|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Едукативни игри
12.2.2013 15:31:58   
Mihaela 2010
proslata nedela i kupiv edna igra,memo se vika,so slikicki razni,ima sekakvi vidovi jas i zemav so zivotni...
kako onie igrine na kompjuter so se,gi redis naopacki pa edna po edna gi otvaras da gi sparuva,vezbanje na memorija..
ima mnogu ,ama jas za pocetok i davam da spojuva po 3...
interesno i e,a i igrava e djabe,za 100 den ubavo popladne si pominuvame

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Едукативни игри
12.2.2013 17:19:07   
Cipi Ripi

ИЗВОРНА ПОРАКА: Mihaela 2010

proslata nedela i kupiv edna igra,memo se vika,so slikicki razni,ima sekakvi vidovi jas i zemav so zivotni...
kako onie igrine na kompjuter so se,gi redis naopacki pa edna po edna gi otvaras da gi sparuva,vezbanje na memorija..
ima mnogu ,ama jas za pocetok i davam da spojuva po 3...
interesno i e,a i igrava e djabe,za 100 den ubavo popladne si pominuvame


Од каде ја купи Михаела?

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Едукативни игри
12.2.2013 21:22:28   
Mihaela 2010
Od kaj mene u naselba...ima prodavnica za igracki mada bi trebalo da gi ima vo sekoja prodavnica za igracki.kutija e nalik na monopol se vika animal memo.

(Одговор на членот Cipi Ripi)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Едукативни игри
13.2.2013 10:38:13   
vezilka RR
Их, супер е таа игра, меморија, ние играме таква со бројки да спарува на телефон, ама не ми текмало да побарам у продавница па и „у живо“ да играме user posted image

Ние редиме сложувалки, мали се од по 4-5 парчиња и Никола ги обожава. Имаме форми на неколку животни, авионче, бродче, куќичка.

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Едукативни игри
11.3.2013 11:16:53   
Mihaela 2010
eve uste ni e hit taa memorija,na kompjutre,so 16 polinja,i da ja pofalam M za edna minuta gi sparuvauser posted image user posted image

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Едукативни игри
11.3.2013 11:18:59   
arh_diz
Jas mu kupiv od golemite slozuvalki so po 8-10 delovi , koga ke slozi sam mnogu e radosen
A imame i edni drveni , treba da pogodi koe kade stoi

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Едукативни игри
11.3.2013 11:27:59   
Calypso
И на син ми хит моментално му се сложувалките, ама оние сликовници сложувалки од Топер, што на секоја страна имаат сложувалка од 6 парчиња. И се учи да ги склопува, па се радува многу кога ќе успее во тоа. Главна занимација пред спиење му е да ги нареди сложувалките, да си прочитаме приказна и да си легнеме.

_____________________________

All that is gold does not glitter,
Not all those who wander are lost;
The old that is strong does not wither,
Deep roots are not reached by the frost.

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Едукативни игри
20.11.2015 13:05:34   
marchi
vcera na youtube gledavme nekoi emisii b roenje ova ona i najdovme edno klipce majverovatno od edukativna igra bese. se ucese sobiranje ama nie iskoristivme da si gi naucime bopite na predmetite koi sluzea za sobiranje user posted image

(Одговор на членот Calypso)
Непосредна врска до пораките: 33
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2]
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?