|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Трудници, што јадевте денес?
13.11.2014 17:40:34   
Hopeful RR
Денес наутро почнав со две мандарини, јаболко и два моркова. После јадев овес со семки и паралелно со тоа и тон вода, чај од коприва и увин чај. За ручек две домашни кифлички, две варени јајца, свежа краставица и павлака. Сега портокал user posted image

_____________________________

Обиди 2,5 години
HSG, HSC, отстранет септум, IUI x4, IVF успешно :)
2015 user posted image user posted image

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 76
   RE: Трудници, што јадевте денес?
13.11.2014 18:43:17   
lolla RR
Денес задоволна сум:

- на станување: семе од коприва цела лажица голема, јаболко, чај од коприва, цеден лимон
- преддоручек: кисело јаболко сецкано потопено во овес со вода ала хоупфул, мешано со мед семки од сончоглед, ореви и брусница
- доручек геврек и малку киселини имав посел тоа
- ужина 3-4 мандарини
- ручек: интегрален ориз со зеленчук и салата туршија, па после пола саат 3 залчиња со ајвар
- сега какао
- вечер којзнае што ке јадам, се мислам кисело млекце со нешто, имам бајаги апетит денес

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 77
   RE: Трудници, што јадевте денес?
13.11.2014 19:18:21   
Ki4iko
Денес за појадок , леб со зденка и павлака, ужина крушка , едно благце барни,и јас како децата user posted image , ручек ориз со пилешко( месото тешко го јадам user posted image ) и сега сопругов готви свинско со печурки,на печуриве му се радувам ептен.во меѓувреме суво овошје и толку доста еее user posted image

(Одговор на членот lolla RR)
Непосредна врска до пораките: 78
   RE: Трудници, што јадевте денес?
14.11.2014 0:56:31   
Bethany
Jas denes:
Jabolko i pola banana
tursko kafe
integralen gevrek i jogurt
Rucek mi bese kajgana so mnogu domati ( ova od Mihaela inspirirana)
Pa potoa prepeceno lepce so puter i med
pa uste dva mali prepeceni lepcinja so ajvar i kaskaval
Pa na kraj nekolku zuzu lisnati testa (za merak)

Pomegju obrocite jadev banana, limon, jabolko i toa

_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот Ki4iko)
Непосредна врска до пораките: 79
   RE: Трудници, што јадевте денес?
14.11.2014 11:20:20   
blond
Mashala Bethany :D
Ja od sabajle przev lepce i dve casi jogurt ispiv. Sega sum poduena nit im se jade nit mi se pie.

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 80
   RE: Трудници, што јадевте денес?
14.11.2014 14:06:43   
gina
jas vcera i deneska slabo imam apetit ama moram so sila
utrovo izedov 10 suvi slivi i ja ispiv vodata kade sto cela nok stoea zaradi zapekot i eden tajnir tarana
malo fingalce tursko kafe posle dva mecesi, edna mandarina,i brazilsi orevcinja
sega za rucek umame gravce iako jas ic ne go jadam ama sega ce moram, riba i nekoja salata
za vecera sigurno jabolko krusa banana mandarina kako i vcera vecer i ako se napijam caj

(Одговор на членот blond)
Непосредна врска до пораките: 81
   RE: Трудници, што јадевте денес?
14.11.2014 18:09:34   
lolla RR
гина, јас колку знам бразилските ореви треба да се избегнуваат, не се сеќавам каде видов и јас после тестот веќе не ги јадев. Јадам други видови лешници, ореви, бадеми итн...

Синоќа си направив, козјо кисело млекце измешано со семки од тиква, сончоглед, лен, сусам и чиа, па си искркав еден голем тањир, ептен беше вкусно.

Денес:

- на станување: чај од коприва, лажица семе од коприва, цеден лимон, 2 јаболки и лажица арганово масло
- доручек: нешто со урда и јогурт, после тоа цел ден ми се гади
- шака ореви, банана, какао
- 2 јапонски јаболки
- ручек: интегрален ориз од вчера со зеленчук и салата зелка и цвекло (без леб)
- планирам да сварам тиква за после и меркам уште јапонски јаболки, таман ми се стасани

(Одговор на членот gina)
Непосредна врска до пораките: 82
   RE: Трудници, што јадевте денес?
14.11.2014 20:58:56   
Mihaela 2010
Banana, caj od nane
Pletenka lisnata so jogurt i zdenka
Kafe
Edna krem banana, soncoglec
Uste edna pletenka okolu 14 h
Rucek kopancinja so kompiri, malku ajvarce i vezenki
Kafe, smokicki malku
I tolku

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот lolla RR)
Непосредна врска до пораките: 83
   RE: Трудници, што јадевте денес?
14.11.2014 21:14:14   
gina
znaci ovie brazilskive orevi da ne gi jadam a od koga se tokma da prasam dli smeam

si vecerav edna kriska integralen leb so semki od soncolded dve ripcinja salata so crvena zelka cveklo i morkov i edno cokolatce so banana zitarici od vitalia

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 84
   RE: Трудници, што јадевте денес?
14.11.2014 23:57:29   
Ki4iko
Денешно мени : лепчиња со путер и маргарин,јогурт. суво овошје. ручек тестенини со спанаќ и сирење. и вечерва супа од печурки ,во меѓувреме јаболко и банана и доста е,легнувамеееuser posted image

(Одговор на членот gina)
Непосредна врска до пораките: 85
   RE: Трудници, што јадевте денес?
15.11.2014 8:20:46   
lolla RR
Синоќа не направив тиква туку варев костени па се накркавме од нив.

