|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Кога тато ќе наиде на неред?
24.2.2010 15:30:28   
Annabel
ММ не трпи неред, ама никогаш не ми се лути доколку наиде на неред. Напротив, знае станот за 5 минути да го доведе во совршен ред....најмногу го нервираат играчките, ама срценце е и ги средува и потполно ме разбира зошто не сум средила...па бремена сум нели?user posted image

(Одговор на членот majka 79)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Кога тато ќе наиде на неред?
4.6.2010 19:53:50   
amelbebe
hahahah ja kupi masinata za sadovi samo da e sredeno,nas cela kuka ni e cista,ama kujnata mislis ke propadne sekoj moment od sadovi mislis site tanjiri,casi ,shojli se na rabotnata masa

(Одговор на членот Annabel)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Кога тато ќе наиде на неред?
5.6.2010 14:19:48   
niki
Тато, кај нас ствара неред и уште згора мрчи. Но мислам дека се менува, се помалку мрчи бидејки знае дека ако мрчи ќе добие совет да се фати за работа ако му пречи, или да ќути ако не му се работиuser posted image А дека ќе се смени до толку да почне да го средува нередот, тоа може само да го сонувамuser posted image

_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот amelbebe)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Кога тато ќе наиде на неред?
5.6.2010 15:23:26   
Martins mom
Е ова е дефинитивно моја тема...кога се спомнува неред-јас одма се паламuser posted image user posted image user posted image user posted image Алергична сум на неред, ич не сакам растурено, сакам се да е под конец, ама сега со малово (иако воопшто не спие денски) ми успева се да средам, но се чувствувам како воз да ме прегазил...
Мм е приказна за себе, зема што му е потребно, го користи и се остава така...Кога тој ќе е дома, мислиш ураган поминал низ куќата (или мене така ми изгледа)...Јас нон-стоп оди и раскревај по него и само му викам, а тој мртов ладен "Ај, уживај малце, ќе си раскренам"(а тоа не се случило никогаш во овие 2 години бракuser posted image )
Знам дека ова моево е претерано, да не речам болест,ама ете не можам против себеuser posted image


_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Кога тато ќе наиде на неред?
5.6.2010 21:18:19   
Палешка РР
Кога нашиот тато ќе наиде на неред, мака си нема. Нити приговара, нити нешто пофаќа, ноншалантно си седнува/легнува и никому ништо user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Кога тато ќе наиде на неред?
5.6.2010 22:22:23   
amelbebe
more toj mi pravi nered i se deram kako nenormalna,sega mi smeni kazance vo wc i toatalen HAOSuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Кога тато ќе наиде на неред?
5.6.2010 22:42:50   
Maca25
ИЗВОРНА ПОРАКА: Martins mom

Мм е приказна за себе, зема што му е потребно, го користи и се остава така...Кога тој ќе е дома, мислиш ураган поминал низ куќата (или мене така ми изгледа)...Јас нон-стоп оди и раскревај по него и само му викам, а тој мртов ладен "Ај, уживај малце, ќе си раскренам"(а тоа не се случило никогаш во овие 2 години бракuser posted image )



потполно исто!!


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Кога тато ќе наиде на неред?
18.8.2010 23:53:59   
Viktori
Јас обожавам хаос! Хаос у глави, хаос у души! user posted image user posted image user posted image
Не зборам за нечисто, туку за растурено. Четката за коса до ПЦ-то, а на бирото минимум 2 чаши од кафе, книга една до кревет, друга на маса... user posted image user posted image user posted image user posted image
Тато не се бини додека си тера некој ќеиф и он user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Кога тато ќе наиде на неред?
19.8.2010 0:13:39   
Џесика
Аууу хистерија ме фаќа!!!  Па и што сум купила едни теписи, само што ќе ги видам добивам чуство ко се да е на земја, не можам да се навикнам на шарите... а тато наш мува не го лази, ама знае и да примети и на средено да рече „ееј женче што убава ми е куќава“... да да, нормално, ја треба ко тајфун да кружам и да собирам... сеа не дека сме пицајзли до толку, еве од неделата алиштата за пеглање ми се во корпа и никако да ги средам... и така двајцата си ги прерипуваме... значи, кога тато ќе наиде на неред, исто ко да нема неред... user posted image


