|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Какво изненадување му/и подготвувате на п...
28.1.2013 15:19:48   
kikicka
Дали и ќе му текне:)) user posted image Никогаш не сме славеле зошто никогаш не бил дома тогаш, се се погодуваше да е на пат.

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Какво изненадување му/и подготвувате на п...
28.1.2013 15:20:10   
miana
Jas na mm mu spremam karikatura vo ramstore... Nikogas ne sum mu kupila nisto ama ete ovaa godina ke si dobie :)
A jas mu poracav rakavicata od Bozen cosmetics i nekoja ubava kolekcija od tamu user posted image
Toj ne ni sonuva deka ke dobie nesto godinava user posted image

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Какво изненадување му/и подготвувате на п...
28.1.2013 15:24:09   
dostickage
Si bendisav edno Delimano tendzerce , mislev da go kupam ama taman stom ide Valentine moze i da mu go poklonam. On neka se pokaze posle sto romanticno da mi zgotvi u negouser posted image

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Какво изненадување му/и подготвувате на п...
28.1.2013 15:25:41   
Beatris
Не славам Валентин. Не знам и зошто би го славела, ќе си славам Св. Трифун user posted image   A за Бајрам спремате нешто специјално???

< Поракaта ја уредил Beatris RR -- 28.1.2013 15:30:21 >


_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Какво изненадување му/и подготвувате на п...
28.1.2013 15:42:41   
temjana
Лелеле на мм коса му се крева од Валентајн и од такви квази бизнис празници а јас и Бајрам би славела ако се делат подароциuser posted image user posted image user posted image се шегувам ама до пола ( нели секоја шега пола вистина ) искрено и мене ми е ептен без врска тој ден особено глупите срциња низ цел град и као глумиме лудило сите колку сме романтични и колку се сакаме уффф бљакк. А бре златен Трифун си го имаме винце мезе и Алачката во позадина како ти вика мф мф мф...user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Какво изненадување му/и подготвувате на п...
28.1.2013 15:45:01   
Cipi Ripi
И ние не славиме Валентајн. Дури ако нешто си купиме по тој повод има многу да си се изначудиме еден на друг.

(Одговор на членот temjana)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Какво изненадување му/и подготвувате на п...
31.1.2014 13:53:27   
miana
Ајде дајте некоја идеја за овој ден?
Јас славам и Трифун и Валентај ( така ми одговара user posted image )
Ми треба идеја за подарок .........

(Одговор на членот Cipi Ripi)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Какво изненадување му/и подготвувате на п...
31.1.2014 14:02:53   
Mihaela 2010

ИЗВОРНА ПОРАКА: miana

Ајде дајте некоја идеја за овој ден?
Јас славам и Трифун и Валентај ( така ми одговара user posted image )
Ми треба идеја за подарок .........

Vino i cokolado...opfateni ti se i dvata praznikauser posted image
Jas ic ne sum vo film za ovie praznici

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Какво изненадување му/и подготвувате на п...
31.1.2014 14:11:28   
Мамичка85
Jas da Vi kazam od 13 godini zaedno eden period sekoj Valentin mu kupuvav nesto on nisto neznaese ni koj den e toj pat koga odluciv da ne kupam nisto me iznenadi i mu se nalutiv od togas kako dojde denot taka ic ne gi sakame ovie filmuvani praznici user posted image

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Какво изненадување му/и подготвувате на п...
31.1.2014 14:18:06   
Kvisko
Ние не славиме Валентин. Премногу ми е увозен и „лигав“ празник. Секој ден нека ни биде Валентин па не ни треба празник.
Инаку за поклон нема ама баш никаква идеја. веројанто некоај ситница, ама ептен ситница. Или евентуално секси долен веш за да уживате двајцата во поклонотuser posted image

(Одговор на членот Мамичка85)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Какво изненадување му/и подготвувате на п...
31.1.2014 14:30:11   
Tanjat7880

ИЗВОРНА ПОРАКА: Мамичка85

Jas da Vi kazam od 13 godini zaedno eden period sekoj Valentin mu kupuvav nesto on nisto neznaese ni koj den e toj pat koga odluciv da ne kupam nisto me iznenadi i mu se nalutiv od togas kako dojde denot taka ic ne gi sakame ovie filmuvani praznici user posted image

Kaj nas obratno,dobro,on e "zapadna shkola" a jas ne bev ni cula na vremeto ni za Valentine ni za Trifun.
Sekoja godina na toj den dobivam poklon,najcesto e samo edna ruza no vnimanieto e bitno a jas ne sum kupila ama bash nishto po povod toj denuser posted image aj godinava ako site ovci mi se na broj ke mu spremam nekoe rucece vo negova cest a zalieno soglasno nashata tradicija so vince!

