|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Св. Валентин или Св. Трифун
14.2.2012 14:06:36   
temjana
јас отидов во продавница со желба да купам продукти за торта ама кога стигнав забораив зошто сум излегла па си купив фарба за мене и пудинг видов на полиците па ми се пријаде и тоа си земавuser posted image Скрос изумив зошто излегов а сакав да му направам чизкејк, не за друго туку му бев лута за неговиот роденден па нит му честитав нит торта му напраив па ајде сега да надокнадам ама....user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 51
   RE: Св. Валентин или Св. Трифун
14.2.2012 16:59:31   
Viktori
Св. Трифун дефинитивно. user posted image

_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот temjana)
Непосредна врска до пораките: 52
   RE: Св. Валентин или Св. Трифун
14.2.2012 17:05:17   
Ikana
Ni toa ni toa so ogled na situacijata. Inace Trifun.

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 53
   RE: Св. Валентин или Св. Трифун
14.2.2012 17:22:48   
AneLav RR
Св. Трифун дефинитивно, па наш празник си е да си го испоштуваме, а после винцето и романтична вечера со сопругот може несакајќи ке фатиме и нешто од другиов празник..... user posted image Не е битно важно ние си го славиме Св. Трифун.


_____________________________

Не плаши се од бавниот чекор, плаши се од стоење во место!

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 54
   RE: Св. Валентин или Св. Трифун
14.2.2012 17:28:47   
Џесика
Двата празника, ручек со многу вино и торта со јагоди во облик на срцеuser posted image толку успеав...

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот AneLav RR)
Непосредна врска до пораките: 55
   RE: Св. Валентин или Св. Трифун
12.2.2014 21:59:21   
Палешка РР
Што ќе славите оваа година? Св. Валентин или Св. Трифун?
И зошто?

user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 56
   RE: Св. Валентин или Св. Трифун
12.2.2014 22:17:53   
Defne90 RR
Pa ne sme bas po vinoto mnogu so maz mi,nie si preferirame pivce,a Valentin sekako deka ke slavime,kako i sekoja godina,mislam nisto posebno de,preferirame da si izlezeme sami dvajcata na vecera i da si posvetime malku vnimanie eden na drug,ako ne drugo barem na raat muabet da si napravime.E sega uspat ako mi kupil i nesto podaroce dobro ke mi dojde.Jas pak ako sum raspolozena mozam da mu go napravam omileniot kolac.user posted image

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 57
   RE: Св. Валентин или Св. Трифун
12.2.2014 22:50:29   
Felly RR
Би славела Св. Трифун, ама мм не пие вино, а сама да пијам некако не ми оди.user posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 58
   RE: Св. Валентин или Св. Трифун
13.2.2014 8:20:55   
mommy_angels RR
АКО заспие дете на време и ако не не измори за да сме неспособни да зборуваме user posted image user posted image user posted image ќе си го почнеме Св.Трифун со добро црвено винце и сиренце ,а тоа си се знае кон што води user posted image

< Поракaта ја уредил mommy_angels RR -- 13.2.2014 9:20:50 >

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 59
   RE: Св. Валентин или Св. Трифун
13.2.2014 8:43:19   
deluxe
Ние си го славиме нашиот православен празник со добро винце и мезенце.Најчесто си се собираме друштво,некаде по домаuser posted image
Покасно преминуваме на Валентајнuser posted image user posted image

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот mommy_angels RR)
Непосредна врска до пораките: 60
   RE: Св. Валентин или Св. Трифун
13.2.2014 8:50:34   
princessa
Kako i sekoja godina taka i ova si go slavime Sveti Trifun, pa pravoslavni Hristijani sme neli? Sveti Valentin e katolicki praznik i mene mi e toa praznik za mali tinejdjeri, da si kupuvaat plisani mecinja i cokoladiuser posted image
Edno vince i toa mu e majkatauser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 61
   RE: Св. Валентин или Св. Трифун
13.2.2014 9:31:10   
LoveableMe RR
Море што да е, само да има винце и благце и добра атмосфера, па нека биде и Труфун и Валентајн user posted image user posted image

