|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Денес тагувам поради...
14.3.2012 22:48:35   
kuklicka26
Капина Еве и јас сочувствувам сои тебе,и мојот татко на 51 година почина од инфаркт,многу слична судбина.Пет години и три месеци од неговата смерт,колку само се чувствува неговата празнина,со него бев многу приврзана ,заедно функциониравме како единка.Сега сум пола личност.user posted image user posted image user posted image Те гушкам Капина.И јас тагувам со тебе за нашите најмили татковци

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 76
   RE: Денес тагувам поради...
14.3.2012 23:04:14   
kapina
ti blagodaram kuklicka 

(Одговор на членот kuklicka26)
Непосредна врска до пораките: 77
   RE: Денес тагувам поради...
23.4.2012 12:39:25   
vezilka RR
Денес тагувам за вујче. Сакав да можам да те видам барем уште еднаш. Почивај во мир! user posted image

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 78
   RE: Денес тагувам поради...
23.4.2012 12:55:49   
kikicka
Капина немој така да гледаш на работите,сочуство големо за твојата загуба,али немој се да ставаш на срце.Секоја загуба на драга личност е тажна и болна,но во таков случај треба да си цврста,таков е животот,некогаш ни зема а некогаш ни дава.

Ова е форум се случува некогаш и да не се отвори темата кога си пишала и во тој момент да нема кој да изрази сочуство. Немој да си префрлаш на себе дека ти си за нешто крива.
Не замерувај одма на луѓе што не ги познаваш лично. Треба да гледаш во реалниот свет,во момент на тага кој е таму за да те утеши со прегратка и убав збор.

user posted image



ИЗВОРНА ПОРАКА: kapina

barem edna da mi izrazese socustvo  od vas ke mi bese podrugo si mislam no niedna ne mi izrazi socustvo a na site sum im izrazuvala socustvo vo takvi teski momenti  no na mene izleda niedna nesaka da mi izraze socustvo da mi dade barem malku uteha 



< Поракaта ја уредил kikicka RR -- 23.4.2012 12:56:30 >


_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 79
   RE: Денес тагувам поради...
4.7.2012 9:39:36   
vezilka RR
Денес тагувам за Зоран Јанковиќ, кого сите го знаевме како Бајо, легендарниот басист на рок составите Психо и Александар Македонски, човекот кој го создаде култното кафуле Зизи топ синоним на дочекани утра.. прибирање дома во шест наутро, кога родителите се подготвуваат за на работа.. на убавите деведесетти.. на место каде ако сакаш да се видиш со некого, ич не треба да се договараш туку искачаш „на пауза“ од ноќно учење, замина во легендите.
Многу љубовни двојки се споија на нивното место (како јас и мажле, сестра ми и зет ми, другарка ми и сопругот и ред други)и ги спои некоја од песните. Со неговата сопатничка Вера Јанковиќ ја сакаа музиката, беа посветени на афирмација на нови музички бендови и со музиката Бајо остана до крај. На многумина Скопјани им ја разубави младоста преку неговите настапи како ди џеј. Имаше позитивен став кон се, и насмевката беше негов заштитен знак. Почивај во мир, Бајо.

< Поракaта ја уредил vezilka RR -- 4.7.2012 11:16:48 >

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 80
   RE: Денес тагувам поради...
4.7.2012 18:24:30   
Џесика
и јас цел ден сум со мислите таму, ептен се натажив, поготово за вера... а од што починал, се знае ли?

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 81
   RE: Денес тагувам поради...
4.7.2012 20:05:06   
Octavia
И јас се шокирав кога прочитав за Бајо... Греота, млад. А со Вера мислам лани беше се разведоа...не дека е важно... Бајо, почивај во мир, каде и да си.

