|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Problem na stolicata
22.7.2020 9:14:26   
HeraN
Zdravo,Moeto bebe ima 1 nedela sto napolni 6 meseci i pocnavme so dohrana, so ovosje pocnavme ednas dnevno da jadi. Prviot den jadese jabolko i posle toa super izleze so stolicata. Od vtoriot den koga mu dadov krusa, posle toa sliva ne izleguva ic, vo 4 den mu stavav klizma si izleze a posle od drugiot den pak ne. Dali imalo nekoja od vas vakvo iskustvo? Dali se raboti za zapek ili treba da cekam da mu se regulira metabolizmot? Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Problem na stolicata
23.7.2020 7:18:16   
Палешка РР
Здраво HeraN
Секоја нова храна се воведува постапно - 4 дена јаболко, па 4 дена круша...итн. Не воведувате секој ден различен продукт.
Штом бебето ќе започне со нова храна, нормално е да има промени и во столицата, што верувам дека со тек на време ќе се регулира.


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот HeraN)
Непосредна врска до пораките: 2
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:


Анкета

aj pomos za ime na moeto bebence :D
Seleni

ve molam da pomognete za bebushlakusot :D

Damjan (22%)

Bojan (12%)

Nikola (23%)

Andrej (26%)

Nino (6%)

Dario (10%)


Број на сите гласови: 562

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!