_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Кога тато ќе наиде на неред?
19.8.2010 8:56:57   
beki RR
На мм неред не му смета, ама баш ич.
Ако сака се нека е наопаку тој не се грижи.Но кога ќе решам дека треба да се средува,и тој нешто ќе помогне.Живееме сами па мора да помага.

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Кога тато ќе наиде на неред?
17.9.2010 22:17:53   
mama26
ni pomagal nit rekol nesto zasto togas mislam iako sama bez nikakva pomos odrzavav premnogu cisto...se do eden den mi ja frli krpata koja postojano mi bese vo race.user posted image  

_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Кога тато ќе наиде на неред?
17.9.2010 23:08:28   
lukas
najmnogu mrzi koga nema rucek a toa sto e nekogas koga ke si dojde e rasfrano sekogas e so opravdana pricina rasfrlano,najmnogu gi mrazi vlaknata od mojata kosa vo kadata koga ke gi zaboravam i najmnogu za toa vika,a za rucekot koga ke nema go obavestuvam po telefon primer nema da ima rucek rucaj na rabota i nemame problem,ama sepak da ne e preterano,inase si podvikva,ne deka ne ama ke vikne i tolku,neka vika pa cel den doma nekogas i preku glava mi ide i si vikam denes ne fakam nisto i nego taka ke mu recam i nisto ne veli sepak toa zavisi od raspolozenieto sto go ima vo denot..a i od moeto nekogas ke vratam ke viknam i jas nekogas a be cigu ligu i taka pozz

_____________________________

Неможите да бидите храбри ако не сте повредени.Неможе да научите ако не сте погрешиле.Неможете да бидете успешни ако не сте доживеале неуспех.

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Кога тато ќе наиде на неред?
18.9.2010 0:03:08   
ananikol
 

Na pocetokot ne mu bese gajle.Jas sakav stalno da mi e sredena kukata i toa od vecer si ja sreduvav.Znaev i da ostanam pogolgo vo nokta za da gi pominam so krpa tepisite,da go iscistam parketot itn,itn se ona sto ne sum stignala vo tekot na denta a bidejki mm mrazi sam da si legnuva,pocna da mi pazi na rabotite da mi pomaga i nekako si vleze vo toj kolosek stalno da ni e cisto i sredeno doma.Taka da ako nekogas nacekase nekoi raboti da ne se na svoeto mesto bez da kazi nesto ke zemese i ke gi namestese no ne mu bese seedno iako bez zbor ke go napravese toa.A sega so user posted image  ne stignuvam da se naspijam a ne da e na svoe mesto,razbira deka toa e privremeno.Momentalno user posted image  e bezusloven prioritet,pa toj samiot veli celo moe vreme da mu go posvetam na  user posted image  a toj koga ke dojde od rabota mi pomaga za sreduvanje na domot i gotvenje.

< Поракaта ја уредил ananikol -- 18.9.2010 0:08:58 >

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Кога тато ќе наиде на неред?
2.12.2010 16:01:12   
AnnaMolly RR
Кога нашиот тато наидува на неред, едноставно си го расчистува.
user posted image И тоа без коментари зошто јас не сум расчистила. Многу е од помош на тоа поле.


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот ananikol)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Кога тато ќе наиде на неред?
2.12.2010 16:06:29   
Martins mom
Ти си среќна коцка АнаМолиuser posted image

_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: Кога тато ќе наиде на неред?
2.12.2010 16:13:15   
AnnaMolly RR
Знам и се гордеам со тоа! За чистење, спремање јадење, јадење и расчистување на нередот во кујна сум навистина среќна коцка user posted image
user posted image за мм!


