|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Крипторхидизам-Неспуштени тестиси
25.12.2011 22:29:29   
mila mama
Со лесно Ана Моли! Стискам палци!!!user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Razbirlivo e deteto da se plasi od temninata...
No, ne e razbirlivo vozrasen da se plasi od svetlinata.

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 51
   RE: Крипторхидизам-Неспуштени тестиси
25.12.2011 23:59:47   
*miki mami*
So lesno i sto pobrzo da si dojdete doma user posted image user posted image

(Одговор на членот mila mama)
Непосредна врска до пораките: 52
   RE: Крипторхидизам-Неспуштени тестиси
26.12.2011 9:57:12   
vezilka RR
Оф, ајде со лесно..ќе биде се во ред. Гушки за Филип и тебе..

(Одговор на членот *miki mami*)
Непосредна врска до пораките: 53
   RE: Крипторхидизам-Неспуштени тестиси
26.12.2011 10:19:07   
Natasa981
ajde so lesno i od mene, da pomine se vo najdobar red..user posted image do filip i tebe !

_____________________________

Моќните нешта доаѓаат од малите почетоци - Џон Драјден

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 54
   RE: Крипторхидизам-Неспуштени тестиси
27.12.2011 12:08:04   
AnnaMolly RR
Еве сме ние домче, операцијата помина супер, исто како и првиот пат. Малку потешко ми беше да го додржам додека истече инфузијата (од 12 до 17 часот), инаку одлично беше.
Еве Филип си оди, си игра, се по старо. Ве поздравуваме и фала на сите за поддршката!


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Natasa981)
Непосредна врска до пораките: 55
   RE: Крипторхидизам-Неспуштени тестиси
27.12.2011 12:16:53   
Maca25
лелеее срцеее! браво за Филип! ве гушкам двајцата силно!

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 56
   RE: Крипторхидизам-Неспуштени тестиси
27.12.2011 12:29:33   
arh_diz
Bravo za Filip ,guski od nas

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 57
   RE: Крипторхидизам-Неспуштени тестиси
27.12.2011 12:31:45   
anedespo
Bravo za junacetouser posted image

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 58
   RE: Крипторхидизам-Неспуштени тестиси
27.12.2011 12:32:16   
Annet
user posted image
Od mene i Iva za vas

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 59
   RE: Крипторхидизам-Неспуштени тестиси
27.12.2011 13:18:55   
vezilka RR
Бравоооо Филип!!!!! Јуначе е право нашето маже user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 60
   RE: Крипторхидизам-Неспуштени тестиси
27.12.2011 13:40:14   
AnnaMolly RR
Да видевте само како му викаше на докторот Бегај, бегај! Се утепавме од смеење. Тој доаѓа да го земе за операција, а Филип беше зашеметен од еден лек што го даваат пред операција и како пијан беше. Се клатеше како пијаница и му вика на докторот Бегај! Будалче мало.
Цело попладне во ходник кај елката го поминавме, пееше Елко, елко...

Ете така, конечно и тој товар ми се симна. Сега ќе седи дома деновиве, па после Божиќ правец во градинка.


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 61
   RE: Крипторхидизам-Неспуштени тестиси
27.12.2011 14:04:35   
Bethany
Браво за Филип!!! Се радувам со тебе што дојде крај на тоа. Јас не пишав порано, ама бев во тек што се случува и пратив, така да фала на Господ веќе и помина. Поздрав до двајца. user posted image

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 62
   RE: Крипторхидизам-Неспуштени тестиси
27.12.2011 14:10:18   
AnnaMolly RR
Фала за убавите зборови, тетки рингерајки! Знам дека тука ја имам најголемата поддршка и за добро и за лошо!

user posted image


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 63
   RE: Крипторхидизам-Неспуштени тестиси
27.12.2011 14:43:06   
penelopa
ИЗВОРНА ПОРАКА: AnnaMolly RR

Да видевте само како му викаше на докторот Бегај, бегај! Се утепавме од смеење. Тој доаѓа да го земе за операција, а Филип беше зашеметен од еден лек што го даваат пред операција и како пијан беше. Се клатеше како пијаница и му вика на докторот Бегај! Будалче мало.
Цело попладне во ходник кај елката го поминавме, пееше Елко, елко...

Ете така, конечно и тој товар ми се симна. Сега ќе седи дома деновиве, па после Божиќ правец во градинка.



user posted image user posted image user posted image user posted image ме изнаесмеа оф срце мало добор е кога се добро ќе заврши. user posted image user posted image user posted image за вас


_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 64
   RE: Крипторхидизам-Неспуштени тестиси
27.12.2011 19:52:10   
AnnaMolly RR
Еве откако се пофалив дека се е во ред, по попладневното спиење качи висока температура и доби грозница. Целиот се тресеше и вика „туди“, му студело, а тој врел како жар. Ми рекоа дека тоа е нормално по операција, па ајде гледам да не се потресувам. Му давам парацетамол и се смирува. А се жали и на болки, вика „тути бои“ тути му е куре user posted image

Се јавив и на работа, не одам и утре. Се надевам брзо ќе му помине.


