|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 4 [5] 6   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Денес тагувам поради...
6.1.2013 11:56:28   
kapina
primi socustvo skcura i mojot tatko e pocinat veke 7 godini uste malku ne doceka niprvo i vnuce da vide

(Одговор на членот Ring)
Непосредна врска до пораките: 101
   RE: Денес тагувам поради...
30.6.2013 12:28:12   
vezilka RR
Почина Робертo Беличанец. Изгубивме уште еден борец за слобода и човекови права.

Почивај во мир!

< Поракaта ја уредил vezilka RR -- 30.6.2013 17:43:07 >

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 102
   RE: Денес тагувам поради...
3.4.2014 10:56:15   
Солза
Денес тагувам поради едно бебе кое требаше сега да се гушка со својата мама.user posted image Зарем не е неправда кога после години ќе ја добиеш битката за бебе, 9 месеци ќе го носиш во себе, ќе го чувствуваш како расте, ќе го галиш, и на крајот да го изгубишuser posted image Зошто? ЗОШТО!!! Ми иде да врискам од болка, душава ме боли, а сепак мојата болка не е ни приближно слична на болката која ја чувстува оној на кој тоа му се случило. И кој збор да го кажеш за утеха? Што да кажеш за да ја намалиш болката

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 103
   RE: Денес тагувам поради...
22.5.2014 19:16:51   
Defne90 RR
денеска тагувам поради тоа што најхаризматичното,најдоброто,најкултурното момче од нашиот град што имаше најголемо срце во себе замина од овој свет засекогаш пред два дена на само 27 години.И мислав тагата се намалила,ама гледам дека е тука,гледам кога отидов да шетам со синко а на лицата на луѓето е присутна црнината и болката,присутен е тој тажен поглед што повеќе нема да го видиме никогаш.Ќе тагуваме и јас и цел град за тоа момче со најголемо срце,ќе тагуваме,ама се надевам барем почива во мир,се надевам Бог го примил кај себе и сега е среќен и таму горе со своите најблиски кои исто си отидоа од овој свет.Жално е многу,за две недели требаше да игра на свадбата на неговиот брат,жално е многу,но животот е таков,ама засекогаш ќе го чуваме во нашите срца и ќе го памтиме како најдоброто момче од нашиот град кое имаше толку многу добрина во себе.user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот Солза)
Непосредна врска до пораките: 104
   RE: Денес тагувам поради...
22.7.2014 8:49:51   
Mihaela 2010
Vcera (21.07)po dolga bitka so rakot od ovoj svet si zamina najdobriot,najpocituvaniot pedijatar dr.Nabil Simrin,doktor koj uste od prviot mesec se grizese za moeto dete,doktor koj bese poln so znaenje,od kogo naucivme mnogu i nie roditelite,doktor koj bese vo vistinska smisla na zborot pedijatar,bidejki osven sto si ja sakase rabotata mnogu gi sakase i decata.
Utrovo koga doznav mnogu se nataziv,takov covek retko se naogja..Pocivaj vo mir

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 105
   RE: Денес тагувам поради...
5.2.2015 16:01:38   
aksor22
user posted image user posted image user posted image denes taguvam skoro edna nedela od koga se porodiv mi nedostigas malecka mama nemoze bez tebe trebase sega da te drzasm vo pregratka a ne da placam po tebe i bato oseca deka na mama ne i e dobro i toj taguva iako velam mal e ne svati sto se sluci moe angelce se nadevam deka tamu ke bides srekna na Bog mu bese pomila te zema uste vo utrobata na krajot od naseto 9 mesecno patuvanje baba e tamu ke te cuva iako mi e sega potrebna znam deka tebe ti e popotrebna ke te guska namesto mama i tato user posted image

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 106
   RE: Денес тагувам поради...
5.2.2015 17:19:52   
lukajana RR
Ах бре женоuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот aksor22)
Непосредна врска до пораките: 107
   RE: Денес тагувам поради...
5.2.2015 18:01:29   
kapina
Aksor zal mi e guski milicka od mene

