|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Колку чини градинката?
20.1.2010 20:24:27   
Еца
Денес уплатив за градинка 1490 денари user posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Колку чини градинката?
20.1.2010 20:34:08   
April
Да, 1490 ден, и јас мислам дека тоа е ок сума. Задоволна сум од се', од учителките, храната (разновидна и вкусна), ужинките, активностите...ќерка ми не спие во градинка, ја земаме после ручек, дома спие, и пак плаќам 1490, иако мислам дека има градинки каде ако детето не спие плаќаат помалку.

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Колку чини градинката?
20.1.2010 22:07:36   
mother 29
zasto ne spie?

(Одговор на членот April)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Колку чини градинката?
20.1.2010 22:09:38   
April
баба и дедо ја чуваат user posted image

дома спие од 14-16...

супер комбинација: баба и дедо + градинка user posted image

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Колку чини градинката?
20.1.2010 22:19:09   
BEBICA
Jas vi zaviduvam koga ke vidam kolku e niska cenata za vo gradinka mesecno, bukvalno nisto.Ovde vo Srbija, potocno Belgrad em nemozam da ja zapisam na lista na cekanje sme em ako ja primat se plaka sprema prosekot na platata na roditelite.
Na primer koga sega bi ja primile Monika ja bi trebalo mesecno da plakam okolu 60 evra mesecno.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Zboruvam za drzavnite.
A na primer nikako nema sansi da ja zapisam a edniot roditel da bide doma tie po brza postapka gi odbivaat posto moze mama da ja cuva kao a ne e bitno socijalizacijata na deteto e toa najveke me nervira.
Za zena nema sansi da se plati posto kosta do 200 do 300 evra za 8 h.
Zatoa sum malku razocarana vo sistemov ovde.
Malku gradinki ima a mnooogu deca.user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Дајте и на жена десет добри совети, таа ќе го следи само еднинаесеттиот - својот.

(Одговор на членот April)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Колку чини градинката?
20.1.2010 22:25:12   
pacuvce

ИЗВОРНА ПОРАКА: BEBICA


Malku gradinki ima a mnooogu deca.user posted image [image]
Бебице ист е случајот и овде...Барем зборувам за Ново Лисиче...Една населба која е доста голема и во која главно живеат млади брачни парови,за во градинка е многу тешко да се дојде до место...Иако нешто ветија дека сега ќе прават нова,со поголем капацитет,па ке видиме...

_____________________________

Love is in the air

(Одговор на членот BEBICA)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Колку чини градинката?
20.1.2010 22:28:58   
BEBICA
ИЗВОРНА ПОРАКА: pacuvce


ИЗВОРНА ПОРАКА: BEBICA


Malku gradinki ima a mnooogu deca.user posted image [image]
Бебице ист е случајот и овде...Барем зборувам за Ново Лисиче...Една населба која е доста голема и во која главно живеат млади брачни парови,за во градинка е многу тешко да се дојде до место...Иако нешто ветија дека сега ќе прават нова,со поголем капацитет,па ке видиме...E draga moja za da ima mesto za site decinja treba da napravam najmalku 50 gradinki na cel Belgrad.Obekaa deka ke napravat pa ke vidime.ja se nadevam deka ke ima mesto od septemvri za Moni da nemora baba i da ja cuva posto ke odi vo penzija a plus ne i veruvam na svekrvami ednas me zaebala i od toga i ne i veruvamuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Nazalost slikata e takva.Se nadevame deka ke se podobri.


_____________________________

Дајте и на жена десет добри совети, таа ќе го следи само еднинаесеттиот - својот.

(Одговор на членот pacuvce)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Колку чини градинката?
21.1.2010 9:38:51   
mis.
Јас кога го запишував Мартин во градинка тој имаше 1 година и 10 месеци и добив отпор од градинката посебно од учителката која требаше да го чува дека сум дома а носам дете во градинка.Тие не можат да го разберат тоа дека јас дома а носам дете во градинка.Но немаа каде па го примија.Здравје боже и Стефан уште малку во градинка,социјализацијата кои тие ја даваат не е заменлива и со 100 баби и со 100  бебиситерки.

(Одговор на членот BEBICA)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Колку чини градинката?
21.1.2010 9:42:21   
mami
се сложувам со тебе Мис, и ние сме на ум од септември да тргнеме, таман 2 годинки и нешто ке биде, се надевам ке ги фрлиме пелените и слободен е за дружбаuser posted image а сака со деца, и знам дека ке биде супер кога ке отиде таму...