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 82
   RE: Денес тагувам поради...
4.7.2012 20:22:26   
Maca25
Не можам да отворам фб, весник, што било, секаде пишува за Бајо...Бајо беше мојот тетин 28 години...Откако знам за себе, знам за Вера и Бајо, најдобриот и најоткачениот пар на светот, а сега веќе Бајо го нема!!
Бајо не беше баш зборив човек, но неговата насмевка откриваше многу - дека е човек до прекрасна душа!
Почина од срцев удар. Денес моите беа на погреб, јас не можев да излезам од работа, и ми кажаа дека цело скопје било таму, и тие што го знаат и што не го знаат, а некако делувал на нивниот живот!
Почивај во мир Бајче!

< Поракaта ја уредил Maca RR -- 4.7.2012 20:26:53 >


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Octavia)
Непосредна врска до пораките: 83
   RE: Денес тагувам поради...
12.7.2012 17:29:37   
kikicka

ИЗВОРНА ПОРАКА: Ikana

Здраво дечки.
Денес ми е многу тажен ден. Ми почина најдобрата другарка од средно. Имаше 27 години, и беше мајка на едногодишно девојче. Ми рекоа дека починала од рак, се случило многу брзо. Остави зад себе сопруг и ќеркичка.
Шокирана сум, лута сум, и многу тажна. Нека почива во мир.




ИЗВОРНА ПОРАКА: AnnaMolly RR

Само што прочитав на фб! Многу ми е жал, сочувствувам со твојата загуба. Греота толку млад живот да згасне мнооооогу пред да му дојде времето, греота за ќеркичката и сопругот и целото семејство... Не знам што да кажам, освен дека иако не сум ги познавала, искрено сочувствувам со сите блиски...



ИЗВОРНА ПОРАКА: Ikana

Анамоли, прекрасна, откачена и лепче душа човек беше. Лани правеа свадба и неколку месеци подоцна добија ќерка. Беше вредна, мудра и позитивна личност. Најкриво ми е што не можам ни на погреб да отидам. Ќе пукнам од мака! И по млади почна тоа чумата да мава. Те сакам, Кате. Секогаш си ми во мислите и срцето.user posted image





ИЗВОРНА ПОРАКА: temjana RR

Оффф лесна и земјаuser posted image ужасна трагедија за целото семејство кутро детенце бебуле најубаво ахххх не можам солзите сами ми течат душа мала и тоа и семејството што останува во болкаuser posted image user posted image user posted image user posted image Да ти се плукнам во животот зошто се случуваат вакви работи ЗОШТО??????




ИЗВОРНА ПОРАКА: Mihaela 2010

lele jas stvarno neznam sto ni se slucuva,sekoj den slusam kako enkoj e bolen od rak,pocinal.lesna neka i e zemja za greota tolkju mlad zivot ....da vi kazam od koga se sluci ova so zenava sto ja cuva M mn sum preokupirana i isplasena sto se slucuva,vcera dojde do ka mene na rabota kumava,i kazuvam za situacijava i mi vika pa i jas imam rak??sto zboris ma,vika pred 2 nedeli i kazale,ama kao ne bilo stasno,u septemvri tek i zakazale operacija posto nemala vrski za porano...




ИЗВОРНА ПОРАКА: AnnaMolly RR

Ова навистина е многу тажно, човек не знае кого попрво да жали... Дали мајката што си заминала толку млада или девојчето што ќе порасне без мајка... Ептен се потресов и јас иако важам за цврста личност. Мислам, ваква трагедија и камен би омекнала.
Откако прочитав постојано мислам на девојченцето user posted image user posted image user posted image




ИЗВОРНА ПОРАКА: Gardenia

Оф леле душа,прими искрено сочувство Икана,многу ми е жал,ме потсети и мене на една другарка моја која почина пред 4 години на 24 год и остави бебе од два месеца уфф user posted image .Аман бе се по младиве во последно време овие подмукли болести,да ти се плукнам во животот




ИЗВОРНА ПОРАКА: Ikana

Ne mozam od glava da ja izvadam kerka i. Niti semejstvoto. Konecno si ja najde srekata, i Gospod ja zema. Ne mi e jasno kolku brzo se sluci, kolku naglo site ne ostavi zbuneti, isplasheni i skrsheni.
Vo posledno vreme, ima mnogu slucai vakvi. Premnogu. Zivoti sto zgasnuvaat prerano. Nemam zborov da ja opisam tagata sto ja osekam. I sto e najtragicno site od klas sme rastrakani na razni strani od svetot, tuka sme nekolku luge, i jas sum od tie edna, i ne mozam da otidam da se zboguvam. Pa ke puknam od maka!!!!




