|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Тато и излегувањата
23.10.2010 0:58:33   
brineta88
Mm e nokna ptica, sekade e osven doma.
Preku den vo oblozuvalnica, pa na kafe so prijatelite, pa navecer vo edno "kafance" ovde blisku i sekogas sam nikogas ne sme izlegle nekade zaedno i toa me revoltira.
Vo godina i pol brak dvapati sme izlegle zaedno (plus sestra mu i zet mu- koi mora sekade da gi nosime so nas)
i toa na prvi posle nova godina i sega pred mesec za mojot rodenden. Nikogas sami
Katastrofa jas voopsto nemam "social life"

< Поракaта ја уредил brineta88 -- 23.10.2010 0:59:36 >


_____________________________

Women were made from a man''''''''''''''''s rib, not from his head to be superior, not from his feet to be walked on, but from his side to be equal, from under his arm to be protected and from next to his heart to be loved...

(Одговор на членот Sandric)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Тато и излегувањата
23.10.2010 13:53:41   
mama26
neznam zasto ama imam primeteno kaj mazot koga se zeni mora da odrzava kontakti so drugari,a zenata nemoze zasto veke rodila pa ima premnogu obvrski i nema vreme za toa...jas neznam kade ova go pisuva za mazite,ne mozam da gi svatam...mm nemal izlezeno bez mene,no sega e sam i znam deka izlaga,samo se pravam naudrena ili udrenauser posted image ......e sega koga ke bideme zaedno dali ke bide pak isto kako porano neznam.togas ke treba da napisam....

_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот brineta88)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Тато и излегувањата
23.10.2010 14:04:23   
AnnaMolly RR
Мојот екстремно ретко излегува сам со друштво. Друштвото ни е заедничко и мешано, машки и женски, па заедно излегуваме 99 % од времето. Пример кога ќе одам кај моите на неколку дена, излегува сам со нив. Ама секогаш знам каде е и со кого е. Еднаш додека одевме беше со еден другар во Турција на 5 дена, а јас не можев да одам со нив зашто не ме пуштаа од работа, а немав ни пасош :)
Ние сме навикнати се живо и диво заедно да правиме.


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Тато и излегувањата
23.10.2010 21:57:06   
anebebe
MM si odi na delovni ruceci postojano ama navecer koga izleguva so nego sum i jas nikogas ne me ostavil doma sama i da  se dosaduvam a toj da e po nadvor a koga odam kaj moite bez nego, si izleguvam sama so drugarkte zensko drustvo da se soberime i da se vidime inaku nikogas ne sum go sopirala da izleze ama toj toa retko go pravi bez mene vistinsko srce e user posted image .

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Тато и излегувањата
26.1.2012 13:20:00   
AnnaMolly RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: AnnaMolly RR

Мојот екстремно ретко излегува сам со друштво. Друштвото ни е заедничко и мешано, машки и женски, па заедно излегуваме 99 % од времето. Пример кога ќе одам кај моите на неколку дена, излегува сам со нив. Ама секогаш знам каде е и со кого е. Еднаш додека одевме беше со еден другар во Турција на 5 дена, а јас не можев да одам со нив зашто не ме пуштаа од работа, а немав ни пасош :)
Ние сме навикнати се живо и диво заедно да правиме.



Ова уште не е сменето :)
Ние и до продавница по леб одиме заедно. Да можевме да ставиме две шољи во ве-це, и таму заедно ќе одевме user posted image


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Тато и излегувањата
26.1.2012 13:51:24   
JovanaJ
Izleguva pred zgrada navecer , ne sekoja vecer ama cesto. Negovite ziveat blisku pa se seta , tamu mu se drugarite od "maalo". Ne mi smeta voopsto. Bas naprotiv, za toa vreme ke si zavrsam nekoi raboti po doma sto obicno nemozam koga e tuka, i sin mi e pomiren koga e sam so mene. Plus i ke ispazari nesto po pat...user posted image
A bas onaka za vecerni izleguvanja ne praktikuva mnogu cesto. Najcesto odime zaedno. Se na se, nemame zabeleski eden kon drug vo odnos na ova.

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Тато и излегувањата
26.1.2012 13:54:32   
Mihaela 2010
MM ne izleguva skoro nikogas,osven ako ima nekoja proslava na rabota,po povod nova godina i slicno,ii tolku.Dur bevme vo vrska normalno zaedno iskacavme,pa duri i sega..nema nekoja volja za iskacanje a isto i jas,ako se ide negde zaedno ideme,pa duri i so kerka mi posto sami si ziveeme pa nema koj da ni ja pricuva..

