|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Маша и мечето
24.5.2015 7:49:09   
mommy_angels RR
Како и повеќето деца во последно време ќерка ми е заразена со Маша и Мишка.Покрај ситни фигурки,големи кукли Маша,сликовници,гардероба со Маша принт итн го купивме и албумот со сликички.Претпоставувам дека и многумина други го имаат,па овде имаме можност да дискутираме околу тоа
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Маша и Медо
26.5.2015 12:10:34   
LoveableMe RR
По цртаниов побудалеа деца од најмала до школска возраст, а покрај цртаниов да не зборуваме за куклите што се продаваат во Култура, но и за албумот со сликички кој се продава по супермаркетиве, ако не сум мајка, по теткинска и друга линија банкротиравме по давање пари џепарац за сликичкиuser posted image .

Мене лично многу ми се допаѓа зошто е поразличен од американскиве цртани, нема насилство некое да речам големо, повеќе се сведува на игра, Медо е многу педантен уреден се по дома средува, прави зимници, а Маша е палавата која све му растура расипува, но секогаш на крајот наога начин да му компензира за направената беља. Е сега за бељите на Маша не знам децава како ќе сфатат, ако земат да ги копираат ќе биде смешки.

Инаку цртанот со некои детали кои се нацртани ме потсеќа на детството, бидејќи со Русија имавме многу сличности порано, па можеби и денес.

Мами, не напиша како ќерка ти реагира на цртаниот, дали сака да ги прави истите работи како Маша, дали ја имитира и сл.?user posted image

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот mommy_angels RR)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Маша и Медо
26.5.2015 13:28:49   
Gari68
И Теодора ги гледа и тоа веќе една година,случајно ги најде на Youtube и ги изгледа скоро сите епизоди.Ама тоа не ја спречува сега пак да ги гледа кога ги даваат на Сител и еден сателитски канал кој го имаат на репертоарот Телекабел.
Се сеќавам дека лани пред да заминеме на одмор симнав 10 епизоди на мобилниот за да има занимација попат да си гледа.Се разбира сега имаме и албум со сликички може да падни е некоја размена на сликички со некој член на РР од Велес

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Маша и мечето
26.5.2015 13:31:26   
Ilina87
Син ми има 20 месеци, а Маша почна да ја гледа од година дена. Буквално ја обожава, не трепнува дури се емитува. Само тогаш може да доседи на едно место.
Во секој случај интересен цртан, дури и јас знам да се загледам user posted image

(Одговор на членот mommy_angels RR)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Маша и мечето
26.5.2015 18:53:42   
Felly RR
Ние сме повеќе фанови на „Миа“, па и тој албум го купивме, ама некако слабо оди со сликичките, ретко ги има по маркетиве, за разлика од Маша. Додуша и по цена се разликуваат, па може затоа овие од Миа поретко ги има.user posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Ilina87)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Маша и мечето
27.5.2015 11:22:35   
vezilka RR
За чудо и Никола се рарази со Маша, и тоа од скоро. И чудно ми е бидејќи по содржина се разликува од цртаните кои тој ги гледа. Сега мислам дека нема да помине ден, а тој да не си пушти Маша барем по некоја епизода. Па ги раскажува после. Сликички купивме и ние, ама Јосиф ни го искина и албумот, и сликичките, па останавме на тоа user posted image .

_____________________________

НАУЧЕТЕ ГО ДЕТЕТО КАКО ДА РАЗМИСЛУВА, А НЕ ШТО ДА МИСЛИ!

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Маша и мечето
27.5.2015 14:26:37   
Melanija RR
Веќе цел месец (М има 21месец) сме дома навлечени на Маша и Медо user posted image од јутјуб ги симнав сите 50 на оригинал руски.И мене ме потсетуват на детството на руски цртани филмови и бајкиuser posted image

Туку нели на 6 или 7 јуни ќе има претстава во МОБ? Ајде инфо карти што и какоuser posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Маша и Медо
27.5.2015 14:56:04   
mommy_angels RR
Мами, не напиша како ќерка ти реагира на цртаниот, дали сака да ги прави истите работи како Маша, дали ја имитира и сл.?