ИЗВОРНА ПОРАКА: Beatris RR

Ме испотресе случкава! Истовремено максимално ме изнервира! ЗОШТО се случуваат овие работи на млади луѓе??? Иканче, нека почива во мир. Сирото девојченце ја загубило мајката која тукушто започнало да ја препознава user posted image user posted image user posted image




ИЗВОРНА ПОРАКА: mila mama RR

Уф каква трагедија user posted image Икана нека прими сочувство, Кате почивај во мир. Само ќе кажам скраја да се ова болештиниве, крај нема!



ИЗВОРНА ПОРАКА: Andriance

Бреее неможам солзи да си сопрам..а на работа сум..кој знае што ли ќе си помислат...значи не знам за што повеќе да се нервирам..заради тоа што ете и со рак..ај почекај до септември за операција..нема место...а тоа чудовиште како муња се шири...и после оп...го нема човекот...лелеле мајко што ли ќе праи тоа девојче, и татко и...user posted image



ИЗВОРНА ПОРАКА: Џесика РР

Нека почива во мир другарка ти Икана, страшно за нејзините што остануваат после неа... многу пати сум размислувала, што ако на мене ми се случи нешто, кој ќе ми го гледа детето, и тоа ми дава сила да го сакам животов, да не кукам многу и да успеам да го уживам и прифатам онаков каков што е, оти трагајќи по некаков си идеал, како да ми лизгаат моментите низ раце... И секој ден почнувам да го играм, да го уживам, како некоја си претстава, не само колку да помине и да дојде викенд, туку секој ден максимално го цицам... затоа жени не се нервирајте, многу лесно се губи здравје у пм!!! user posted image




ИЗВОРНА ПОРАКА: Fiao

Ikana mnogu mi e zal, vesta ja procitavme kaj mm na profil i toj se potrese bidejki i nego mu bila skolska... navistina uzasno, rakot nosi lugje se pocesto, a nikoj nisto ne prevzema okolu toa... Samo ke vi kazam, vnimavajte kako go ziveete vasiot zivot, denes koga ogromen procent od okolnostite se kancerogeni, borete se za vaseto zdravje...
vnimavajte sto jadete i OD sto jadete... izbegavajte plastiki, emulatori, kinesko proizvodsto, mobilni telefoni, cigari i uste 300 raboti za koi mozete da procitate na net i da probate kolku e mozno da se zastite i da gi zastitite vasite deca. Nemojte da ocekuvate doktorite ili uste poloso onie koi prodavaat da vi kazuvaat dali e toa stetno ili ne... Nikoj nema da se grizi za vas i vaseto zdravje osven vie samite. I nikogas ama bas nikogas nemojte da razmisluvate "eeee ako gledam taka od se treba da se pazam" ako vi e mil zivotot. Znam deka vo denesno vreme e mnogu tesko da se vnimava, no dajte napor i pravete go toa kolku sto mozete povekje, taka barem go namaluvate rizikot. I uste nesto mnogu vazno okolu rakot - jadete svezo ovosje i zelencuk, odnosno vnesuvajte vitamini bidejki tie se onie koi mozat da se izborat so bilo koja bolest ako se vnesat vo dovolno golemi kolicini.
Neka pociva vo mir i neka bide posledna zrtva na ovaa gadna bolest. Socuvstvo do semejstvoto...



