|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Каиш за проодување
7.4.2010 3:39:29   
mina_m
ИЗВОРНА ПОРАКА: Mila na mama

ИЗВОРНА ПОРАКА: mina_m

ovde ovie kaisi strasno se koristat,pogotovo za pogolemkite decinja 1-3godinki koga gi vodat roditelite na set_nja ili vo shopping ,i mnogu im se prakticni so toa sto roditelite ne se brkaat so decata niz prodavnici,raftovi,po skali vo celata taa guzva,taka da se sto ima korist vo polza na umerenost na roditelot i deteto mislam deka ne e na odmetuser posted image


user posted image е ова веќе баш како со кученца да излегле а не со децаuser posted image user posted image user posted image


moze vaka sto napisav loso zvuci ,ama gledkata voopsto ne asocira ko da se set_aat kucinja,deka toa se detski rancinja za deca i na niv ima prikaceno kaivce....
eve sliki kako izgleda:

KLIK1

KLIK2



< Поракaта ја уредил mila mama -- 20.12.2010 18:51:01 >

(Одговор на членот Mila na mama)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Каиш за проодување
7.10.2010 0:15:28   
Felly RR

Ние пред некој ден купивме каиш за проодување, и не знаете колку беше радосна МАтеа кога ја ставивме во него. Само трча.... трча, трча до телевизорот.......трча, трча....до троседот, и така само ќе го допре и трча до нешто ново, како да сака да фати се што со дубакот до сега не можела




_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот mina_m)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Каиш за проодување
7.10.2010 0:19:55   
Felly RR
Eве овде го има како изгледа   

Не можев да поставам слика, и не мислам дека е како кученце, но не би ја шетала со него надвор, ама за дома гледам дека и нејзе и се допаѓа, и поубаво си шетка, поисправена е, и може полесно да се движи. А за тие другите, што се за околу рамо, не би купила

овде видете

< Поракaта ја уредил Felly -- 7.10.2010 0:21:56 >


_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Каиш за проодување
7.10.2010 0:22:58   
mama26
имам и јас ама некако ми беше чудно на тоа да го шетам...луге стварно како кученце да е...иако во странство тоа не го гледаат така...ама странец несум user posted image

_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Каиш за проодување
22.10.2010 12:12:22   
vesna1
Kaisite se mnogu prakticni za nadvor. Mene kicma me skina i od koga gi kupivme malce po relax. Sama si odi a nie samo ja pridrzuvavme koga ke se zaklati da ne padne. Za doma ne go koristevme zatoa sto se drzese za mebelot i zidivite i odese. Sega proode i nemame maka. Sega imame maka da ja sopreme, segde stiga da se pikne i faka.user posted image

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Каиш за проодување
22.10.2010 14:52:05   
anedespo
Нехумано

(Одговор на членот vesna1)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Каиш за проодување
20.12.2010 0:24:49   
Viktori
ИЗВОРНА ПОРАКА: anedespo

Нехумано

user posted image
ниедно дете на каиш не ми е шетано (ни изгубено у рафтовиuser posted image е вакви кокошки највеќе мразам, за сукња дете изгубила...), само доберманот на мм user posted image user posted image user posted image

Инаку 3 годишно дете на каиш??? Стварно е забегано. Сите разумни изговори паѓаат во вода, останува оној себичен ЈАС на раат да се прошетам...


< Поракaта ја уредил виктори -- 20.12.2010 0:29:01 >


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот anedespo)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Каиш за проодување
20.12.2010 9:29:54   
anedespo
user posted image user posted image user posted image
Па госпоѓите на раат да се прошетаат, да не ги искриват кичмите.

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Каиш за проодување
20.12.2010 12:02:33   
sone
Не можев да поставам слика, и не мислам дека е како кученце, но не би ја шетала со него надвор, ама за дома гледам дека и нејзе и се допаѓа, и поубаво си шетка, поисправена е, и може полесно да се движи. А за тие другите, што се за околу рамо, не би купила
ИЗВОРНА ПОРАКА: Felly



Felly kolku se ovie kaisi za prooduvanje?kolku sto vidov dostava e 500 denari. 

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Каиш за проодување
20.12.2010 14:05:32   
baby mama
останува оној себичен ЈАС на раат да се прошетам...