Маша е правена по ќерка ми user posted image user posted image Се што ќе кажам не слуша и од белја во белја оди.Може дека ја гледа од неполна година до денес user posted image .Се шалам детево ми е од оние деца што бираат игра,трчање и скокање пред телевизија или компјутер.И баш ми е мерак дека ја бира Маша наместо оние новите полни со насилство цртани.Е дали ќе имитира што прави Маша,па и не ми е толку важно,секако Маша може да учи од моја "Маша" user posted image
За сликички кој собира, кажувајте,има за менување

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Маша и Медо
27.5.2015 23:12:59   
lukajana RR
Л ја гледа Маша долго време на интернет а и сега со превод му е уште поинтересна,а Ј само гледа ако има музика,многу не е заинтересирана за цртани ,повеќе досаѓа отколку што гледаuser posted image

_____________________________

Сакам кога ми зборуваат зад грб зашто тогаш знам дека сум еден чекор пред нив

(Одговор на членот mommy_angels RR)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Маша и Медо
3.6.2015 12:28:13   
vanessa30
zenski da ve prasam dali znaete ova pretstavata sto ja organiziraat so Masa i medo, za kolkava vozrast na deca e???? Koga se odrzuva vo Skopje (mislam deka bese 17 juni ama ne sum sigurna) kolku e vleznicata i kade ke se odrzuva.

Pozdrav i ve molam pratite info

(Одговор на членот lukajana RR)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Маша и Медо
3.6.2015 12:38:30   
lukajana RR
Претставата во Скопје се одржува на 7 јуни во 12:00 во Македонската опера и балет,влезниците се 150 ден со подарок боенка од Маша и медо,е сега за возраста ти најдобро си го познаваш детето и знаеш дали ке седиuser posted image

_____________________________

Сакам кога ми зборуваат зад грб зашто тогаш знам дека сум еден чекор пред нив

(Одговор на членот vanessa30)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Маша и Медо
3.6.2015 14:47:49   
Melanija RR
Сепак мислам дека е М е мал ,може претставата ќе му е еинтересна но е сепак за поголеми и ќе има боење,дружење и сигурно ќе биде супер за поголемите.
Низ другите градови дали некој бил?

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот lukajana RR)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Маша и Медо
3.6.2015 15:44:55   
vanessa30
7-ми аууу јас цело време си намислив 17-ти. Ништо, ке бидеме Крушево овој викенд.

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Маша и Медо
7.6.2015 14:59:53   
Malecka23
Pred malku mazle I Mila se vratija od pretstavata.M voodusevena mnogu ubavo si pominala.Inaku masha I medved I e omilena serija i mn odamna ja gleda.Bravo za inicijativata.

(Одговор на членот vanessa30)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Маша и Медо
7.6.2015 22:07:30   
blue_blue
I motive bea. Rekoa deka bilo katastrofa. Nitu imalo nekakov koncept nitu licelo na pretstava. Skroz bea razocarani i edvaj docekale da si odat. Rekoa deka oni sakaat i ponatamu da odat na pretstavi vo teatarot za deca kade sto ima vistinski glumci so kostimi I scene grating, a na vakvi takanareceni pretstavi da ne gi nosime veke.

(Одговор на членот Malecka23)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Маша и Медо
8.6.2015 13:29:29   
Malecka23
Da za 2.5 god deca pretstavata super bila.A za onie pogolemite sto razbiraat se slagam deka ne bila ok spored kazuvanjata na mm

(Одговор на членот blue_blue)
Непосредна врска до пораките: 16
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:


Анкета

Dali?
Jana9

Dali imate hobi?

DA (75%)

NE (25%)


Број на сите гласови: 4

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!