|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Кондури за дете
14.8.2009 8:03:14   
mami
Да не те плашам, но оди на лекар за да проверат дали е се во ред со лигаментите. Внука ми, имаше некои други проблеми уште од раѓањето(проширени крвни садови кои притискаа на нормалните) и тие предизвикале да лигаментот не се развива како што треба и да е заплеткан(колку што ги сфатив) околу глуждот. Таа цело време одеше на прсти и немаше шанси да го спушти ноџето. После една операција тоа се реши, но девојчето до 5 години одеше на прсти, затоа подобро оди и испитај дали е се во ред, чисто за мирен сон ако ништо друго

(Одговор на членот mamamama)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Кондури за дете
14.8.2009 8:27:45   
profesorica
Mojot Damjan proode na 12, 5 meseci relativno kasno mislam deka, prethodno lazese uste od 10 mes.prvo mu oblakavme edni puma paticinja mislam tie ne bea ortopedski ama stom pocna da cekori mu zemavme ciciban kondurcinja i ciciban sandalcinja mnogu sum zadovolna od niv.Megjutoa trebase da otideme na ortoped koga proode a sega vekje ima 14,5 meseci i fatija odmori, odime kaj dr. Lidija vo Rumunska i taa e na odmor pa neznam so ke ni kaze dali e se vo red.Kazete mi dali davate seuste kapki vigantol za tie majki so bebinja so problizna vozrast kako Damjan?Pedijatarot mi rece do septemvri da gi pauziram ama jas nekako mi e sube da cekam da ne treba nesto drugo da mu davam.pisete nesto.

pozdrav

(Одговор на членот mamamama)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Кондури за дете
14.8.2009 8:49:02   
mami
Еве значи врсници сме со вас...ние не му даваме, ортопедот рече дека слободно може да прекинеме со капките до септември бидејќи е на сонце цело време и нема потреба
а за повеке информации можеш овде да прочиташ
http://www.ringeraja.mk/forum/vigantold3-ili-ad3/m_599/mpage_1/tm.htm#13573

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Кондури за дете
19.9.2009 9:18:56   
profesorica
Еве баш деновиве се мислам какви кондури да му земам на Дамјан, веќе заладува а оние затворени сандалки и патичиња што ги имаше од пролетоска/летоска му смалеа, па се прашувам дали да му земам некои патики со лепенки или некоја полу кондура/полу патика user posted image

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Кондури за дете
19.9.2009 9:35:43   
BEBICA
profesorice eve i Monika ima 11,5 meseci i uste nema proodeno.Jas go prasav pedijatarot i mi rece deka ne e strasno se do 15 mesec e normalno.Mene monika mi se pusti so 9 meseci napravi eden cekor i padna na gazot i se isplasi.i sega e nesigurna no doktorot ni rece deka ke se pusti i deka se ke bide vo red.

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Кондури за дете
19.9.2009 9:40:12   
profesorica
Не е страшно, до роденден може ќе прооди ако не 2-3 недели после роденденот, не верувам дека до 15 месеци нема да прооди.БЕБИЦА и Дамјан се имаше чукнато од паѓање, ама само треба да ја вежбате, одредете едно растојание и седнете на земја и секој ден вежбајте ја нека оди од кај тебе до маж ти и посетепено зголемувајте го растојанието, ние така многу брзо го проодевме Дамјан.


а инаку на оваа тема имаме тука коментирано па погледни кога прооделе други дечиња:  


http://www.ringeraja.mk/forum/m_5953/mpage_1/tm.htm#21079


< Поракaта ја уредил profesorica -- 19.9.2009 9:43:12 >


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот BEBICA)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Кондури за дете
19.9.2009 9:44:20   
BEBICA
Lele profesorice prajme taka no ona ne saka da da se pusti ni na edna raka samo da se drzi ke se ukopa u mesto i ne mrda dodeka ne i dadam raka.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Ona ide pored krevet sednuva stanuva no nesaka fda se pusti.Znam deka ke proodi no koga ona ke saka.user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Кондури за дете
19.9.2009 11:09:14   
mother 29
vcera tato mu kupi paticinja adidas...za rodendenot..
a na mama edni kozni crni  li-ning..... ni gi  pogodil broevite,pa kako ne..toj e nasiot bubi............user posted image  you .......