E ako saka nekoja mama na raat da proseta, neka i go cuva detenceto baba i dedo, pa raat kolku sto sakas. Eve kako jas vcera user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Always kiss your children goodnight - even if they''re already asleep.

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Каиш за проодување
16.1.2011 14:13:35   
Felly RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: sone


Felly kolku se ovie kaisi za prooduvanje?kolku sto vidov dostava e 500 denari. 


Не, ние 450 ден го земавме од продавница, а со достава не знам.


_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот sone)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Каиш за проодување
16.1.2011 14:19:43   
Felly RR
И не знам што е тука нехумано кога со каишот му помагав на моето дете послободно да оди. Го користевме отприлика само 1 месец, (9 месец) кога Матеа не беше толку слободна да оди ако ја држев за раце, а со каишот трчаше. КОга се ослободи, да оди посамостојно, престанавме да го користиме.
Со каишот јас не ја ограничував, и не сметам дека беше од себични причини.


_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Каиш за проодување
16.1.2011 14:41:29   
Viktori
ovde ovie kaisi strasno se koristat,pogotovo za pogolemkite decinja 1-3godinki koga gi vodat roditelite na set_nja ili vo shopping ,i mnogu im se prakticni so toa sto roditelite ne se brkaat so decata niz prodavnici,raftovi,po skali vo celata taa guzva,taka da se sto ima korist vo polza na umerenost na roditelot i deteto mislam deka ne e na odmetuser posted image


Feli, постовите беа реакција на овој пост, тука воопшто не се зборува за помош на детето, туку за комодитет на родителот!
Рафтови, гужва, не знам што... Ортома најубаво, барем не се сече...

< Поракaта ја уредил виктори -- 16.1.2011 14:42:17 >


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Каиш за проодување
16.1.2011 16:41:54   
Felly RR
Во ред ВИктори, и јас само сакав да појаснам дека има два вида на каиши. Зошто обично кога ќе спомнеш каиш за проодување, сите помислуваат на оној што се става околу рамо на детето, а според мене за да му ставиш таков каиш детето треба веќе да е проодено, и тоа навистина е повеќе помагало за родителите отколку за детето, и затоа и јас не би користела таков. А овој другиот, како што е на линкот што го имам ставено погоре, мислам дека стварно е корисен како помагало за проодување.


_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Каиш за проодување
16.1.2011 18:47:26   
suzeto
neznam zosto ste protiv kaisite,jas imav od ciko ne kako tie na slikata pogore...toa i za deteto e podobro otkolku da go drzis za edna raka iskriveno taka barem tezinata mu e ednakva....jas za moeto go koristev bideki bese mnogu besen begase trcase... podobro da go drzam za kais otkolku nedaj boze se sluci nesto,neznam zosto pogresno go sfakate toa so kaisevite.......normalno ne se za bebe od 6 meseci se za pogolemko koga veke ke pocne da zaoduva,zavisi kaj sekoe dete e razlicno nekoi zaoduvaat pred godina a nekoi pokasno............no nie go kupivme kaisot otkako zaode ne bese bas sloboden vo odejneto..... go kuppiv bideki bese mnogu nemiren na ulica koga odev do kaj majkami go drzev za kais posigurno mi bese,inace moze da se izlizga za raka ako go drzis,za po doma ne go koristev voopsto si set_kase,samo za na proset_ki go koristevme

< Поракaта ја уредил suzeto -- 16.1.2011 18:53:16 >

(Одговор на членот mina_m)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: Каиш за проодување
26.9.2011 13:20:20   
Pepelaska *
моментално имам функција на каиш за проодувањеuser posted image Мартин едноставно веќе не знае да седне сака само да трча буквално, дома надвор на гости секаде, одвај чекам да прооди иако сите ми велат дека после е потешко ама и тоа ќе помине како и се досега.Почнав да размислувам на оваа тема само заради неговата удобност рамнотежа и слично пошто за едно раче се клати многу ми е страв да не го искривам а за две нема осет на нозете шиба на прсти и некако се криви и шанта цел. Незнам што да правам ама и да земам ова би го зела само за дома за надвор ми е глупаво

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот suzeto)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: Каиш за проодување
26.9.2011 14:10:02   
kikicka
iskreno nie kupivme kaish i taka si stoi doma isto i jas se plashev za iskrivuvane edn drugo ali veruvaj voophto ne i beshe udobno misleshe deka e na jumper i sisedeshe vo nego t.e viseshe. ali nemora da znaci deka tvoeto taka ke pravi ako imas nekoj blizok sto ima kais probajte pa kupite :D inaku segaleona veke sama si odi sama si stanuva na noze ke padni pa pak ke stane.