(Одговор на членот lukajana RR)
Непосредна врска до пораките: 108
   RE: Денес тагувам поради...
10.2.2015 12:38:58   
Melanija RR
aksor22user posted image немам зборови, тагувај но и гуни го силно синчето

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 109
   RE: Денес тагувам поради...
11.2.2015 10:35:04   
blond
Vcera pocina moja bliska osoba, covek vo godini,no sepak epten go sakav.
Pocivaj vo mir! Izvini sto ne najdov vreme za tebe ovie nekolku meseci dodeka ti me barase da me vidis user posted image

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 110
   RE: Денес тагувам поради...
13.2.2015 10:20:17   
vezilka RR
„...Извини Тамара, што ги потрошивме парите на билборди за штитење на неродените деца наместо за лекови за родените деца...“


Тагувам порди смртта на едно невино детуле, кое можеше и тебаше да живее, да не беше овој труло општество. Ја убивме Тамара, а ако не се свестиме, ќе убиме и други.

Извини Тамара!!!


_____________________________

НАУЧЕТЕ ГО ДЕТЕТО КАКО ДА РАЗМИСЛУВА, А НЕ ШТО ДА МИСЛИ!

(Одговор на членот blond)
Непосредна врска до пораките: 111
   RE: Денес тагувам поради...
6.3.2015 13:46:33   
vezilka RR
„...Кога тргна беше само за глава повисок од козата. Тој и козата. Не се знае со сигурност кој кого влечеше кон изворот по планината која врвовите под облаци ги крие.
На почпетокот беше дете, потоа стана момче, па маж. Сега е старец, осамен на врвот, до изворот..
Му застуде. Таму горе силни ветрови дуваат и далеку се гледа, таму со орли муабет се прави. Му застуде и со земја се покри, си стави крст на челото за да го најдат ако го бараат...“

Тато, почивај во мир. Ние секогаш ќе те сакаме. Нема да плачам оти ти нема да си заминеш, секогаш ќе бидеш со нас. Секогаш ќе мислиме на тебе, зошто ти беше најдобриот татко на свет.

_____________________________

НАУЧЕТЕ ГО ДЕТЕТО КАКО ДА РАЗМИСЛУВА, А НЕ ШТО ДА МИСЛИ!

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 112
   RE: Денес тагувам поради...
15.3.2015 13:34:48   
kapina
denes taguvam poradi smrtta na tatko mi koj pocina pred 9 god na denesen den

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 113
   RE: Денес тагувам поради...
15.3.2015 13:44:41   
kapina
pocina tri dena pred mojata svrsuvacka denes mi e eden od najteskite denoviiuzasno se osecam mnogu mi e tesko mnogu mi nedostiga tatko mipocina nenadejno od srcev udar

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 114
   RE: Денес тагувам поради...
15.3.2015 14:47:41   
scared RR
Kapina user posted image user posted image

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 115
   RE: Денес тагувам поради...
18.5.2015 16:02:53   
kapina
Denes taguvam poradi edna drugarka pocina vcera na 30 godod mozocen udar zad sebe ostavi devojcence 2 i pol god i bebence od 17 dena sega bev na pogreb na nea greoticka zalno od gradinka bevme zaedno celata se tresam

(Одговор на членот scared RR)
Непосредна врска до пораките: 116
   RE: Денес тагувам поради...
18.5.2015 17:54:15   
Bella28
Kapince user posted image zalno mnogu zalno user posted image bog da ja prosti primi socustvo

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 117
   RE: Денес тагувам поради...
18.5.2015 20:06:38   
kapina
ti bkagodaram bela uzasno bese grozno nesto nasite lekari ovde ja ispustija ona se zalila na glavobolki prethodnno. i vikale nisto ne ti. e grehce bese za devojceto od 2. god. si ja barase majka si zalno

(Одговор на членот Bella28)
Непосредна врска до пораките: 118
   RE: Денес тагувам поради...
19.5.2015 10:15:31   
miana
Лелееее Капина, што зборуваш бе.. Цт цт цт, гревче...Бог да ја прости, млада жена...се наежив..Нека почива во мир, жално за децата

_____________________________

Животот е краток. Крши ги правилата, простувај брзо, бакнувај бавно, сакај вистински, смеј се неконтролирано и никогаш не жали за нешто што те насмеало.