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот princessa)
Непосредна врска до пораките: 62
   RE: Св. Валентин или Св. Трифун
13.2.2014 9:48:41   
AneLav RR
Јас повеќе си го почитувам Св. Трифун, па тој си е наш празник. Меѓутоа уште откако бевме во врска со мм си излегувавме на ручек или вечера со чаша добро винце, а Св. Валентин ни беше како изговор да си купиме по некој подарокuser posted image user posted image Не е битно во суштина , битно е човек да си го знае потеклото и традицијата, а не штети да се прифати се она што е позитивно само да не се претерува. `Значи Св.Трифун дефинитивно, но делумно со моменти и од Св.Валентин. Инаку да ви кажам нашиот празник на љубовта е на 30 септемри Вера, Надеж и Љубов.user posted image

_____________________________

Не плаши се од бавниот чекор, плаши се од стоење во место!

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 63
   RE: Св. Валентин или Св. Трифун
13.2.2014 15:41:21   
Melanija RR
Не е важен денот важна е личноста/партнерот user posted image

Годинава блага закуска со винце и плус нешто,ама се од кога ќе заспие бебе user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот AneLav RR)
Непосредна врска до пораките: 64
   RE: Св. Валентин или Св. Трифун
13.2.2014 15:46:59   
Mihaela 2010

ИЗВОРНА ПОРАКА: Melanija RR

Не е важен денот важна е личноста/партнерот user posted image

Годинава блага закуска со винце и плус нешто,ама се од кога ќе заспие бебе user posted image

Ahhh Melanija na koja tema i da otvoram ti samo za blago zborisuser posted image user posted image ,me iznasmea user posted image
Ja nisto ne slavam,nikogas ne mi bil vazen Sv.Valentajn..ne sum nesto po praznicive
ama ve podrzuvam i ubavo da si gi proslavite praznicite

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 65
   RE: Св. Валентин или Св. Трифун
13.2.2014 16:05:35   
Melanija RR
Mihaela 2010 така е user posted image неможам да не каснам барем крем бананче ама ова последниве две години
Св.Трифун и вино повеќе ми оди на некое месо ама не сум по месото па друго што оди со вино е благото user posted image На тие што ќе слават среќна слава или честит именден

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 66
   RE: Св. Валентин или Св. Трифун
13.2.2014 16:47:27   
Defne90 RR
Ha ha ha ne deka kojznae kolku slavime toa pocesto si go koristime kako izgovor da ni gi pricuvaat decata pa nie da izlezeme nadvor sami.Inaku zosto da ne bi go slavele i Sv.Trifun amam kako sto rekov ne pieme vince so maz mi,inaku eopten mi e romanticno otkako ke zaspijat decata vo raka casa vince pa nesto blacko i posle se razbira edna partija dobar znaete sto pa da se zaokruzi valentin.user posted image Ama da vi kazam pravo bas i ne sme po romantikata odnosno maz mi ne e i zatoa si preferirame nekade nadvor da izlezenme bez razlika dali sami ili so drustvo.user posted image

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 67
   RE: Св. Валентин или Св. Трифун
14.2.2014 12:07:10   
LoveableMe RR
Честит Св. Трифун и Св. Валентајн на сите Рингерајки user posted image Нека биде црвеноuser posted image

user posted image

user posted image



_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 68
   RE: Св. Валентин или Св. Трифун
9.2.2016 14:57:54   
AneLav RR
Се ближат и двата празника јас се имам изјаснето погоре и за двата. Па сега Св.Валентин или Св. Трифун кажете вие....
Еве нешто за тие Анти-валентиновци КЛИК

_____________________________

Не плаши се од бавниот чекор, плаши се од стоење во место!

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 69
   RE: Св. Валентин или Св. Трифун
13.2.2016 17:27:28   
Defne90 RR
Јас се пропив вино, маж ми не смее да пие, плус на работа баш денес, така да како што ми изгледа ќе си славам сама Св. Трифун. И нема лошо да ми биде со чашата црвено вино и мир и тишина откако синковци ќе заспијат.Па после ако го дочекам маже може и свети валентин да прославиме.И женски среќен празник што и да славите.Јас до 10 св.трифун после Св Валентин. user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот AneLav RR)
Непосредна врска до пораките: 70
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 [3]
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3]
Оди на:






Анкета

Што да дознаете.
пеперутка16

Кога би носеле тројки, што би направиле?