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 65
   RE: Крипторхидизам-Неспуштени тестиси
28.12.2011 10:49:32   
dostickage
ИЗВОРНА ПОРАКА: AnnaMolly RR

Еве откако се пофалив дека се е во ред, по попладневното спиење качи висока температура и доби грозница. Целиот се тресеше и вика „туди“, му студело, а тој врел како жар. Ми рекоа дека тоа е нормално по операција, па ајде гледам да не се потресувам. Му давам парацетамол и се смирува. А се жали и на болки, вика „тути бои“ тути му е куре user posted image

Се јавив и на работа, не одам и утре. Се надевам брзо ќе му помине.




dusice milo.normalno posle operacija e da ima temperatura ne se sekiraj,ke pomine so paracetamol

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 66
   RE: Крипторхидизам-Неспуштени тестиси
28.12.2011 13:33:04   
big_mama817
ај со помин Ана Моли се надевам дека брзо ќе ви помине температурата и болките од операцијата гушки до негоuser posted image user posted image user posted image user posted image  тој е силно момче user posted image

_____________________________

Децата се најголемо богаство :)

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 67
   RE: Крипторхидизам-Неспуштени тестиси
28.12.2011 14:53:18   
kikicka
Ајде Филип да оздрави побрзооо срце малетко !

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот big_mama817)
Непосредна врска до пораките: 68
   RE: Крипторхидизам-Неспуштени тестиси
28.12.2011 16:15:46   
bombica
Јако момченце е Филип брзо ќе се опорави user posted image user posted image

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 69
   RE: Крипторхидизам-Неспуштени тестиси
29.12.2011 9:06:59   
*Bucka*
Majki, pomagajte so soveti! Jakov ima 11, 5 meseci. Denovive primetiv deka testisite ne mu se vo kesickite. A do pred izvesno vreme, se bese normalno, gi imase topcinjata vnatre... Zabelezav deka ne saka dolgo da se banja vo koritceto kako porano. Inaku vaka, ne se slucuva da place, da se fakja tamu dolu ili sl., t.e. ne se slucuva nisto sto ne e nevoobicaeno, sto bi me nateralo da se posomnevam deka nesto ne e vo red.

Maticnata na tel mi kaza deka toa bilo normalno, sega bile vnatre vovleceni zosto bilo ladno vremeto. Sepak, kje go odnesam da go vidi. Mnogu mi e strav, se utepav od placenje cel den.

(Одговор на членот mila mama)
Непосредна врска до пораките: 70
   RE: Крипторхидизам-Неспуштени тестиси
29.12.2011 9:16:11   
arh_diz
Bucka dobro ti rekla maticnata normalno e toa nemas potreba od griza, no za da se smiris odnesi go da go vidi.Ili ti podrzi go vo topla voda koga se kapete ke vidis deka se tuka

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот *Bucka*)
Непосредна врска до пораките: 71
   RE: Крипторхидизам-Неспуштени тестиси
30.12.2011 18:00:17   
*Bucka*
Уф, ми дојде душа на место. Го однесов кај д-р Чадиковски на детска хирургија, рече дека детето е здраво и нема потреба од никакви вежби или интервенции. Ми објасни дека мускулите на ладно се собираат и тоа ги крева тестисите внатре кон стомакот, а на топло се опуштаат и се спуштаат надолу во ќесите.
Сепак бидејќи син ми има мобилни тестиси, рече дека може да се случи (иако е многу мала веројатноста) да се заглават во каналите, па да треба рачно да се спуштат, или во краен случај да се направи интервенција. Рече за 6 месеци на контрола. Во суштина, џабе испаничив. Ама тоа е мајка, а и башка прво дете :D

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 72
   RE: Крипторхидизам-Неспуштени тестиси
23.11.2012 14:03:37   
Bjanka
Anamoli ako si tuka pls kazi mi kade go operirase maliot?/
Pozz

(Одговор на членот *Bucka*)
Непосредна врска до пораките: 73
   RE: Крипторхидизам-Неспуштени тестиси
23.11.2012 14:08:51   
AnnaMolly RR
Тука сум :) Го опериравме во државна на детска хирургија, двата пати Ацо Димов го оперираше и поминавме супер. Се лежи само една ноќ во болница и веќе следниот ден по операцијата детето нормално си функционира, оди, јаде, пие... Ако те интересира нешто подетално, слободно пиши.

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Bjanka)
Непосредна врска до пораките: 74
   RE: Крипторхидизам-Неспуштени тестиси
9.3.2013 11:29:00   
буби
Здраво мамички. Ги изначитав сите муабети на темава, ама пошто и ние го имаме истиот проблем (неспуштен еден тестис), јас сакам нешто друго да ве прашам. Разбрав дека имало некои хормонски инекции кои помагале да се спушти тестисто по природен пат. Мене не ми е јасно: дали навистина може да се помине само со инекции без операција или??? И во дилема сум: дали е подобро да правиме операција пошто јас не сум многу по такви хормонски препарати, или не штети да пробаме и со инекцииве?

Треба да одлучам до другата недела, ве молам помагајте. user posted image user posted image

(Одговор на членот mila mama)
Непосредна врска до пораките: 75
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?