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 119
   RE: Денес тагувам поради...
28.6.2015 22:14:05   
kapina
Denes taguvam poradi tatko mi na denesen den mu bese rodenden no pocina pred 9 god od infarkt na 51 god

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 120
   RE: Денес тагувам поради...
20.7.2015 23:55:04   
bucko mal
Poveke od dve nedeli taguvam za mojot vujce. Nenadejno pocina na 48 god. Bese poseben vujko, bevme mnogu bliski. Bese mij drugar, se sto mi se slucuvuse vo zivotov on prv znaese. Placese so mene na moite greski vo zivotov I me karase'''' Ah,ah pak vujce ne go poslusa''''. Koga zaminuvav od Mk mi rece''''mnogu be vujce daleku mi odis,mnogu ama aj barem srceto mi e polno sto si go sredi zivotot''''. Ah vujce jas ti go napolniv srceto a ti napravi praznina vo moeto srce. Zivotov mi se smeni, nisto veke nema smisla za mene kako porano.
Tolku raboti imav da ti kazam, tolku se mislev sto da napravam za da ti se oddolzam sto me gledase kako tvoe treto dete. Tolku zaednicki planovi za vo idnina I nisto, srcata ni gi skri na site. Ne doceka barem uste ednas da se vidime.
Se nadevam ke se smiluvash barem na son da mi dojdesh.user posted image

Pocivaj vo mir, najmil moj vujce!


< Поракaта ја уредил bucko mal -- 20.7.2015 23:56:34 >


_____________________________

You have to dream if before you can do it.

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 121
   RE: Денес тагувам поради...
21.7.2015 11:55:50   
miana
Денес тагувам зошто мојата Дона ја нема веке.. Мојата кучка ( сликата на аватарот ) ја згази кола и умре на лице место... Еден дел од мене го снема..Плачам цело сабајле, главата ме боли.. Како ке им кажам на децата? Колку само ја сакавме, колку само проблеми имавме за да ја задржиме.. Оф колку боли... user posted image user posted image user posted image user posted image
Имаше 7 месеци.. Душа моја мила...Многу е тажно..Кој има кутре, ке ме разбере user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Животот е краток. Крши ги правилата, простувај брзо, бакнувај бавно, сакај вистински, смеј се неконтролирано и никогаш не жали за нешто што те насмеало.

(Одговор на членот bucko mal)
Непосредна врска до пораките: 122
   RE: Денес тагувам поради...
1.8.2015 16:08:09   
kapina
Na denesen den pred 2god mi se sluci najgroznoto nestoo prviot spontan abortus celden placam zatoa

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 123
   RE: Денес тагувам поради...
26.10.2015 20:31:10   
marchi
Денес јас тагувам. Тешко ми е, дознав дека починало едно другарче со кое се запознав на факултет, не можам да поверувам, има само 25 години.

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 124
   RE: Денес тагувам поради...
7.11.2015 12:05:57   
kapina
i denes e eden od najteskite moi denovi minatata god mi se sluci na ovoj den biohemiska bremenost placam cel deee n tesko mi e mnogu neznam kako izdrzuvam veke sila nemam

(Одговор на членот marchi)
Непосредна врска до пораките: 125
Страница:   <<   < Претходна страница  2 3 4 [5] 6   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 4 [5] 6   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Што да дознаете.
пеперутка16

Кога би носеле тројки, што би направиле?