|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Помош за настрадани Рингерајки во поплавените...
9.8.2016 19:04:37   
Палешка РР
Почитувани Рингерајки

Тука пишете ако сте/познавате наша членка која живее во поплавените подрачја во Скопје и на која и треба помош.
Да се обидеме да помогнеме колку можеме.
user posted image
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Помош за настрадани Рингерајки во поплаве...
16.8.2016 16:44:58   
lukajana RR
Дел од рингерајки знаат дел не дека јас сум од Стајковци.
Кај мене не фати поплавата се е ок освен што немаше струја и патот е во кал па нема некои услови за нормално функционирање затоа сум во Кисела вода кај моите .
Ама на луѓето кои се погодени навистина им треба помош ,ние одиме и помагаме кај поблиските за чистење ,носиме храна суви облеки барем колку може да им се помогне.
Дел од куќите се пред рушење ,некој изгубиле се.
Викам среќа што водата не заобиколила кога ке ми текне дека децата ми беа дома а маж ми тргнал да ме зима од работа и што можело да биде косата ми се крева.
Син ми има другаче од школо што буквално со родителите е на улица и не е само тој на секој чекор има такви приказни.
На овие луѓе навистина им треба помош и добро е кој може да им помогне

_____________________________

Сакам кога ми зборуваат зад грб зашто тогаш знам дека сум еден чекор пред нив

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 2
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:


Анкета

Koe od ovie iminja najmnogu go sakate za vasheto sonce?
Male4ko13

Koe od ovie iminja najmnogu go sakate za vasheto sonce?

Dimitar (41%)

Damjan (43%)

Valentino (15%)

Zoran (2%)


Број на сите гласови: 61

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!