|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Идеална телесна тежина
30.1.2010 16:28:49   
arh_diz
И јас мислам дека е наместено да не теши јас сум послаба 1кг од што треба да бидам. Ај бремена сум брзо ке надокнадам

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот elle)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Идеална телесна тежина
29.3.2010 18:39:05   
simona_popovska
:)

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Идеална телесна тежина
29.3.2010 22:35:41   
tereza
Мене по формулата ми излегува идеална тежина 61кг али јас далеку сум до тоа,ми недостигаат едно 5-6кгuser posted image се трудам сега да си ставам некој килограм,инаку си имав стигнато до 59 и бев супер некое време е потоа почнав да одам надолу.....ама доста е,морам да си ги вратам 59те кгuser posted image  

(Одговор на членот simona_popovska)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Идеална телесна тежина
24.6.2010 23:24:07   
Bitolcanka
Мене ми излезе 56 кг, а сум 58, значи не е страшно user posted image user posted image user posted image Ама сакам да стигнам до 55, евентуално 50 - скромно, нели user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот tereza)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Идеална телесна тежина
24.6.2010 23:33:48   
mama26
mene mi kazuva 61.a jas sum 56 i nesto.sum bila 60 kila ama mi tezea nekako.user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Идеална телесна тежина
16.10.2010 12:51:43   
MamaOhrid
По формулата ми излегува 59 кг., а јас имам 57 кг. Арна сум била.

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Идеална телесна тежина
16.10.2010 13:14:03   
ostoun
По формулата ми излегува 63,8 а јас имам 56 и одвај ги одржувам со многу одрекување од храната . Највеќе сум имала 59 и не сум била дебела ама со 64 ... не знамuser posted image

(Одговор на членот MamaOhrid)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Идеална телесна тежина
16.10.2010 15:30:44   
Martins mom
Ауууу...каква е оваа формулаuser posted image Ми излегува идеална тежина да ми е 62 килаuser posted image user posted image user posted image Па јас пред да се породам имав толку !!! Значи во девети месец сум била идеалнаuser posted image Вчера се мерев имам 50 кг. и таман ми сеuser posted image user posted image

_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот ostoun)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Идеална телесна тежина
16.10.2010 22:48:49   
Felly RR
user posted image Мене ми испадна идеална 61.5 ама како што ми тргнало на слабеење, ќе забегам и јас далеку од тоаuser posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Идеална телесна тежина
7.7.2011 10:31:15   
Mihaela 2010
Spored formulava mi iskaca 63 ,momentalno imam 64..a nekade na drugo mesto procitav deka mi e idealna 58...ne kje da e tocna ovaa formula..a i so 58 poubavo se cuvstvuvam

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Идеална телесна тежина
8.7.2011 12:58:23   
the_crow
Mene spored formulava idealna tezina mi e 68 kg ,no koga imav 72 bev duri i slaba . Sega za zal imam 78 i vo faza na dieti i slabeenje sum pa ke vidime nemozam da se podnesam vishe vakva ,70 kg mi e dovolno da postignam user posted image

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Идеална телесна тежина
8.7.2011 16:06:52   
mosa
Dragi moi i jas si ja imam kaceno tezinata.Koga ostanav brmena imav samo 60 kg,a visoka sum 155cm. sega imam  okolu 70kgi sega izgledamkatastrofalno bidejki nesum  mnogu visoka.No ova ne e og brmenossta tuku oid samata sebe.Bidejki jas i koga seporordiv zamoja sreka si gi vratyiv kilata stoi si gi imav koga ostanav bremena.No dodeka  bev bremena si odefi na fakultet i se dvizev postojano i nemav vreme za jadenje,a sega otkako ostanav doma veke izgledam kako burenbce.I mm pocna da mi kazuva deka sum se zdebelila.A sto da pravam treba da ne jadam bukvalno za si se vratam na staroto.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

BRAKOT vsusnost e fensi zbor za posvojuvanje vozrasno masko dete koe ne e sposobno da se grizi samoto za sebe!!!

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Идеална телесна тежина
18.2.2012 12:23:38   
mamicki
66 kg. mi se idealna tezina? Hmuser posted image da ne se malku mnogu?

