|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Денес тагувам поради...
31.3.2010 8:33:46   
Bogdancanka
bas mi e zal profiuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот mina_m)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Денес тагувам поради...
31.3.2010 9:12:02   
mother 29
баш штета,знам колку боли за милениче.посебно ако си ептен сврзан со негоuser posted image

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Денес тагувам поради...
31.3.2010 9:14:02   
arh_diz
zalno navistina za milenice user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Денес тагувам поради...
31.3.2010 9:35:47   
mami
user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Денес тагувам поради...
31.3.2010 10:41:12   
profesorica


user posted image user posted image user posted image user posted image од мала ја чувам колку ракава ми беше и со мене спиеше.кога се породив ја дадовме кај моите на викендица и таму си се чуваа со татко ми.user posted image user posted image user posted image

фала ви на сите на подршкатаuser posted image user posted image user posted image


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Денес тагувам поради...
31.3.2010 11:28:52   
BILE.F
Многу ми е жал професорице. Знам како ти е. И јас имав шкотски овчар-Сара, подарок од мм, тогаш ми беше дечко, ја чував од нејзините 32месеци, но кај моите во Неготино, и татко ми не можеше веќе да ја чува, знеч секојдневно четкање, шетање, а јас не можев да ја земам во кај мене во Скопје, во станот, и ја дадовме на една фарма. Еднаш ја каснало змија, успеалњ да ја спасат, вториот пат, пак отишла на истото место, и пак ја каснало змија, ама овој пат не ја спасија.
Мислам дел од срцето ми се искорна.
Ама после некое време , мислам дека ќе си земеме кученца, што ќе си ги сакаме исто така.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Пред да скокнеш, кажи оп!

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Денес тагувам поради...
14.7.2010 10:25:15   
Bubuska
Ех, смејте ми се мене, јас не сум тажна, ама чим сте почнале со миленичињава, еве јас сум најголем љубител и кучето си го сакам повеќе од се и сите... Ма не бебиња, не родители, не баби и дедовци, ништо не може да ме раздели од него (сестра ми е алергична, моите и не се баш љубители, ама мене он ми е срцето, он ми е животот, а и он најсреќна ме прави, па баш ми е гајле :) )

(Одговор на членот BILE.F)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Денес тагувам поради...
14.8.2010 10:58:19   
baby mama
Цела недела тагувам поради дијагнозата на татко ми, има рак на бели дробови.Секогаш се плашев од оваа болест.Незнаеме главата кај ние дома.Незнаеме од каде да почнеме. Од Понеделник почнува со терапија. Од сега па натаму сите ќе водиме борба за неговоит животuser posted image user posted image user posted image


_____________________________

Always kiss your children goodnight - even if they''re already asleep.

(Одговор на членот Bubuska)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Денес тагувам поради...
14.8.2010 11:21:33   
Палешка РР
user posted image  user posted image  user posted image  user posted image  user posted image  

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот baby mama)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Денес тагувам поради...
14.8.2010 13:38:14   
Julie1
Ах драга, наполно те разбирам како ти, ако една искрена пријателска прегратка може бар малку да ти го олесни периодов кој доаѓа, верувај постојано ќе ја имаш... user posted image

_____________________________

And this is my beautiful life ...

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Денес тагувам поради...
14.8.2010 20:35:47   
baby mama
Ви благодарам за утехата ве user posted image ијас. Тешки и напорни моменти се овие, почнуваме еден нов живот сега. Се соочуваме сите со најлошото.Ви посакувам здравје на сите, бесценето е. 

_____________________________

Always kiss your children goodnight - even if they''re already asleep.

(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Денес тагувам поради...
14.8.2010 23:48:49   
Martins mom
Денес тагувам поради тоа што една моја мноооогу драга особа ме навреди...ми нанесе преголема болка...мислам дека нема да можам да поминам преку тие зборови user posted image user posted image

_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот baby mama)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Денес тагувам поради...
5.9.2010 20:44:04   
petra27
Denes taguvam poradi toa sto iako sum trudna so rizicna bremenost i moram da lezam,site uspevaat na ovoj ili onoj nacin da me iznerviraat.....a molev Boga barem ovie 9 meseci da me ostavat na raat,no definitivno na site im e gajle........