(Одговор на членот BEBICA)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Кондури за дете
1.10.2009 17:50:38   
ostoun
Kondurcinja kupuvame samo od peko ili polino. Odvete sum zadovolna iako ortopedot veli deka polino se najdobri no mozebi e na procent?user posted image user posted image Inaku nekoi problemi nemame so stapalata  i celo leto go iskoristivme za trckanje po pesok bosiuser posted image

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Кондури за дете
12.10.2009 22:14:21   
Боцко
за оние сеуште заинтересирани за нарачки од странство, денес дознав за ова:
http://www.jumping-jacks.com
фабрика која се занимава исклучиво со производство на детски чевлички веќе 60 години. на самата страница има продавница со испорака низ цел свет директно од фабрика по единствена цена на поштарина од $19.95. имаат и одлични совети за определување на вистинското бројче.
веќе маркирав едни за стефан user posted image user posted image user posted image
да искористиме од нискиот долар user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Sometimes it is the people who no one imagines anything of, who do the things that no one can imagine.

(Одговор на членот mamamama)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Кондури за дете
13.10.2009 2:36:12   
mami
да ти кажам сега не, ама за неколку саата од работа фино ке го разгледам ова..ни требаат зимски кондурчиња

(Одговор на членот Боцко)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Кондури за дете
13.10.2009 7:59:22   
profesorica


  var optionsPrice = new Product.OptionsPrice({"productId":"9556","priceFormat":{"pattern":"$ %s","precision":2,"requiredPrecision":2,"decimalSymbol":".","groupSymbol":",","groupLength":3,"integerRequired":1},"includeTax":"true","showIncludeTax":false,"showBothPrices":false,"productPrice":62.95,"productOldPrice":62.95,"skipCalculate":1,"defaultTax":0,"currentTax":0,"idSuffix":"_clone","oldPlusDisposition":0,"plusDisposition":0,"oldMinusDisposition":0,"minusDisposition":0}); user posted image
Баш вакви слични имаме дома од едно комшивче позајмени, буквално се нови, еднаш облечени само со врвци се.А имаме и едни чизмички тегет, па до кај нова година не купувам за после ќе видиме.


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Кондури за дете
16.10.2009 22:17:35   
Боцко
ги погоди баш тие што ги меркав
user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Sometimes it is the people who no one imagines anything of, who do the things that no one can imagine.

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Кондури за дете
17.10.2009 0:54:49   
Еца
var optionsPrice = new Product.OptionsPrice({"productId":"12346","priceFormat":{"pattern":"$ %s","precision":2,"requiredPrecision":2,"decimalSymbol":".","groupSymbol":",","groupLength":3,"integerRequired":1},"includeTax":"true","showIncludeTax":false,"showBothPrices":false,"productPrice":62.95,"productOldPrice":62.95,"skipCalculate":1,"defaultTax":0,"currentTax":0,"idSuffix":"_clone","oldPlusDisposition":0,"plusDisposition":0,"oldMinusDisposition":0,"minusDisposition":0}); var optionsPrice = new Product.OptionsPrice({"productId":"12415","priceFormat":{"pattern":"$ %s","precision":2,"requiredPrecision":2,"decimalSymbol":".","groupSymbol":",","groupLength":3,"integerRequired":1},"includeTax":"true","showIncludeTax":false,"showBothPrices":false,"productPrice":59.95,"productOldPrice":59.95,"skipCalculate":1,"defaultTax":0,"currentTax":0,"idSuffix":"_clone","oldPlusDisposition":0,"plusDisposition":0,"oldMinusDisposition":0,"minusDisposition":0}); user posted image мене овие ми ги фати око user posted image


_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот Боцко)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Кондури за дете
24.11.2009 16:34:52   
Татјана
Јас на сите би ви ги препорачала чевличките на Primigi, најдобриот италијански, а јас би рекла и европски произведувач на  детски обувки. Тие се анатомски, изработени од најфината и најмеката кожа (или каков и да е друг материјал), стапалото на детето останува суво и диши, физички се лесни, а за дизајнот... Немам зборови и коментар. Италијанците се ненадминливи во модата и во креативноста. Знам дека со Primigi моето дете се развива правилно и чекори лесно. И немам намера да ги сменам. Уверете се сами.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: Кондури за дете
25.11.2009 19:03:46   
Боцко
овае нашиот избор за сезоната есен/зима 2010 user posted image
user posted image
стигнаа во понеделникот по 5-6 дена патување, но не од сад туку од англија. вкупен износ во денари 2.630,00 со сите трошоци.
луѓето од интернет продавницата беа супер услужливи.
му нарачав број 27 и се мислев дека се големи, ама не, на ѕверот ноџето му растелоuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Sometimes it is the people who no one imagines anything of, who do the things that no one can imagine.

(Одговор на членот Татјана)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: Кондури за дете
25.11.2009 19:06:18   
Mila na mama
Леле баш се супер типски. Син ти главен фраер у маало. Со здравје да си ги носи. Кажи ми на која страница е нарачката и колку се трошоците за испорака.

