|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Промена на основно училиште во 7мо одделение.
8.11.2018 21:24:55   
LunaSyrene
Бидејќи моето дете во моментот учи во катастрофално училиште, каде е под постојан психички притисок од одредени наставници. Каде е редовно е обесправувано, стигматизирано и оценките му се неправедни постојано, од истите наставници.

На пример на тестови со точни задачи добива 2ки и 3ки, затоа што наставникот си претпоставува дека некој му ги диктирал одговорите по телефон или препишувал. По други предмети при поправка на оценки не му се внесени новите поправени оценки.

Детето пати од социјална анксиозност, ментална состојба која буквално го парализира при зборување пред луѓе, но наставниците наместо да помогнат во решавање на проблемот, само го продлабочуваат. Неговата тивкост си ја имаат врзано во крпче како незнаење, и детето и кога покажува знаење, на тестови, веднаш сметаат дека препишувал и му ја намалуваат оценката.

Сакаме да го преместиме во друго основно училиште на територијата на Карпош или Центар. Ме интересираат училишта каде има посветени наставници, не ме интересира каде има најмногу 5ки, само каде има нормални, психички и ментално здрави наставници. Кои не оценуваат по претпоставки туку по знаење и вложен труд, и кои се трудат околу децата навистина, а не кои ги интересира само да шлапнат оценка и кои се ситат и малтретираат мирни и повлечени деца.

Детето во моментот е 7мо одделение.
Непосредна врска до пораките: 1
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:


Анкета

Работа.
пеперутка16

Кога почнавте да работите по породувањето?