(Одговор на членот JovanaJ)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Тато и излегувањата
26.1.2012 14:02:09   
Pregnant
И маж ми  е од оние кои по никоја цена не се откажуваат од дружење со другарите и пријателите. Посебно во сабота и недела денски - морално е да се испие кафе со нив во чаршијата, а не е морално да се помогне дома, барем да ги почува децата дури чистам. Летото честопати и со децата излегуваше, ама сега има изговор дека е ладно и сам излегува. А за навечер понекогаш излегува сам, ама ич не сум љубоморна, зашто знам со кој е и каде е. Се тешам дека еден ден кога ќе потпораснат децата и јас ќе бидам послободна за дружење со пријателките user posted image

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Тато и излегувањата
26.1.2012 14:09:57   
Ikana
Hm...i da go teram ne saka....sam si vika deka mu e ubavo domce da si sedi...ednas bese na utakmica so kumot sam otkoga sme zaedno i ednas gi odnese kumot i eden par nasi drugari na vecera, da gi pocasti za bebeto. Tolku.
Najcesto izleguvame zaedno so drustvo, ili sami, no sepak nie dvajca sme si inventaruser posted image

(Одговор на членот Pregnant)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Тато и излегувањата
26.1.2012 14:21:12   
vezilka RR
Мажле ич не е по искачањето, јас сум user posted image Дури и кога бевме во врска тој ич не сакаше да искача и јас претежно си идев сама со моето друштво. Идевме 8 години дур да се земеме а заедно имаме излезено 15тина пати..сериозно. Мислам на искачања по кафиќите и сл. user posted image Со него во кино, во театар или нешто слично или по дома ако може најубаво. А откако се роди Никола пак излегува само на прослава од работа и еднаш годишно кога се собираат од средно. Е ако има шанса да иде на некоја утакмица, тоа не испушта user posted image user posted image

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Тато и излегувањата
26.1.2012 19:10:32   
temjana
Сега нешто ми зачести со искачанките по кафани со колеги од работа, еве од пред нова година со таа прославата што им од тогаш сигурно 4-5 пати има излезено. Не ми смета нормално бидејќи и мене кога ќе ми текне можам да си излезам без никакви проблеми, но сепак бидејќи пред тоа бевме ептен неразделни речиси 11 години малку ми е чудно сакала да си признаам или неuser posted image

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Тато и излегувањата
26.1.2012 19:17:15   
Maca25
Мм многу ретко искача...јас сум таа што почесто излегува и заглавува до ниедно време. А пред да добиеме дете искачавме заедно, после работа на кафе па можевме до сабајле да заглавиме (ама не многу често). Сега знае на пиво да отиде, ама не заглавува многу.


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот temjana)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Тато и излегувањата
26.1.2012 20:44:12   
kikicka
Кај сака нека оде што се тиче до мене се во свои граници самољубоморна не сум,осет имам и знам да проценам ако нешто ми смрди не дај боже нее таков али за секој случај сум спремнаuser posted image ,кога претерува знам да му кажам и прифаќа,јас слабо само со мм кога ке се договориме, откако се породив искачам некако се безвезе ми е,утре планирам да испаднам али не до касно па ке видеме.

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Тато и излегувањата
26.1.2012 21:30:22   
bombica
Од кога е роден П. навечер многу ретко излегува дали 2-3 пати во овие 7 мес. А преку ден излегувањето е под обавезноuser posted image .Станува касно руча, се спрема и под хитно низ вратаuser posted image на кафе во кафич кај другар му.Ако свекрва ми е слободна да го чува П. одам и јас со него ако не го чекам да се врати па да ми прави друштво за кафе

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Тато и излегувањата
26.1.2012 21:58:34   
mila mama
Не искачаме скоро ич откако се роди Е. Кога доаѓаме во Мк излегуваме со неа преку ден и навечер докај 10 часот и после сите домче. Сам иде само на тенис, пошто некој мора да остане дома со детето, ама и јас идам сама на тенис. навечер не излегувал сам дури и кога сме биле во врска, мнооогу ретко на новогодишна прослава од работа или нешто слично, ама најчесто доаѓаше во Бугарија, кај што студирав, па таму си бевме заедно, домче и се гушкавмеuser posted image

_____________________________

Razbirlivo e deteto da se plasi od temninata...
No, ne e razbirlivo vozrasen da se plasi od svetlinata.