_____________________________

love u all

(Одговор на членот Боцко)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: Кондури за дете
25.11.2009 19:20:06   
Боцко
Фала, поубави да ви се вратат!
Во природа се уште поубави. Не дека тука нема убави, туку ете. А гледав. Видов и Chicco, Froddo, Кеги, Ciciban, Primigi не им беа стигнати...цените се од 1.600 - 3.400. Нашиве се некако на средина. А фабриката е од Австрија и изработува исклучиво детски кондурчиња. Нашите се купени од Little Rascals. Поштарината чинеше 3,50 англиски фунти или 240,00 денари.

_____________________________

Sometimes it is the people who no one imagines anything of, who do the things that no one can imagine.

(Одговор на членот Mila na mama)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: Кондури за дете
25.11.2009 19:38:07   
ananikol
Kaj nas odbervanjeto na cevlicinja za sinceto bese cela ceremonija da bidat isklucivo kozni,da se anatomski,da se poludlaboki,da se so elasticen gon itn,itn.Sekogas cevlickite na sinceto gi plakavme poskapo od nasite..E toa kaj nas makedoncite ostanalo taka...
Arno ama koga gi gledam decinjata vo Holandia kako rastat vo sareni gumeni cizmicki i nisto ne im e pravi zdravi si velam koj e vo pravo Tie?! ili Nie?!
Mislam deka "genot" prstiz preovladuva kaj nas mkedoncite.

(Одговор на членот Боцко)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: Кондури за дете
25.11.2009 19:50:19   
pacuvce

ИЗВОРНА ПОРАКА: ananikol

Mislam deka "genot" prestiz preovladuva kaj nas makedoncite.


E ova go potpisuvam so dve race,zatoa sto za se nesto ni raboti kompleksot...Ne velam deka ne treba da se pocituvaat odredeni pravila vo odnos na oblekuvanjeto i vospituvanjeto na decata,no...Mislam deka so toa sto uste od mali noze gi ucime na toa se da e brendirano i skapo,samo gi rasipuvame kako licnosti.
Uste ednas ke go kazam ona sto e kazano milion pati na ovoj forum,a se odnesuva na naseto detstvo.Nie rasnevme bez site ovie moderni raboti,pa stanavme luge i na nikogo nisto ne ni fali...

_____________________________

Love is in the air

(Одговор на членот ananikol)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: Кондури за дете
25.11.2009 20:06:01   
topce
јас сум имала многу специфични нозе се до пубертет и единствено ciciban ми помогнале да имам здрави нозе денес. На нашето дете денес му купувам ciciban и покрај тоа што пишува секаде дека треба меки патичиња за полесно проодување. епа баш со тие меки патичиња ништо од проодување, случајно и купив ciciban летни сандалки за во градинка и ај да ги пробаме и дете одма застана и прооде, не се тетеравеше како што прави со меките патичиња.така да некогаш не станува збор за комплекс туку потреба.

(Одговор на членот pacuvce)
Непосредна врска до пораките: 46
   RE: Кондури за дете
25.11.2009 20:13:02   
ananikol
Nie pravime muabet za potreba i preterizam..
                Kolku za orjentacijauser posted image

(Одговор на членот topce)
Непосредна врска до пораките: 47
   RE: Кондури за дете
25.11.2009 20:26:37   
topce
ајде ајде на секого му е кеф да го разгали детето, некогаш претеруваме ама тоа од кеф е user posted image

(Одговор на членот ananikol)
Непосредна врска до пораките: 48
   RE: Кондури за дете
25.11.2009 23:58:18   
daniel
pa normalno haah

(Одговор на членот topce)
Непосредна врска до пораките: 49
   RE: Кондури за дете
26.11.2009 15:05:39   
Боцко
поентата ми беше сосем поинаква. имено, сум ги довлекол од којзнае каде и со сите трошоци повторно платив и до 20% поевтино отколку тука (со исклучок на кеги). значи, нешто кај нас не чини - не сме толку богати за да плаќаме поскапо од европејците и американците.
понатаму, лично сметам дека додека ногата се формира подобро е да се носи квалитетна кондура. кога ќе порасне ако сака нека си купува и кинески од 500 денари.
децата се нешто посебно. нема да ги разгалиме ако им купуваме квалитет кој е проверен од милиони луѓе, се разбира во границите на можностите. погрешно е ако од тоа се прави култ и зависност. квалитетот е добра работа бидејќи така и се штеди. подобро еден пар сега по таа цена отколку два-три во рок од месец дена за половина.


_____________________________

Sometimes it is the people who no one imagines anything of, who do the things that no one can imagine.

(Одговор на членот daniel)
Непосредна врска до пораките: 50
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Што да дознаете.
пеперутка16

Кога би носеле тројки, што би направиле?