ИЗВОРНА ПОРАКА: lilicka

Уфф....тажно...Икана нека почива во мир твојата другарка трагедијаuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image




ИЗВОРНА ПОРАКА: *Elena*

Lele Ikana primi socustvo i od mene user posted image ...jas bev vo istava situacija pred nejolku godini, mi pocina skolska drugarka, sto ucese so mene od 1 odd, do 4 god sredno, isto se vikase Kate, pocina od rak, samo mnogu pomlada...solza devojce, pametno, kulturno, studirase farmacija...mnogu raboti od zivotot seuste gi nemase iskuseno...ama toa ti e, so vakvi raboti nema pravila, samo ne daj boze user posted image Neka pociva vo mir




ИЗВОРНА ПОРАКА: vezilka RR

Икана, нека почива во мир другарка ти Кате. user posted image user posted image user posted image user posted image Срашно, тажно, жално!!!!




ИЗВОРНА ПОРАКА: Pepelaska RR

Прими сочувство Икана,
user posted image

немам зборови, само страв дека на сите може да ни се случиuser posted image



ИЗВОРНА ПОРАКА: *Elena*

luge neznam dali e denov, ama se losi vesti se slusaat...mi javija baba mi pocinala, bolna bese, se ocekuvase, ama doslo vreme...bog da ja prosti, neka pociva vo mir user posted image ...zivi i zdravi mladite da se...




ИЗВОРНА ПОРАКА: Tanjat7880

Zalam za golemata zaguba Ikanauser posted image
Go imam istoto doziveano i oseteno,i moja drugarka pocina mlada od istata bolest....samo ke kazam SITE SME GOSTI NA OVOJ SVET!




ИЗВОРНА ПОРАКА: mila 3

Primi socustvo Ikanauser posted image user posted image user posted image user posted image
Navistina tazno za maloto devojce, zalosno nikogas nema da ja zapoznae svojata majkauser posted image Jas ostanav bez majka na 20 god od istata bolestuser posted image

Mnogu mi e tesko koga ke slusnam vakvo nesto, cuvstvuvam tkolku GOLEM BES i cuvstvo na nemok. Nemam zborovi...................... Navistina se plasam sto ni nosi idninata user posted image





ИЗВОРНА ПОРАКА: Melanija RR


ИЗВОРНА ПОРАКА: Ikana

Те сакам, Кате. Секогаш си ми во мислите и срцето.user posted image



Икана и јас вчера слушнав за Кате од дете ја знам од населба,неможев да поверувам иако ја немав одамна видено ,колку што ми кажаа се случило за некој месец.
Кате почивај во мир,твоите блиски господ ќе ги чува.user posted image





ИЗВОРНА ПОРАКА: kikicka RR

Сочуство и од мене Икана за другаркати Кате!Нека и е лесна земјата!




_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 84
   RE: Денес тагувам поради...
12.7.2012 17:35:03   
Maca25
Сочувство Икана! Ова е навистина многу голема трагедија!! нека и е лесна земјата!
user posted image user posted image user posted image

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 85
   RE: Денес тагувам поради...
12.7.2012 17:48:57   
Ikana
Na site sto ni bese bliska Kate, i sto ja znaevme, sigurna sum deka takva drugarka ne se pronaoga pak. Denes ja pogrebaa, neka i e lesna zemjata i neka bide angel cuvar na nejzinite najmili, a posebno na nejzinoto sonce malo.
Site napisavme prekrasni misli, prekrasni cuvstva izrazivme, neka im se najdat kako troska uteha na nejzinite najbliski, iako uteha nema. Pocivaj vo mir Kate. Sekogas si vo nasite misli i srca.user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 86
   RE: Денес тагувам поради...
12.7.2012 18:08:33   
Felly RR
Нека и е лесна земјата. Навистина тажно.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 87
   RE: Денес тагувам поради...
12.7.2012 19:24:20   
arh_diz
Neka i e lesna zemjata