(Одговор на членот Мамичка85)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Какво изненадување му/и подготвувате на п...
31.1.2014 14:33:11   
Mihaela 2010

ИЗВОРНА ПОРАКА: Tanjat7880


ИЗВОРНА ПОРАКА: Мамичка85

Jas da Vi kazam od 13 godini zaedno eden period sekoj Valentin mu kupuvav nesto on nisto neznaese ni koj den e toj pat koga odluciv da ne kupam nisto me iznenadi i mu se nalutiv od togas kako dojde denot taka ic ne gi sakame ovie filmuvani praznici user posted image

Kaj nas obratno,dobro,on e "zapadna shkola" a jas ne bev ni cula na vremeto ni za Valentine ni za Trifun.
Sekoja godina na toj den dobivam poklon,najcesto e samo edna ruza no vnimanieto e bitno a jas ne sum kupila ama bash nishto po povod toj denuser posted image aj godinava ako site ovci mi se na broj ke mu spremam nekoe rucece vo negova cest a zalieno soglasno nashata tradicija so vince!

da da Tanja i utredenta te cekame vo tema-moeto sinokjesno seksualno iskustvo user posted image

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот Tanjat7880)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Какво изненадување му/и подготвувате на п...
31.1.2014 14:34:24   
LoveableMe RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Mihaela 2010

Vino i cokolado...opfateni ti se i dvata praznikauser posted image ...



Мислам најдобра варијанта, секој празник треба да се смислува нешто ново, човек се уморува од барање идеи, а ова на Михаела мислам е супер. Секаде може да се најде, а доволно ги отсликува желбите за празникот и романтиката. user posted image

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Какво изненадување му/и подготвувате на п...
31.1.2014 14:38:28   
Tanjat7880

ИЗВОРНА ПОРАКА: Mihaela 2010


ИЗВОРНА ПОРАКА: Tanjat7880


ИЗВОРНА ПОРАКА: Мамичка85

Jas da Vi kazam od 13 godini zaedno eden period sekoj Valentin mu kupuvav nesto on nisto neznaese ni koj den e toj pat koga odluciv da ne kupam nisto me iznenadi i mu se nalutiv od togas kako dojde denot taka ic ne gi sakame ovie filmuvani praznici user posted image

Kaj nas obratno,dobro,on e "zapadna shkola" a jas ne bev ni cula na vremeto ni za Valentine ni za Trifun.
Sekoja godina na toj den dobivam poklon,najcesto e samo edna ruza no vnimanieto e bitno a jas ne sum kupila ama bash nishto po povod toj denuser posted image aj godinava ako site ovci mi se na broj ke mu spremam nekoe rucece vo negova cest a zalieno soglasno nashata tradicija so vince!

da da Tanja i utredenta te cekame vo tema-moeto sinokjesno seksualno iskustvo user posted image

Mislam sega da ne zbesnuvame I preku leb pogaca da barame!Cek da pocneme so ruceceto I vinceto pa za ostanatoto ke vidime kakvi I kolku ke bidat ovciteuser posted image

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Какво изненадување му/и подготвувате на п...
31.1.2014 14:50:06   
miana

ИЗВОРНА ПОРАКА: Tanjat7880


ИЗВОРНА ПОРАКА: Mihaela 2010


ИЗВОРНА ПОРАКА: Tanjat7880


ИЗВОРНА ПОРАКА: Мамичка85

Jas da Vi kazam od 13 godini zaedno eden period sekoj Valentin mu kupuvav nesto on nisto neznaese ni koj den e toj pat koga odluciv da ne kupam nisto me iznenadi i mu se nalutiv od togas kako dojde denot taka ic ne gi sakame ovie filmuvani praznici user posted image

Kaj nas obratno,dobro,on e "zapadna shkola" a jas ne bev ni cula na vremeto ni za Valentine ni za Trifun.
Sekoja godina na toj den dobivam poklon,najcesto e samo edna ruza no vnimanieto e bitno a jas ne sum kupila ama bash nishto po povod toj denuser posted image aj godinava ako site ovci mi se na broj ke mu spremam nekoe rucece vo negova cest a zalieno soglasno nashata tradicija so vince!

da da Tanja i utredenta te cekame vo tema-moeto sinokjesno seksualno iskustvo user posted image

Mislam sega da ne zbesnuvame I preku leb pogaca da barame!Cek da pocneme so ruceceto I vinceto pa za ostanatoto ke vidime kakvi I kolku ke bidat ovciteuser posted image