За денес испланирано:

- на станување: 2 јапонски ј, чај од коприва, семе од коприва
- доручек: палента со сиренце јогурт, маслинки и маслиново масло
- варена тиква, какао, јаболки, киви
- ручек: крем супа од праз, компир, кромид, лук и брокула, цело тенџере само за мене и додаток маслинки и буковец
- за натаму не знам user posted image

(Одговор на членот Ki4iko)
Непосредна врска до пораките: 86
   RE: Трудници, што јадевте денес?
16.11.2014 16:15:12   
Hopeful RR
lolla, те читам и лиги ми течат, со ова лежењево ништо од ова не можам да си направааам user posted image а мм на пат, и јадам свашта што ќе најдам по дома, што вика мм чачкаш и тропаш по елементите во кујна ко некој ракун user posted image

Вчера - подобро да си поќутам, цел ден теста и глупости. Добро, и салати и овошје ама не е тоа тоа.
Ноќеска станав и јадев банана.

Денес:
Сабајле - 2 јаболки, увин чај и тон вода
Ран ручек - две варени јајца, малку домашна пита со праз и урда, патлиџан и козјо сиренце
ЕДНО МИНИЈАТУРНО ЕУРОКРЕМЧЕ, како оние во градинка што ни ги даваа user posted image user posted image
Вечера - јогурт со семки, мора да се неутрализирам!


_____________________________

Обиди 2,5 години
HSG, HSC, отстранет септум, IUI x4, IVF успешно :)
2015 user posted image user posted image

(Одговор на членот lolla RR)
Непосредна врска до пораките: 87
   RE: Трудници, што јадевте денес?
16.11.2014 16:19:04   
Mihaela 2010
Denes
dve krckavi lepcinja so puter kaskaval i pecenica i casa jogurt
Kafe
Mandarina
Pa varev tikva dve parcinja
Nes kafe
Sega krknav edna eva sardina so mlado kromidce
Do posle uste nesto ovosje
Neznam sto mi e kafe mn mi se pie_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 88
   RE: Трудници, што јадевте денес?
16.11.2014 18:39:13   
gina
dorucek kako i obicno prvo suvi slivi dve kriski inegralen leb so krem jogurt, mandarina, caj od nane, semki ot tikva i soncogled

rucek pileska corba so pilesko meso, grasak,kompir,morkov,pecurki i namaz od luk, i kisela brokula i kisel karfiol

i edno malo cokolatce od zitarici i caj so limun i med me grebka grloto i gricnav nekoja solenka

a za vecera neznam

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 89
   RE: Трудници, што јадевте денес?
16.11.2014 18:49:25   
lolla RR
хоупфул, кажи што ти се јаде од ова што правам, ке ти пратам по такси :)

Денес:

- на станување: смуди од банана, аронија, боровинка, урма, кокосово масло
- 2 јаболки, 2 киви
- доручек: кајгана ала михаела, со туршја сецкана и кисело млекце и маслинки, десерт парче црно чоколадо
- сончоглед, варена тиква бајаги
- ручек: пржено свинско мевце со праз и парче леб
- какао, ореви, лешници
- вечер мислам јапонски две


(Одговор на членот gina)
Непосредна врска до пораките: 90
   RE: Трудници, што јадевте денес?
16.11.2014 21:00:55   
Hopeful RR
lolla, не ме предизвикувај user posted image него дај рецепт од кајганата на михаела, двапати ја гледам спомната, а не знам за што се работи! Барем кајгана ми е лесно за правење!

Вечерва каснав и две киви и мислам дека сум толку, ни јогурт не можам сега за сега. За утре веројатно ќе ставам боранија да се вари...

_____________________________

Обиди 2,5 години
HSG, HSC, отстранет септум, IUI x4, IVF успешно :)
2015 user posted image user posted image

(Одговор на членот lolla RR)
Непосредна врска до пораките: 91
   RE: Трудници, што јадевте денес?
16.11.2014 21:08:30   
Mihaela 2010
Haha abe kajganava moja gleam popularna.obicni mateni jajca, samo smekot go pravat dodatocite, kako ajvarce , tursija, vezeni pipercinja, maslincinja...koj kako si miluvauser posted image

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 92
   RE: Трудници, што јадевте денес?
18.11.2014 20:58:36   
lolla RR
Женски, заборавивме на исхранава... јас овие два дена имав поголем апетит од вообичаено, ама валда тоа е нормално, 25+3 сум веќе. Само нека си расте оно, буцко нека излезе ако треба.

