|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Се породи lolla!!!
6.2.2015 19:27:13   
mommy_angels RR
Честитки Лола да ви е живо и здраво !!!

(Одговор на членот sanjaaaa!)
Непосредна врска до пораките: 51
   RE: Се породи lolla!!!
8.2.2015 11:28:30   
lolla RR
Женски, фала многу на убавите постови. Се породив на 28.01 на пладне во Систина и се роди Лукас. Се се заврши добро благодарение на неколку доктори во Систина кои реагираа навреме. Се роди 2кг и 45 цм долг и е најслаткото цуце, од понеделникот сме дома и уште не можам да се одделам ни секунда од него. Беше 2 дена во инкубатор, ама јунак си дојде со мама домче на 5 ден. Ви посакувам на сите вакви неверојатни моменти, стварно е благослов да имаш дете, нека се живи и здрави сите бебуши.

(Одговор на членот mommy_angels RR)
Непосредна врска до пораките: 52
   RE: Се породи lolla!!!
8.2.2015 13:01:26   
Elena 29
lolla cestitki!da e ziv i zdrav junakot i samo ubavi raboti da go pratat vo zivototuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот lolla RR)
Непосредна врска до пораките: 53
   RE: Се породи lolla!!!
9.2.2015 22:22:57   
Snowhite RR


Женски, фала многу на убавите постови. Се породив на 28.01 на пладне во Систина и се роди Лукас. Се се заврши добро благодарение на неколку доктори во Систина кои реагираа навреме. Се роди 2кг и 45 цм долг и е најслаткото цуце, од понеделникот сме дома и уште не можам да се одделам ни секунда од него. Беше 2 дена во инкубатор, ама јунак си дојде со мама домче на 5 ден. Ви посакувам на сите вакви неверојатни моменти, стварно е благослов да имаш дете, нека се живи и здрави сите бебуши.


Лолла честитκи за јунаκот, да сте здρави и живи и да ве пρави најсρеќни и најгоρди ρодители.
П.С. и моето синче е ρодено на 28.01, само пρед 5 години user posted image

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот lolla RR)
Непосредна врска до пораките: 54
   RE: Се породи lolla!!!
10.2.2015 12:47:45   
Melanija RR
lolla user posted image навистина Лукас е јунак со мнооогу убаво име,СЕга уживај во гушкањето и растењетоuser posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 55
   RE: Се породи lolla!!!
11.2.2015 0:36:26   
Zola
Lola cestitki i od mene za sinceto, vi posakuvam mnogu ubavi zaednicki momenti.
I jas da ja spodelam najubavata rabota vo mojot zivot so vas SE RODI MOJATA KERKICKA na 23.01.2015 vo 35ta nedela i iako predvreme se bese kako sto treba da bide. Mojata radost nema granici ...
Neka se zivi i zdravi site bebenca

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 56
   RE: Се породи lolla!!!
11.2.2015 9:53:25   
lukajana RR
Честитки zola да ти е жива и здрава керкичката и голема да расте многу ми е мило што се добро се завршило баш те мислев до каде си соuser posted image поздрав и уживај со дундурчето

(Одговор на членот Zola)
Непосредна врска до пораките: 57
   RE: Се породи Zola!!!
11.2.2015 9:55:51   
LoveableMe RR
Честитки, здрaвa и живa и се нaјубaвouser posted image

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот lukajana RR)
Непосредна врска до пораките: 58
   RE: Се породи Zola!!!
11.2.2015 10:07:41   
Hopeful RR
Честитки Зола, да е здрава, жива и љубена!!! Уживајте во секој момент со неа user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Обиди 2,5 години
HSG, HSC, отстранет септум, IUI x4, IVF успешно :)
2015 user posted image user posted image

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 59
   RE: Се породи Zola!!!
11.2.2015 10:11:10   
Kvisko
честитки од мене и до lolla и до Zola. Живи и здрави нека се и големи да растат.

