|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Зимска опрема
16.12.2009 11:48:01   
mami
Ајде мамички и татковци, снегот некаде веќе го има, некаде ке стигне за некој ден, па како стоиме со зимска опрема?
Санки, сличуги, скии, скафандери, дебели чизми???
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Зимска опрема
16.12.2009 11:50:55   
mami
Kaј мм има една дрвена санка и лани на таа го возевме со монтирано седиште за во кола на неаuser posted image , а кај моите има една пластична од мене и сестра ми и таа ке си ја користи таму...

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Зимска опрема
16.12.2009 12:24:47   
mother 29
ние имаме нова санка,лани му ја купивме,ама малку ја искористивме со ланскиот снег.да се надеваме дека година ке има повеке снег и ке ја искористиме максимално,ако не Пониква не ни бегаuser posted image
имаме скафандер шушкав што не пропушта вода,лани го купивме ,ама поголем број така да и оваа година ке му биде таман!шалови,капи...тоа нормално ...чизми такви за на длабок снег немаме ,ама ке купимеuser posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Зимска опрема
16.12.2009 14:29:59   
caci20
Vcera kupivme sanka od onie plasticnite, skafander imame, cizmicki ke donese baba od Slovacka, a salcinja, kapi i rakavicki eden ton. Samo sneg nemame.

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Зимска опрема
16.12.2009 14:31:31   
profesorica
имаме дрвена санка, скафандер немаме, чизми за во снег имаме како и шалови капи, ракавици.

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот caci20)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Зимска опрема
16.12.2009 14:36:23   
ripce
значи мали сме за санка, скафандер имаме, ама исто како да немаме, ем и реков на баба му на мм дека скафандерот што му го земала е многу мал, и пак не го смени, што ќе ми е мене нешто како "ради реда" да се купи, а после да стои и + да зазема место. ракавици, капа и шал имаме, длабоки кондурки што му ги зема мајка ми пошто не гази уште само за заштита од студот, и убаво палтенце што му го земавме со мм.

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Зимска опрема
16.12.2009 15:03:48   
Mamicka3
Имаме се user posted image user posted image ама ни фали уште санка и снег 

_____________________________

Децата се најголемо богатство
Марио 31.10.2002
Ана Марија 01.11.2005
Трајче 20.09.2009

(Одговор на членот ripce)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Зимска опрема
26.10.2015 17:50:49   
MamaKiki
baravme so majkami sanka saka da mu zemi na malovo moe povod beshe sluzbeno otsutna skoro 2 meseci pa da casti od dobivkata user posted image
jas imav plasticna sanka bez nikakvi silesti agli racki imase koi se krevaa i taka se kocese mm veli imalo nekade na fb videl nekoja sanka so volan bila takva plasticna ama ne mozzam da najdam od koja prodavnica ja videl ako nekoj znaj kaj mozam da najdam vakva neka pisi

(Одговор на членот Mamicka3)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Зимска опрема
17.1.2016 14:28:24   
MamaKiki
мами снегот дојде и ке оди додека да надам санка user posted image
еве и претходно сум пишала и сега пак ај пишете вие од ск некои поопремени продавници да ги најдам на интернет да разгледам таму какви санки има.. во Бт самом дрвени, метални има... user posted image
сакам пластична еве гледав на српски сајтови ппреубави има, кои за седнато дете, др со волан, кренати како на скии... а кај нас немозам да најдам такви user posted image

(Одговор на членот MamaKiki)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Зимска опрема
17.1.2016 17:42:09   
lukajana RR
Mamakiki постот ти го префрлив и во Каде да најдам може ќе ти одговорат повеќе рингерајки.
Ние имаме дрвена санка за двајца со потпирач од страните и назад ,убава е многу ама слабо користена ,само на планина овде нема снег за санка долго време

_____________________________

Сакам кога ми зборуваат зад грб зашто тогаш знам дека сум еден чекор пред нив

(Одговор на членот MamaKiki)
Непосредна врска до пораките: 10
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:


Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?