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 88
   RE: Денес тагувам поради...
12.7.2012 21:28:38   
kapina
neka i e lesna zemjata i neka pociva vo mir lelele strav da te fate i jas imam 27 godini lelele boze i mojta  najdobra drugarka pocina na 22 godini od soobrakajka i pred nekoj den ja vidov majka i dusa ne ostanalo veke vo nea zalnata nema zborovi sto mozat da go utesat roditelot za zagubata na negovoto dete i

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 89
   RE: Денес тагувам поради...
19.7.2012 0:12:46   
kikicka
Денес ке си тажам за баба.Бог нека ја прости се изнамачи сиротаuser posted image user posted image

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 90
   RE: Денес тагувам поради...
19.7.2012 8:08:47   
Gardenia
прими сочуство душо,бог нека ја прости, лесна и земја

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 91
   RE: Денес тагувам поради...
26.7.2012 1:42:10   
Melanija RR
Денес тагувам бидејќи поминаа повеќе од 10 години од кога на денешен ден почина мајка ми сосема ненадејно.Секогаш овој ден ми е тотално без везе ,со тага во срцето и на лицето.

Кога најмногу ми требаше, издржав се и научив многу за животот.Мамичке почивај во мирuser posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Gardenia)
Непосредна врска до пораките: 92
   RE: Денес тагувам поради...
26.7.2012 7:56:30   
maki1
user posted image user posted image user posted image ,socuvstvo.

_____________________________

Pantai Rai

-Heraclitus

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 93
   RE: Денес тагувам поради...
26.7.2012 8:51:48   
AnnaMolly RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Melanija RR

Денес тагувам бидејќи поминаа повеќе од 10 години од кога на денешен ден почина мајка ми сосема ненадејно.Секогаш овој ден ми е тотално без везе ,со тага во срцето и на лицето.

Кога најмногу ми требаше, издржав се и научив многу за животот.Мамичке почивај во мирuser posted image


user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 94
   RE: Денес тагувам поради...
26.7.2012 11:54:56   
kleo
Меланија душо user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 95
   RE: Денес тагувам поради...
26.7.2012 14:41:39   
Дац татко на КИКИ
Melanija

Potpolno socuvstvuvam so tovjata bolka

pred 3 godini pocina i tatko mi koj edna godina boleduvase so teska bolest sto se vika ALS amiotrophic lateral sclerosis

samo on pocina na 2 April

e kazi mi kako mozam sekoja godina na 1vi da se smeam user posted image na 2ri da placamuser posted image

(Одговор на членот kuklicka26)
Непосредна врска до пораките: 96
   RE: Денес тагувам поради...
4.8.2012 13:15:17   
Melanija RR
Фала ви најмили РР-ки user posted image фала ви за секогаш за се што имате подршка user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Дац татко на КИКИ)
Непосредна врска до пораките: 97
   RE: Денес тагувам поради...
19.8.2012 22:57:19   
kapina
na vcerasen den pred 2 godini pocina mojata najdobra drugarka od soobrakajka  na 22 godini takov drugar kako nea ne sum imala dosega mnogu mi bese tesko vcera za nea i za mojot tatko mi nedostigaat mnogu vo zivotot pocivajte vo mir 

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 98
   RE: Денес тагувам поради...
6.1.2013 11:30:36   
SkCura77
Поради татко ми, што почина пред една недела и што премногу ми фали и поради мајка ми, што не ќе може да живее без него. Нема утеха, после 42 години прекрасен брак некој да мисли дека може да продолжи понатаму сам, без оглед на децата и внуците. Скршена половина...

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 99
   RE: Денес тагувам поради...
6.1.2013 11:40:51   
Ring
Сочуство SkCura77 ...немам зборови што ќе ти ја намалат болката user posted image user posted image
Те user posted image user posted image

_____________________________

Your children will become who you are...so be who you want them to be !

(Одговор на членот SkCura77)
Непосредна врска до пораките: 100
Страница:   <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Што да дознаете.
пеперутка16

Кога би носеле тројки, што би направиле?