(Одговор на членот bombica)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: Тато и излегувањата
27.1.2012 11:02:52   
Emanuelapp
На почетокот кога се зедовме мм често излегуваше и тоа со друштво по кафани до сабајле (јас го чекав будна - не сум била нормална) и  многу се нервирав не дека сум љубоморна (добро малку) туку ете се плашев да не направи некоја глупост - да се степа да ја удри колата... Ама од кога се роди Јован шивотот ми сепромени во тој поглед за 360 степени. Го оставаме син ми кај некоја од бабите и си излегуваме, шетаме до сабајле па ако треба и ќе се запијаме. Сега можам да излегувам и со другарките по дискотеки и да се журкам па затоа дремам како мисир user posted image на работа (понекогаш). Инаку кога не е многу ладно излегуваме тројцата во парк, некаде на гости...

(Одговор на членот mila mama)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: Тато и излегувањата
27.1.2012 13:17:43   
stela
Nasiot taticko otkako sme vo brak (a i prethodno) ne saka da izleguva mnogu so drugari sam. Koga izleguvame izleguvame dvajcata zaedno, a sega onamu kade ssto mozeme - trojcata. Ne e deka ne izleguva, no ne stanuva zbor za vecerni izleguvanja, pocesto e toa densko ili prikvecerno kafe zavisi dali e raboten den ili ne. Se slucuva jass da go potsetam da izleze so nekoj, koga gledam deka odreden period se zasednal doma i mi vika abe ne mi sse odi nikade so vas doma mi e najubavo, a go saka socijalniot zivot, i dvajcata sakame da odrzuvame kontakti (e jass sega nesto poslabo go pravam toa- za zal). A na delovni sredbi odi, da. Nekogas se gleda zaednicki nekoj ssport, no toa moze i vo parovi so zenite(zenskite), nema pravilo. Najubavo ni e koga sme si trojcata zaednouser posted image

(Одговор на членот Emanuelapp)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: Тато и излегувањата
27.1.2012 19:21:29   
Snowhite RR
Јас со сила го терам да излегува, да се договори со некого да се види. Многу слабо излегува, преку ден, а за навечер да не правам муабет, освен на предновогодишна забава од работа. Јас почесто излегувам со другарки и на кафе, а и навечер понекогаш

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот stela)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: Тато и излегувањата
15.3.2013 7:34:53   
arh_diz
Izleguva ponekogas, negledam nisto loso vo toa

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: Тато и излегувањата
15.3.2013 8:04:25   
niki
denje go pustam
noke zaedno izleguvame

_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: Тато и излегувањата
15.3.2013 8:08:33   
penelopa
Секој Петок после работа оди на пиво со колеги ама вчера беа на картинг па денес не одат.

_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 46
   RE: Тато и излегувањата
15.3.2013 8:26:57   
Mihaela 2010
Retko iskaca bez mene

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 47
   RE: Тато и излегувањата
15.3.2013 9:04:31   
meU87
Со оглед на тоа дека сме прилично голема разлика со маж ми, можам да кажам дека јас сум таа која повеќе шета со другарки, по кафичи и сл. Но, тоа го правам кога е тој зафатен, на работа, обврски околу работата...
Инаку тој има излезено сам само 1пат од кога сме заедно, и тоа на утакмица .
МАлку се гледаме, во денот, ако сме и двајцата слободни само од 18ч кога се враќа од работа, па до 00ч додека да си легнеме, затоа го користиме секое слободно време за да бидеме заедно. Па така ако сакаме да прошетаме одиме кога ќе се врати од работа, или на гости кај заеднички пријатели.
Нормално доколку сака да излезе со друштво не би било проблем, само да не се враќа доцна user posted image

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 48
   RE: Тато и излегувањата
15.3.2013 10:10:49   
bucko mal
i jas poveke setam,on neskaka ni da odi da pazari sam,kaj odime site ko creva sme......

(Одговор на членот meU87)
Непосредна врска до пораките: 49
   RE: Тато и излегувањата
15.3.2013 10:12:24   
Cipi Ripi
Дење не оди нигде да шета, а навечер излегува чат пат, исто колку и јас, Еднаш во 2 недели или и повеќе.

(Одговор на членот bucko mal)
Непосредна врска до пораките: 50
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?