|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Работа или бебе???
29.5.2010 1:41:19   
Snowhite RR
Јас кога се омажив, баш пред еден месец останав без работа, па и јас бев во дилема, барав работа, ама сакавме и бебе, а од друга страна само со платата од мм немаше со бебе да издржиме, па решивме работите да оставиме спонтано да си течат, па така најдов работа, па по 1 месец останав бремена и таман го исполнив условот од 6 месеци работен однос, за да земам породилно. Сега не сум сигурна 100% дали ќе се вратам на работа после породилното, ама здравје тоа е тоа, што ќе биде нека биде

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Работа или бебе???
16.2.2011 10:35:59   
Glück90
taman sakav da otvoram vakva tema,a veke imalo.Pred golema raskrsnica sum.Od edna strana e veke godina dena zelbata za bebe i neuspesni obidi,a od druga strana e rabotata.Ovde mnogu tesko se naoga rabota momentalno,a vo momentov imam dobri sansi da pocnam.A za bebe nemozam da vi objasnam kolku posakuvam da go imam.So mm cesto razgovarame na ovaa tema ama nekako razgovorot sekogas se sveduva kako bide taka.Rabotata ne mi e na prvo mesto ama sakam pa malku da se opustime deka veke godina dena nikako bebeto da dojde pa malku da pauzirame.user posted image user posted image user posted image

_____________________________

When you focus on problems, you will have more problems. When you focus on possibilities, you will have more opportunities. Dream. Wish. Make it happen.

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Работа или бебе???
16.2.2011 10:52:56   
Maca25
Глук не мора да пузирате, ти работи си и работете на user posted image . Треба убаво да си размислиш. Јас уште се каам што кога останав трудна дадов отказ и останав без просодилно и еве ќерка ми 2 години направи, јас уште сум дома без работа.
Имам една пријателка која стално ми вика: Одам на работа да се одморам од домашните обврски, а дома се одмарам од работата. user posted image


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Glück90)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Работа или бебе???
12.6.2013 18:49:18   
Jana9
Бебенце user posted image

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Работа или бебе???
12.6.2013 18:54:42   
meU87
Иако е потребно да работам, мене душа не ми дава да ја оставам Л. Засега јас не се чувствувам спремна за тој чекор.

(Одговор на членот Jana9)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Работа или бебе???
12.6.2013 20:55:34   
Martins mom
И работа и бебе, мислам дека е изводливоuser posted image

_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот meU87)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Работа или бебе???
12.6.2013 22:02:29   
Hunny
Јас сум жив доказ дека може и двете.

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Работа или бебе???
12.6.2013 22:14:46   
niki
prvo rabota, zdobivas pravo na porodilno, pravis bebe, go cuvas do 9 mesec se vrakas na rabota i balansiras
tesko e prvite dve-tri godini, no potoa deteto se osamostojuva i se stanuva polesno

_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот Hunny)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Работа или бебе???
12.6.2013 22:31:38   
Hunny
И ли пак, почнуваш на работа, остануваш user posted image , раѓаш и по два месеци се враќашuser posted image на работа (мојот случај, тешко е ама за доброто на сите се издржува)

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Работа или бебе???
12.6.2013 22:33:13   
Hunny
Ам сум пишалаuser posted image . Испаѓа дека пак бремена сум се вратила на работаuser posted image

(Одговор на членот Hunny)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Работа или бебе???
2.12.2014 17:11:50   
scared RR
ниедна работа не може да се стави пред бебето, се би дала за да имам бебе, па макар и работа да не најдам никогаш user posted image

(Одговор на членот kiki riki)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Работа или бебе???
3.12.2014 10:36:39   
Snowhite RR
Бебето во секој случај е најважно, ама работата е пак за нив, работиме, да заработиме и да можеме да им пружеме услови за добар живот на децата, а и нас, зашто ако и ние не сме задоволни, среќни, ни децата нема да бидат
Значи и работа и бебе, изводливо е

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот scared RR)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Работа или бебе???
3.12.2014 19:06:50   
Felly RR
Се согласувам Сноу, и работа и бебе.
ИЗВОРНА ПОРАКА: Hunny

И ли пак, почнуваш на работа, остануваш user posted image , раѓаш и по два месеци се враќаш на работа (мојот случај, тешко е ама за доброто на сите се издржува)

Хани истиот случај (па нели сме колешкиuser posted image ) само кај мене не беа ни 2 месеци. И иако е тешка ситуацијата никогаш не си го поставив ова прашање, не беше изборот или-или, што би правела со user posted image да ја оставев работата, посебно што ни мм не беше вработен во моментот кога добивме user posted image


_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Hunny)
Непосредна врска до пораките: 38
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2]
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?