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: Кога тато ќе наиде на неред?
10.1.2011 15:51:55   
Nadezna
кај нас тато не трпи неред, жива педантерија е и мене тоа ужасно ме нервира, јас сум тип "немој да ми квариш неред" user posted image така што имаме вербални дуели на оваа тема ама се снаоѓаме некако user posted image


Потпис

(Одговор на членот majka 79)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: Кога тато ќе наиде на неред?
10.1.2011 19:51:30   
anedespo
go skoka 

(Одговор на членот Nadezna)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: Кога тато ќе наиде на неред?
10.1.2011 20:00:56   
kiki_riki

ИЗВОРНА ПОРАКА: AnnaMolly

Кога нашиот тато наидува на неред, едноставно си го расчистува.
user posted image И тоа без коментари зошто јас не сум расчистила. Многу е од помош на тоа поле.


potpis

_____________________________

ne pravi go na drugite ona sto ne sakas tebe da ti go pravat

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: Кога тато ќе наиде на неред?
11.1.2011 17:55:24   
*miki mami*
Ретко се случува а одвај чека нешто да не е ко што треба за да може да ме критикува најчесто сум јас таа која го кара него за се нештоuser posted image
знае да му притеба баш нешто што не е испеглано тоа се случува одкако имаме бебе инаку порано се беше под конец бидејки бев цело време дома

(Одговор на членот kiki_riki)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: Кога тато ќе наиде на неред?
16.1.2011 14:09:29   
Snowhite RR
А што кога мама ќе наиде на неред?user posted image Или да отворам ваква тема, еве сега на пауза отидов до дома и што да видам, кујната уште малку ќе тргнеше, абее шо да ти кажувамuser posted image user posted image user posted image ,
ама добро па ми помогна да средиме дури и правосмукалка пуштиuser posted image

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот *miki mami*)
Непосредна врска до пораките: 46
   RE: Кога тато ќе наиде на неред?
17.1.2011 10:16:39   
Felly RR
Кога тато ќе наиде на неред, ако е нередот направен од user posted image го суредува, а ако е негов неред - си стои така дури не го средам јасuser posted image
А, и заборавив, ич не се буни, може така со денови да стои ништо нема да рече, ниту пак да фати нешто (мислам на неговите алишта што си ги расфрла насекаде)


< Поракaта ја уредил Felly -- 17.1.2011 10:18:33 >


_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 47
   RE: Кога тато ќе наиде на неред?
17.1.2011 10:48:44   
penelopa
ИЗВОРНА ПОРАКА: Felly

Кога тато ќе наиде на неред, ако е нередот направен од user posted image го суредува, а ако е негов неред - си стои така дури не го средам јасuser posted image
А, и заборавив, ич не се буни, може така со денови да стои ништо нема да рече, ниту пак да фати нешто (мислам на неговите алишта што си ги расфрла насекаде)



И кај нас е исто....тато својот неред воопшто не го забележува па затоа мама мора да му спомне дека не сака расфрланоuser posted image


_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 48
   RE: Кога тато ќе наиде на неред?
11.3.2011 8:48:21   
vesna1
More nasiot tato vo posledno vreme samo vika koga ke vidi rasfrlano. I nemozam da postignam jas soberi gi kockite i igrackite i posle 5 min. pak se istureni na zemja. Sega pocnav samo da gi sutiram i navecer koga ke ja legnam togas sobiram. I mnogu me nervira jas cel den na rabota mrtva umorna koga ke dojdam vo 17 casot sto poprvo,a toj sto e ova prasina ovde, zosto tepihot e isfllekan, zosto igrackive se rastureni....user posted image

(Одговор на членот majka 79)
Непосредна врска до пораките: 49
   RE: Кога тато ќе наиде на неред?
15.3.2013 7:34:18   
arh_diz
Koga ke naide na nered ne go primetuvauser posted image user posted image

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот vesna1)
Непосредна врска до пораките: 50
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?