|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Се породи ana mari!!!
4.3.2015 21:35:25   
kapina
Cestitki anamari neka e zivo i zdravo sinceto

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 76
   RE: Се породи ana mari!!!
4.3.2015 23:20:31   
Elena 29
cestitki ana mari,da e zivo i zdravo i samo ubavi raboti da go pratat vo zivototuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 77
   RE: Се породи ana mari!!!
5.3.2015 0:15:25   
deluxe
Cestitki Annmari!!da e zdravo i zivo user posted image

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот Elena 29)
Непосредна врска до пораките: 78
   RE: Се породи mesecina83!!!
5.3.2015 19:23:58   
Melanija RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: mesecina83

Здраво драги рр еве ме и мене со моите најубави вести конечно станавме родители дојдоа на свет Петар и Павел.Во четвртокот на 26 во 23 и 30 часот ми пукна водењакот и отидовме на преглед на каде што се виде дека сум отворена 1 прст и веднаш со брза помош бев однесена за Скопје.Веднаш таму бев ставена на цтг каде што имав слаби контракции и ме оставија на патолошко одделение и каде што во петокот во 9 и 30 часот се породив царски со спинална .И бебињата се родија 2990 грама и 2810 грама и после една недела помината на гинекологја сега сме си дома._____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 79
   RE: Се породи mesecina83!!!
5.3.2015 19:24:36   
Melanija RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: Hopeful

ОООО честитки mesecina83!!! user posted image user posted image user posted image

Добредојде за Петар и Павел, нека се здрави прави, среќни и весели цел живот, со мама и тато да растат, и секој ден да ви биде полн со љубов, насмевки и сонце user posted image user posted image user posted image Супер тежина имаат, сега нека си растат и гушкајте се по дома user posted image

ИЗВОРНА ПОРАКА: gina

mesecina83 cestitkiuser posted image user posted image user posted image me rasplaka od radost samo te mislev do kade si
bravo za kilazata na bebuskite

neka se zdravi i zivi Petar i Pavel uzivajte i guskajtese pominuvajte prekrasni migovi zaedno


_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 80
   RE: Се породи mesecina83!!!
5.3.2015 19:39:41   
kapina
mesecina super cestitki.

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 81
   RE: Се породи mesecina83!!!
5.3.2015 21:37:26   
Defne90 RR
Честитки за новите бебчиња на ана мари и месечина83 да ви бидат живи и здрави и да ве радуваат секој нареден ден.user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 82
   RE: Се породи mesecina83!!!
5.3.2015 21:46:28   
chery33
user posted image user posted image ubava vest...cestitki mamicke mesecinke:) zivi i zdravi sinkovcite user posted image user posted image

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 83
   RE: Се породи mesecina83!!!
5.3.2015 21:50:02   
lukajana RR
Честитки месечинке да се живи и здрави и големи да растат

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 84
   RE: Се породи mesecina83!!!
6.3.2015 8:15:09   
sandriana RR
Добредојде за новите Рингерајчиња, и честитки за среќните родители user posted image Да сте живи и здрави сите user posted image

_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот lukajana RR)
Непосредна врска до пораките: 85
   RE: Се породи mesecina83!!!
6.3.2015 9:00:57   
Felly RR
Месечинке, честитки!!! Нека се здрави и живи!!!
user posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 86
   RE: Се породи mesecina83!!!
6.3.2015 9:35:05   
LoveableMe RR
Месечинке, честитки Петар и Павел, големи да пораснат со мама и тато, се најубаво!user posted image user posted image

user posted image_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 87
   RE: Се породи mesecina83!!!
6.3.2015 9:40:34   
AneLav RR
Честитки mesecina83, те додавам во клубот на мајки на близнаци во оваа тема ТУКА

_____________________________

Не плаши се од бавниот чекор, плаши се од стоење во место!

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 88
   RE: Се породи mesecina83!!!
8.3.2015 1:10:40   
Elena 29
Cestitki mesecinke!!da se zivi i zdravi Petar i Pavel i da rastat bezgrizno pokraj mama i tatouser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот AneLav RR)
Непосредна врска до пораките: 89
   RE: Се породи mesecina83!!!
8.3.2015 14:11:40   
Dusanka
Cestitki Mesecinka! Da se zivi i zdravi Petar i Pavel, golemi da rastat i cel zivot da ve raduvaat.