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 60
   RE: Се породи Zola!!!
11.2.2015 13:48:56   
Melanija RR
Zola да ви е жива и здрава user posted image уживајте заедно

user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Kvisko)
Непосредна врска до пораките: 61
   RE: Се породи Zola!!!
11.2.2015 14:56:19   
Felly RR
Честитки ЗОла!!! Нека е здрава и жива user posted image
user posted image


_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 62
   RE: Се породи Zola!!!
11.2.2015 16:00:23   
kapina
Cestitki zola

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 63
   RE: Се породи Zola!!!
11.2.2015 22:15:47   
Defne90 RR
Честитки Зола нека е жива и здрава ќеркичката user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 64
   RE: Се породи Zola!!!
12.2.2015 10:23:06   
Elena 29
Zola cestitki!Da vi e zdrava i ziva kerkickata i da bide gordost na mama i tatouser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 65
   RE: Се породи Zola!!!
1.3.2015 14:26:43   
lolla RR
Zola, огромни честитки за ќеркичката, постара е од Лукас значи 5 дена, нека е жива и здрава и само радости да ви носи. Инаку, ја имав таа среќа да ја запознам Зола кога лежев во Систина 10тина дена пред пораѓај за инекции за среење на бели дробови, се погодивме случајно цимерки во иста соба, колку е мал светот. Се најубаво на цела ваша фамилија.

(Одговор на членот Elena 29)
Непосредна врска до пораките: 66
   RE: Се породи ana mari!!!
4.3.2015 16:33:32   
LoveableMe RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: ana mari

zdravo do sitee eve da ve izvestam deka deneska se porodiv se bese super poragajot lesen i brzo pomina rodiv edno prekrasno since pozz do site vi posakuvam lesen poragaj user posted image_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот lolla RR)
Непосредна врска до пораките: 67
   RE: Се породи ana mari!!!
4.3.2015 16:36:16   
LoveableMe RR
Здрав и жив синко, голем да расте! Честиткиuser posted image user posted image user posted image user posted image

user posted image


_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 68
   RE: Се породи ana mari!!!
4.3.2015 16:46:24   
chery33
user posted image ana mari cestitki i do mene za sinceto user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 69
   RE: Се породи ana mari!!!
4.3.2015 16:50:35   
Hopeful RR
user posted image user posted image user posted image ana mari, нека е здрав и жив, весел и сакан цел живот! user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Обиди 2,5 години
HSG, HSC, отстранет септум, IUI x4, IVF успешно :)
2015 user posted image user posted image

(Одговор на членот chery33)
Непосредна врска до пораките: 70
   RE: Се породи ana mari!!!
4.3.2015 17:51:14   
lukajana RR
Ana mari честито син голем да расте

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 71
   RE: Се породи ana mari!!!
4.3.2015 18:15:28   
Mihaela 2010
cestitki ana mari bidete zivi i zdrviuser posted image user posted image

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот lukajana RR)
Непосредна врска до пораките: 72
   RE: Се породи ana mari!!!
4.3.2015 18:18:03   
gina
ana mari cestitki user posted image naka e zivo i zdravo sinceto golemo da raste user posted image

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 73
   RE: Се породи ana mari!!!
4.3.2015 19:42:12   
mommy_angels RR
Честитки и од мене,да ви е живо и здраво бебенцето,големо да расте

(Одговор на членот gina)
Непосредна врска до пораките: 74
   RE: Се породи ana mari!!!
4.3.2015 21:16:23   
Melanija RR
ana mari да ви е живо и здраво синчето user posted image

user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот mommy_angels RR)
Непосредна врска до пораките: 75
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:


Анкета

До која возраст?
Admin

До која возраст носеа вашите деца пелени?

0-12 месеци (0%)

12-24 месеци (42%)

24-36 месеци (58%)

36-48 месеци (0%)


Број на сите гласови: 12

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!