(Одговор на членот mosa)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Идеална телесна тежина
18.2.2012 14:38:15   
Pepelaska *
Ако оваа формула е точна треба да ослабам околу 5,5 кила , уф што си бев убава кога си бев такваuser posted image

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот mamicki)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Идеална телесна тежина
18.2.2012 17:18:14   
bocence

ИЗВОРНА ПОРАКА: Еца

Идеалната телесна тежина можете да ја пресметате по Демол формулата.

за мажи:
                          TВ - 150         А - 20
ИТТ=(ТВ- 100) -  ________ +  ______
                             4                   4


за жени:      
                             ТВ -  150          А  -  20
ИТТ = (ТВ - 100) -  ________  +    _______
                                2.5                   4

ИТТ  е идеална телесна тежина
ТВ    е телесна висина во см
А      се годините

Формулите се користат за возраст од 20 до 50 години.

Дали вие имате идеална телесна тежина, или сте малку во плус или минусuser posted image


kako se smeta ne mi e jasno user posted image ako moze nekoj da objasniuser posted image

_____________________________

Koj ne go razbira tvoeto molcenje,nema da gi razbere ni tvoite zborovi.

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: Идеална телесна тежина
18.2.2012 17:48:48   
rina13
lesno e, prvo zameni gi vrednostite,pоtоa podeli i na kraj so sobiranje  iodzemanje doagjas na  idealnata telesna tezina,jas presmetav i bi trebalo da imam 62,a jas imam 5 pomalce znaci moze da si jadam troa pojkeuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот bocence)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: Идеална телесна тежина
18.2.2012 18:51:09   
bocence
e ova nema vrska mi ispadna itt 73 kg user posted image jas imam 67 a izgledam kakouser posted image a pred poroduvanje bev 79 user posted image

_____________________________

Koj ne go razbira tvoeto molcenje,nema da gi razbere ni tvoite zborovi.

(Одговор на членот rina13)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: Идеална телесна тежина
3.2.2014 17:06:10   
Defne90 RR
Mene mi pokazuva deka idealnata tezina mi e 55 kg.A jas imam 60 nekoe kilo moze i plus sega,ne sum se merela moze tri nedeli.Pa spored toa znaci deka treba da oslabam minimum 5 kg.I moram ic ne mi idat tie kg so visinata,nizok covek sum jas a sega bas nalikuvam na topcence.user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот bocence)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: Идеална телесна тежина
3.2.2014 17:34:49   
princessa
mene mi izleguva deka treba da sum 64.7 a jas sum 56 momentalnouser posted image .

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: Идеална телесна тежина
3.2.2014 17:55:08   
Defne90 RR
Pa princessa spored toa izleguva deka ti treba da dodades 8 kg.Blaze si ti.

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот princessa)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: Идеална телесна тежина
3.2.2014 17:56:06   
Defne90 RR
Ha ha ha eh da sum jas taka fit pa da ne treba da se zamaram so broenje kaloriiuser posted image

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 46
   RE: Идеална телесна тежина
3.2.2014 18:03:45   
princessa
da se otvori pod itno tema Debeleenje user posted image user posted image user posted image . Ne biva, jadam kako porano plus dojam i non stop sum vo minus i jas se nerviram ama ne biva. Inace si bev cel zivot 60user posted image .

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 47
   RE: Идеална телесна тежина
3.2.2014 18:07:54   
Felly RR
И мене ми испадна 64, а јас сум 60, и тоа не знам кога се поправив, инаку се си бев 55 кг.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот princessa)
Непосредна врска до пораките: 48
   RE: Идеална телесна тежина
3.2.2014 18:10:22   
deluxe
Мене идеална тежина ми излегува според калкулациите 65кг,а моментално сум 63кгuser posted image
Значи во минус сум,јуххуууу user posted image
Шланг сумuser posted image

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот princessa)
Непосредна врска до пораките: 49
   RE: Идеална телесна тежина
3.2.2014 19:56:28   
princessa
mene mi e cudna ovaa formulauser posted image . Za da ja postignam idealnata telesna tezina treba da sum 6ti mesecuser posted image .
I plus so taa tezina bi mi izleguvalo salo od sekadeuser posted image user posted image user posted image .
Sigurno amerikanska e ovaa formula.

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 50
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?