Така е, така е !!!
И јас сум за..Зависи што ке ме изненади тој мене ... user posted image Ама идејава е топ !!! Ај ваљда и плата ке земам..Па поголем поклон може за годишнина од брак за некој месец и тоа 7 мица user posted image

(Одговор на членот Tanjat7880)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: Какво изненадување му/и подготвувате на п...
31.1.2014 15:36:16   
Melanija RR
Мм ако во догледно време земе плата ќе побарувам user posted image ако не ќе му пишам писменце со текст happy anniversary

Па на 15ти ќе ги полниме безобразните теми user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: Какво изненадување му/и подготвувате на п...
5.2.2014 13:04:31   
Мамичка85
Melanija a jas koga ke gi polnam bezobraznite temi user posted image nemozam vise puknav user posted image

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: Какво изненадување му/и подготвувате на п...
6.2.2014 23:51:06   
Defne90 RR
Јас немам испланирано ништо,обично маж ми ги планира тие работи,или ќе ме изведе на вечера или ќе ми дојде со некој подарок а можно е и двете.Инаку јас подарокот ќе му го дадам ноќта кога ќе заспијат сите.Ама арно вика Меланија на 15 ќе ги полниме безобразните теми.user posted image

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот Мамичка85)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: Какво изненадување му/и подготвувате на п...
7.2.2014 15:34:47   
AnnaMolly RR
Никакво. Не славиме вакви работи.

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: Какво изненадување му/и подготвувате на п...
7.2.2014 19:05:07   
mommy_angels RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Мамичка85

Melanija a jas koga ke gi polnam bezobraznite temi user posted image nemozam vise puknav user posted image

Незнам што чекаш штом пукна user posted image Кој може да те спречи user posted image

А на виното и чоколадото додадете и секси долен веш и тоа е се што ви треба за празнициве.Најдов и убава слика, за мажиња поклон user posted image ,ама не смеам да ја ставам,ќе ме караат user posted image

А ние не славиме,црвеното вино еден пат го претерав и од тогаш не се дружиме user posted image ,а другиов не е ни наш празник,барем за мене и не ми прави ќефови
Е сега ако ми тргне пивцето ,а по него се друго user posted image тоа е веќе виша сила,за последици не одговарам user posted image
А во безобразните теми не пишувам повеќе,дај вие кажете нешто

(Одговор на членот Мамичка85)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: Какво изненадување му/и подготвувате на п...
7.2.2014 22:50:18   
elenak
Не го славиме ни едниот ни другиот празник, а подароци секој си добива кога ќе му се допадне нешто или кога ќе му притреба. Единствено родендените останаа така со ,,задолжителни,, подароци. Инаку немам ништо против славењето на Валентин, само ми пречи што е толку искомерцијализиран. Нема потреба од било какви подароци за на саканиот/саканата да му/и кажеш ,,те сакам,,.

_____________________________

You don''t have to be perfect to be a perfect parent.

(Одговор на членот mommy_angels RR)
Непосредна врска до пораките: 46
   RE: Какво изненадување му/и подготвувате на п...
7.2.2014 23:41:17   
deluxe
Јас традиционално ќе си го славам нашиот православен празник.Ќе дрмнам црно винце за адетuser posted image ееее ако ми тргне може да преминам на другиот празникuser posted image user posted image Подароци не купувам,а добивам.Мм секоја година ми прави по некое изненадување.user posted image

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 47
   RE: Какво изненадување му/и подготвувате на п...
7.5.2014 8:55:04   
Mila mamicka
Иако на 14 февруари, повеќе сакаме да го славиме Св. Трифун отколку Св. Валентајн, оваа година ептен го изненадив мојот сопруг. Му порачав чаша на која што пишуваше Среќа е... да си мажена за ...неговото има и презиме. Откако си легна, му ја оставив во купатило, до четкичата за заби, за да ја види одма кога ќе се разбуди утрото. Кога ја виде, ептен, ама ептен се изненади, не за чашата, туку за текстот кој што беше напишан на истата. И што ми падна најчудно, одма се пофалил на еден близок пријател за мојот гест (инаку му е срам да зборува за вакви работи со пријателите). Кога пријателот ми кажа дека му кажал, сфатив дека ептен го погодил овој мој гест.

_____________________________

Најдобрата работа што еден татко може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка.

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 48
   RE: Какво изненадување му/и подготвувате на п...
13.2.2015 14:24:06   
Melanija RR
Некоја нешто спрема? Мезе,тортиче,винце, долен веш user posted image или не?user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Mila mamicka)
Непосредна врска до пораките: 49
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2]
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?