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Колку чини градинката?
9.2.2010 14:04:46   
mother 29
колку ви е сметката за градинка за мм јануари?точен износ?!

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Колку чини градинката?
9.2.2010 14:05:46   
mother 29
дека за декември беше 1 490 ,а сега е помалку 1 280...сигурно заради празнициве,неработни денови,а?

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Колку чини градинката?
9.2.2010 14:09:52   
mis.
нашата беше 1490 иско Марти многу денови не беше но пак ни дојде цела сумаuser posted image

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Колку чини градинката?
9.2.2010 14:11:41   
topce
1490 без разлика дали оди или не оди во градинка.

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Колку чини градинката?
9.2.2010 14:12:53   
mother 29
мене ми стана чудно ,па затоа проверував по другите уплатници..и не ми беше јасно зашто поефтино??????????ние си одевме цел месец!
ете сега после работа ке уплатам 1 280 ден?!user posted image


< Поракaта ја уредил mother 29 -- 9.2.2010 14:15:23 >

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Колку чини градинката?
9.2.2010 14:17:33   
mis.
плати и ќутиuser posted image

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: Колку чини градинката?
9.2.2010 14:19:56   
Еца
и јас денес платив за 02 месец 1490 денари, инаку во Кратово золвата вика дека плаќаат за 02 месец во март, зависно од тоа колку детето било присатно во градинка, а тука нема везе, дали оди или не, ќе си ја платиме целата сума.

< Поракaта ја уредил Еца -- 9.2.2010 14:20:41 >


_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: Колку чини градинката?
9.2.2010 14:20:01   
mother 29
хехех значи ова испага само кај нес е така?!
баш ке прачам што е работава?!
да не ни дале попуст..дека пола од играчките ги носиме таму хехех

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: Колку чини градинката?
9.2.2010 14:22:36   
mother 29
да, да и кај нас е така.....не битно колку си дена присутен,само изгледаво јануарската неработните не ги сметале?!

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: Колку чини градинката?
9.2.2010 14:23:35   
profesorica
хаха кате тоа е рата за јануари или за февруари унапред? дека ако е за 02ри месец помалце денови имаuser posted image user posted image user posted image може затоа помалку ќе платишuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: Колку чини градинката?
9.2.2010 14:24:08   
mother 29
ИЗВОРНА ПОРАКА: Еца

и јас денес платив за 02 месец 1490 денари, инаку во Кратово золвата вика дека плаќаат за 02 месец во март,


е зашто бе за 2 мм!? во ск пред време ви ги даваат уплатнициве?
па и кај е така ете сега јас плакам за 01 мм

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: Колку чини градинката?
9.2.2010 14:25:18   
mother 29
ИЗВОРНА ПОРАКА: profesorica

хаха кате тоа е рата за јануари или за февруари унапред? дека ако е за 02ри месец помалце денови има може затоа помалку ќе платиш


не не ..тоа е за 01 мм,кај нас не ги дават предвреме?!

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 46
   RE: Колку чини градинката?
9.2.2010 14:30:04   
mis.
сметка за јануари добивме вчера.за февруари ќе ја добиеме на почеток од март откако ќе направат калкулации колку било детето на градинка.Ако детето отсуствувало повеќе од 6 последователни дена тогаш се крати сметката само за хранарината.Така ишува во договорот кој го потпишав при упис на детето во градинка.

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 47
   RE: Колку чини градинката?
9.2.2010 14:32:06   
mother 29
па зашто еца пишува погоре дека уплатила за 02 мм............па збунка ни направи?!

Ецоооооооооооооuser posted image

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 48
   RE: Колку чини градинката?
9.2.2010 14:43:08   
topce
кај Анастасија во градинка се плаќа за тековниот месец.
значи на почеток на месец феврувари ни дадоа уплатница за февруари
и имаме рок 15 дена за плаќање.

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 49
   RE: Колку чини градинката?
9.2.2010 14:44:56   
mis.
А што ако не оди половина месец како тоа го калкулираат?

(Одговор на членот topce)
Непосредна врска до пораките: 50
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:


Анкета

Ime za nasheto sinche?
Lella

Pomognete ni da odbereme imence za nasheto sinche, koe go ochekuvame krajot na Fevruari! :)

Leon (17%)

Vojdan (16%)

Pavel (14%)

Nikola (26%)

Marko (27%)


Број на сите гласови: 285

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!