|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Најдобриот совет - совет кој ме води во животот
28.2.2016 16:15:22   
sandriana RR
Статијата ме поттикна да ја отворам темава за да ги споделиме советите од нашите мајки, или едноставно совети кои оставиле печат во нашите животи и ни се водилки во битисувањето.

Врзано во крпче, што би рекле старите, ми е: Никогаш не го прави на другите она што не сакаш да ти го прават на тебе. Совет од мајка ми. Ме води низ секој миг од животот.
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Најдобриот совет - совет кој ме води во ...
29.2.2016 9:56:45   
deluxe
Старата библиска: не прави го на друг тоа што не сакаш тебе да ти направат.
Совет од дедо боже за сите насuser posted image

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Најдобриот совет - совет кој ме води во ...
29.2.2016 13:13:16   
marchi
mnogu ubava tema,samo jas mnogu soveti od majka mi ne sum dobivala (za zal) toa e eden kompleks na tabieti i e vejke druga tema a i odnesuvanjeto na majka mi sprema mene vo tekot na zivotot bil se polos. ama zatoa pa tatko mi mnogu ubavi i korisni raboti mi kazuval i toa sto se veli svaki bozji dan bez razlika na koja vozrast sum bila. no edno nesto mi ostana vo pamet: NE OCEKUVAJ DRUGITE DA SE ODNESUVAAT ONAKA KAKO STO TI SE ODNESUVAS SPREMA NIV. pa spored toa sum razlicno postavena sprema lugjeto vo zavisnost kako tie se postavuvaat sprema mene. i toa mi prerasna vo eden mnogu vazen del od karakterot.

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Најдобриот совет - совет кој ме води во ...
29.2.2016 18:08:43   
lukajana RR
Живеј го твоето сакам а не туѓото би требало

Јас се водам по оваа мудра мисла на мајка ми и си правам како си сакам user posted image

< Поракaта ја уредил lukajana RR -- 29.2.2016 18:14:16 >


_____________________________

Сакам кога ми зборуваат зад грб зашто тогаш знам дека сум еден чекор пред нив

(Одговор на членот marchi)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Најдобриот совет - совет кој ме води во ...
3.3.2016 10:52:49   
bucko mal


Najdobriot sovet sto mi go dala majka mi, da pravam dobri raboti zashto gospod gledal i vrakal so dobro user posted image So ovaa misla mnogu pati sum se izgorela vo zivotov sepak na kraj izleze po nejzino, navistina mi se vrati so dobro user posted image
A, moram i ova da go napisam ,, Sto ke recat komsiite'' user posted image

_____________________________

You have to dream if before you can do it.

(Одговор на членот lukajana RR)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Најдобриот совет - совет кој ме води во ...
3.3.2016 17:14:59   
princessa
Најдобриот совет што ме води во животот е да си ги правам работите како на мене што ми одговара и мислам дека треба а да не играм по туѓи правила, зашто во тој случај не би го живеела сопствениот живот по мој терк, туку би живеела како другите што ми налагааат. Би живеела туѓ живот а не онака како што заслужувам. Нели така излегува. И секако позитивните мисли ме водат секогаш понатаму, што мислиш дека ќе ти се случи тоа и го привлекуваш. ЗАтоа само позитивни вибрации да шириме наоколу и секогаш да не опкружуваат во животот.

(Одговор на членот bucko mal)
Непосредна врска до пораките: 6
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:


Анкета

Dali?
Jana9

Dali podaruvate obleka,hrana i sl. na bezdomnicite?

Da (0%)

Ne (40%)

Ponekogas (60%)


Број на сите гласови: 5

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!