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Денес тагувам поради...
25.1.2011 8:22:04   
nadica
Денес тагувам...user posted image user posted image user posted image

денес тагувам поради две работи user posted image  тагувам поради недочеканиот роденден на нашиот Тоше, и поради смртта на вујко ми user posted image user posted image user posted image  кој денес го заврши својот живот user posted image user posted image user posted image
...ах вујко user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот petra27)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Денес тагувам поради...
25.1.2011 9:36:19   
Pepelaska *
и јас тагувам за Тоше денес о Надица мила жал ми е ама мора да се продолжи со животот user posted image

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: Денес тагувам поради...
25.1.2011 10:50:23   
strelec 8
osekam deka denes ke placam po tose kako i sekoja godina

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: Денес тагувам поради...
25.1.2011 11:26:46   
Martins mom
Денес е толку голем ден за сите нас,а тебе те нема.Денес требаше да наполниш 30 години,требаше да уживаш во животот,во младоста,а Бог те зема.Но денес сите ние се сеќаваме на тебе,сите ние те сакаме.Денес сите ние го славиме твојот роденден....ТЕ САКАМЕ ТОШЕ...

_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот strelec 8)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: Денес тагувам поради...
21.8.2011 0:18:32   
nadica
Денес тагувам поради смртта на две момчиња.Тагата ја делам со цел град, нема музика нема забава, нема две млади души.
Се случи страшна трагедија во близина на Неготино, се преврте автомобил во кој имало 5 момчиња на возраст од 20-22г на пругата на која неколку минути по настанатата несреќа помина „редовниот“ воз, и одзеде 2 млади живота.

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: Денес тагувам поради...
2.9.2011 23:22:54   
petra27
Denes taguvam poradi toa sto doznav deka tatkomi ima karcinom na prostata.....se cuvstvuvam tolku tazno,prazno i pokraj borbata sto ja imase pred tri godini so izliv i uspesna operacija sega povtorno da e bolen.....go molam Boga da mi vozvrati na molitvite i bidejki  treba da pravi sken na koski,za da vidime dali metastaziral,neka e vo poceten stadium.....veruvam vo Boga i go molam da mi go ostavi tatko mi tuka so mene i so vnucinjata.....barem da porasnat i da mu se raduvaat.........user posted image

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: Денес тагувам поради...
13.10.2011 23:35:52   
petra27
Pred nekolku dena go zagubiv tatko mi.....
Pocina od karcinom so progresivni metastazi....se se sluci nabrzina....edna nedela otkako doznavme.....
I sto da kazam osven deka srcevo me boli,dusava mi se kine.....imam praznina vo sebe,koja znam deka ke ja imam celiot zivot....
A bese tolku dobar covek....i eve vo momentov mi e negoviot lik pred mene,mi nedostasuva.....a posebno koga ke ostanam sama.....
Znam deka sekogas ke imam edna praznina vo srcevo,sekogas koga ke se raduvam ke zalam sto ne e kraj mene....te sakam tato

(Одговор на членот petra27)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: Денес тагувам поради...
13.10.2011 23:44:54   
Џесика
Петра, многу ми е жал, прими го моето сочувство, дознав пред неколку дена и сакав да ти се јавам, потполно разбирам како е кога исчекуваш таков момент во ситуација на болест... Кога и да било исто ќе било болно. Да сте здрави и живи вие, многу гушки од мене user posted image

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот petra27)
Непосредна врска до пораките: 46
   RE: Денес тагувам поради...
14.10.2011 6:19:10   
Палешка РР
Прими најдлабоко сочувство Петра. Страшно е да изгубиш родител. За неколку дена ќе бидат седум години од смртта на татко ми, а огромната празнина за него никогаш и со ништо не се наполни.

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 47
   RE: Денес тагувам поради...
14.10.2011 6:25:38   
kapina
petra primi go moeto socustvo tocno znam kako ti e na dusata bidejki i jas go zagubiv tatko mi pred 5 godini nenadejno pocina od infarkt 

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 48
   RE: Денес тагувам поради...
14.10.2011 8:36:35   
Luci
Петра жал ми е многу, прими сочувство user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 49
   RE: Денес тагувам поради...
14.10.2011 9:42:42   
AnnaMolly RR
Петра, мила, знам дека нема зборови што можат да те утешат или, пак, нешто што ќе ја надополни оваа празнина во твојот живот, но животот тече понатаму. Биди силна за твоето синче, биди му родител каков што ти бил тебе татко ти, воспитувај го да порасне во добар човек. Така споменот на татко ти вечно ќе живее. Прими и мое сочувств.

< Поракaта ја уредил AnnaMolly RR -- 14.10.2011 9:43:29 >


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 50
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Што да дознаете.
пеперутка16

Кога би носеле тројки, што би направиле?