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: Каиш за проодување
26.9.2011 15:17:08   
arh_diz
Sin mi proode bez kais, mada mnogu majki mi osvetuvaa da kupam kais .Nekopiv najmnogu od nemarnost aj denes aj utre

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: Каиш за проодување
26.9.2011 16:27:56   
AnnaMolly RR
pepelaska, pobaraj nekoj da ti pozajmi. ama i ne ti e nesto mnogu potreben. ke si proodi sam. i ne e tolku tesko otkako ke proodi kako sto mislis. eve filip proode na 13,5 meseci i za 2-3 nedeli super si odese sam. sega ne go ni pazam doma. toj igra, trca vo spalna a jas gledam tv :) ama vo red, sepak postabilno ke si se dvizi so kais, toa ne odrekuvam.

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: Каиш за проодување
16.1.2012 11:00:35   
vezilka RR
Го користам и ич око не ми трепнува. Иначе Никола трча а не оди и цело време го влечев за рачето, вака е многу постабилен и тој се чувствува многу по сигурен. Првите два-три пати бараше и плус за раче да го придржуваме додека сфати дека го држиме. А и мене ми е полесно. Иначе посојано слушам коментари од страна како сум го водела детето како кученце..ама ич не ми гајле за тоа user posted image

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: Каиш за проодување
10.3.2012 10:03:20   
Luci
Се мислам дали да му купам на М. ваков каиш за проодување? Ептен ми е без везе кога ќе ги видам така ко кучиња врзани ама налет тоа, најважно е на детето да му е добро.

_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 46
   RE: Каиш за проодување
10.3.2012 10:23:29   
Bububebe

ИЗВОРНА ПОРАКА: luci

Се мислам дали да му купам на М. ваков каиш за проодување? Ептен ми е без везе кога ќе ги видам така ко кучиња врзани ама налет тоа, најважно е на детето да му е добро.


Луци јас имам каиш,ама 2-3 пати низ дома му го ставив,го тргаше не го сакаше.Ете јас можам да ти го подарам user posted image

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 47
   RE: Каиш за проодување
10.3.2012 10:34:43   
Luci
Bububebe ти благодарам од срце за убавиот гестuser posted image user posted image Но да го оставиме за некој кој што сака а не може да си дозволи, еве некабиде отворена твојата понудаuser posted image Јас се мислам од причина што навистина не знам колку ќе го користам и не знам М.како ќе се чувствува така врзан
ИЗВОРНА ПОРАКА: Bububebe


ИЗВОРНА ПОРАКА: luci

Се мислам дали да му купам на М. ваков каиш за проодување? Ептен ми е без везе кога ќе ги видам така ко кучиња врзани ама налет тоа, најважно е на детето да му е добро.


Луци јас имам каиш,ама 2-3 пати низ дома му го ставив,го тргаше не го сакаше.Ете јас можам да ти го подарам user posted image

user posted image

_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот Bububebe)
Непосредна врска до пораките: 48
   RE: Каиш за проодување
10.3.2012 10:42:24   
Bububebe
Ок Луци user posted image Ако на некој му треба слободно може да ме исконтактира

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 49
   RE: Каиш за проодување
7.6.2014 17:54:28   
Melanija RR
Искуство со некој конкретен каиш ,гледам низ нет цени од 55 до 760 ден на Томи типи.Може за малку ни треба но треба ,секое дете со својот темперамент.
Не сум ограничена ниту склона да коментирам родителство и грижа,нон сенс ми е user posted image

Темава е за проодување а не за шетање , и за помош на родителите и бебето а не за ,,невиткање,, кичма па мајка МОРА и МОЖЕ СЕ

user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Bububebe)
Непосредна врска до пораките: 50
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?