(Одговор на членот Elena 29)
Непосредна врска до пораките: 90
   RE: Се породи Elena 29!!!
2.4.2015 13:58:05   
Melanija RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: Elena 29

mene veke moze da me trgnete od spisokot na trudnici,na 27.03. ja rodiv mojata kerkicka.se porodiv prirodno,no so indukcija i bese uzasno bolno,no koga veke vlegov vo porodilna sala,bev porodena za 5 min.sega sme prv den doma,pa so tato od vozbuda ne mozeme da spieme.pozdrav i so lesno na site user posted image pa se citame vo temata bebe


_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Dusanka)
Непосредна врска до пораките: 91
   RE: Се породи Elena 29!!!
2.4.2015 13:59:49   
Melanija RR
Elena 29 да ви е жива и здрава, голема и убава да растеuser posted image возбудата е голема но и потребата за сонuser posted image уживајтеuser posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 92
   RE: Се породи Elena 29!!!
2.4.2015 17:48:43   
lukajana RR
Elena 29 да е жива и здрава ќеркичката и голема да расте
user posted image

< Поракaта ја уредил lukajana RR -- 2.4.2015 17:50:50 >


_____________________________

Сакам кога ми зборуваат зад грб зашто тогаш знам дека сум еден чекор пред нив

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 93
   RE: Се породи Elena 29!!!
2.4.2015 22:54:03   
gina
Elena 29 neka e ziva i zdrava cerkickata golema da rasteuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот lukajana RR)
Непосредна врска до пораките: 94
   RE: Се породи Elena 29!!!
3.4.2015 13:42:38   
Felly RR
Честитки Елена!!! Нека е здрава и жива ќеркичката!!!

И со здравје да си го троши подарочето од EVY BABY!!!
Елена29 е правата мама со пријавено бебе во април, и си добива подароче од ЕVY BABY!!! Дупли честитки user posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот gina)
Непосредна врска до пораките: 95
   RE: Се породи Elena 29!!!
3.4.2015 14:19:16   
Hopeful RR
Elena29, честитки!!! user posted image user posted image user posted image
Нека е здрава и жива, весела и насмеана, со мама и тато да расте! user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Обиди 2,5 години
HSG, HSC, отстранет септум, IUI x4, IVF успешно :)
2015 user posted image user posted image

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 96
   RE: Се породи Malecka23!!!
9.4.2015 21:19:03   
Melanija RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: Malecka23

Mili moi samo da ve pozdravam.Vo ponedelnikot se porodiv so c.r na 6ti se rodi moeto malecko Marko.Denes dojdovme domce i se guskame .So lesno na site.Se citkame vo rubrika bebeuser posted image user posted image_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 97
   RE: Се породи Malecka23!!!
9.4.2015 21:19:57   
Melanija RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: deluxe RR
Малечка23user posted image user posted image Честитки!!! Да е здрав и жив Марко,голем маж да растиuser posted image user posted image
Гушкајте се сегаuser posted image user posted image

ИЗВОРНА ПОРАКА: Mihaela 2010

Znaci 100pati pisav i ne iskaca poraka..pak problemi na RR
Malecka neka e ziv i zdrav Marko bas super se olesni
I kaj mene prasanje na vreme e koga.dva prsta sum otvorena i malku omeknato grloto..doktorkava tek e vo vtornik na rabota ako izdrzam do togas toa ke bide denot ama ako saka Sara vikendov da iskoci jas sum spremnauser posted image_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 98
   RE: Се породи Malecka23!!!
9.4.2015 22:25:36   
lukajana RR
Maлечка23 честито синче да е живо и здраво и големо да расте бебето Марко
user posted image

< Поракaта ја уредил lukajana RR -- 9.4.2015 22:28:36 >


_____________________________

Сакам кога ми зборуваат зад грб зашто тогаш знам дека сум еден чекор пред нив

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 99
   RE: Се породи Malecka23!!!
9.4.2015 22:40:04   
sandriana RR
Честитки Малечка23, нека е жив и здрав Марко, голем да расте user posted image .

Кога ја видов темава пак активна, паметот кај Михаела2010 ми отиде, ајде, деновиве ја чекаме и нејзе - Велигденка user posted image

_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот lukajana RR)
Непосредна врска до пораките: 100
Страница:   <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Оди на:


Анкета

kade se olucivte da patuvate na odmor so vaset_o bebe
milence

kade ste odlucile da patuvate na odmor so vaset_o bebe

na more (68%)

na esero (16%)

na selo (12%)

na bajni (2%)

kaj rodnina os drugo mesto (2%)


Број на сите гласови: 122

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!