти дозволувале да си облечеш во свои. Претпоставувам едни шпикозни и чорапчиња..ама се прашувам колку бодија би ми требале?

(Одговор на членот suzeto)
Непосредна врска до пораките: 65
   RE: Припрема за породување
17.3.2011 19:52:52   
sonjuska
zdravo i od mene :)) ajde ako ima nekoj iskustvo od poragaj vo bitolskata bolnica neka mi pise sto se mi treba jas imam spremeno ama da ne sum propustila nesto za sekoj slucaj :))))

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 66
   RE: Припрема за породување
25.7.2012 12:07:01   
Mammi
Мамички, што зедовте за вас од облека на болница? Спавача сами си купивте или таму даваат? За ваму не сум баш сигурна, нареден преглед ќе си ја прашам бабицата, ама се думам кога ќе излеземе од болница да имам отприлика увид што би можела да носам

(Одговор на членот sonjuska)
Непосредна врска до пораките: 67
   RE: Припрема за породување
25.7.2012 19:53:59   
Mammi
Мамички, што зедовте за вас од облека на болница? Спавача сами си купивте или таму даваат? За ваму не сум баш сигурна, нареден преглед ќе си ја прашам бабицата, ама се думам кога ќе излеземе од болница да имам отприлика увид што би можела да носам< Поракaта ја уредил Felly RR -- 1.4.2013 9:04:50 >

(Одговор на членот Mammi)
Непосредна врска до пораките: 68
   RE: Припрема за породување
25.7.2012 20:18:42   
Pepelaska *
Мами КЛИК ОВДЕ има цела тема за тоа што треба да се понесе во болница.

Ајде со лесно

< Поракaта ја уредил Felly RR -- 1.4.2013 9:05:07 >


_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Mammi)
Непосредна врска до пораките: 69
   RE: Припрема за породување
31.3.2013 20:04:45   
Nadia
Јас ептен чекав до крај... Кога влегов во 9ти месец, дури тогаш почнав се да купувам, од облеки до козметики, опрема и слично... СИте збореа демек да не сме баксузирале и така си останав до крај... и последниот месец скоро секој ден бев искочена за нешто :D али па затоа супер ми беше си набив километража и мн лесно поминав на пораѓајuser posted image

< Поракaта ја уредил Felly RR -- 1.4.2013 9:05:37 >

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 70
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 [3]
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3]
Оди на:


Анкета

ТЕЛЕВИЗИЈА.
пеперутка16

Колку време вашето дете гледа телевизија дневно?