Вчера:

- на станување: јаболка, јапонска јаболка, чај од коприва, лажица семе од коприва, цеден лимон и црвен цитрон
- преддоручек: салата авокадо, банана, мед, јами јами
- доручек: домашен сендвич со млечни работи и туршија
- ручек: гравче со туршија и цвекло без леб
- брусница, какао, јаболко, 2 киви
- вечерта: пола парче проја домашна и кисело млекце

Денес - слично:

- на станување: цеден лимон, банана, авокадо, мед, кокосово масло, семе од коприва
- доручек: проја со кисело млекце
- шака брусница, какао, јаболко ама пазам да има барем 2 саата размак со млечни работи
- руччек: исто ко вчера
- чај од нане
- вечера: кисело млеко со сусам, сончоглед, семе од тиква, чиа и лен
- па малку ми беше па кркнав една кришка со ајварче, ама дека вежбав па се си мислам затоа ми беше малку киселото млеко

Мислам дали одма да си легнам да не лапнам нешто до после пак user posted image

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 93
   RE: Трудници, што јадевте денес?
18.11.2014 21:07:34   
Hopeful RR
И јас се подзаборавив user posted image lolla, ич не се замарај, само нека си ужива буцето, убаво го храниш!

Вчера бев ептен примерна - за доручек си направив смути од јаболко, круша, банана, урми, разни семки, аронија и вода, а за ручек боранија со морков и кромид, заедно со салата од патлиџан, авокадо и козјо сиренце. Вечерта каснав лепчиња со сирење и пиперка.

Денес нешто слично, во обратен редослед - сабајле овошје, јаболко, круша и банана, пред да одам на лекар имав некој ран ручек од лепчиња, сирење и пиперка, а сега кога конечно завршив, ја дојадов боранијата од вчера, и пак со салата од авокадо и патлиџан. Многу инвентивно! user posted image

Се потепав и од пиење вода, увиј чај и коприва, тоа веќе не го ни рачунам. Пошто веќе не сум на бед рест, од утре ќе почнам посериозно да си готвам.

_____________________________

Обиди 2,5 години
HSG, HSC, отстранет септум, IUI x4, IVF успешно :)
2015 user posted image user posted image

(Одговор на членот lolla RR)
Непосредна врска до пораките: 94
   RE: Трудници, што јадевте денес?
18.11.2014 22:26:15   
gina
jas vcera malku preterav
slivi ,mandarina
dorucek burek so jogurt, pa urmi kiva, caj od kamilica, soncogled cokolatce od zitarici
rucek pitulici so sirenje i kiselo mleko, jabolko kiva pa caj od kamilica
vecera dve palacinki so krem i banani i edna krusa

denes pomalku mi se gadese musli so mleko pa caj od nane, kiva
rucek jajca kajgana so misirkino meso i brokula
edna banana ,cokolatce od zitarici, semki od tikva, pecurki i pak caj od nane
vecera jabolko mandarina kiva krusa

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 95
   RE: Трудници, што јадевте денес?
18.11.2014 22:53:41   
Ki4iko
Денес како посебно тежок ден,зашто со синчето го поминавме половина ден на клиника на инфузија user posted image , речиси и да не јадев нормално user posted image .Не сакав да јадам додека бевме на клиника, па ме фати 2 часот, почна да ми се лоши и да ми се врти од глад .Дома стигнав само малку леб со путер и маслинки да каснам.Добро што имав тиква печена па цел ден со тоа се заситував.И вечерва шпагети со павлака .И толку,сега мртва уморна и неспиена со денови легнувам,гладна сум,но не можам да јадам ...

(Одговор на членот gina)
Непосредна врска до пораките: 96
   RE: Трудници, што јадевте денес?
19.11.2014 13:22:05   
Mihaela 2010
Denes
Caj
Banana
Edno vareno jajce
Podocna dve Parcinja dvopek so zdenka, tursko kafe
Malku soncogled, mnooogu voda
Do posle moze pak dvopece
Za rucek gravce so tursija
Za vecer koj znae

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот Ki4iko)
Непосредна врска до пораките: 97
   RE: Трудници, што јадевте денес?
19.11.2014 13:35:14   
gina
slivi
jogurt so integralen oriz i koronfleks od pcenka
semki od tikva, edna kalinka, voda
caj od nane so med i limun
za rucek sarma so oriz
pa pak nesto gricki
vecer neznam ama ovosje sigurno

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 98
   RE: Трудници, што јадевте денес?
19.11.2014 13:47:26   
Aleksx2Leon
banana,caj, cokoloadce maaallkkuu,eden red user posted image i si dozvoliv denes da im pravam drustvo na kolegive i posle eden mesec da izedam hamburger od 7ca so toa sto zamislete posle pola sendvic se osekjav FULL i go ostaviv...e toa prv pat muser posted image i se slucuva
domce posle palenta ke si pravam,toa mi se prijade so k.mlekce posle pak nekoe ovosje i tolku za denes user posted image

(Одговор на членот gina)
Непосредна врска до пораките: 99
   RE: Трудници, што јадевте денес?
19.11.2014 13:53:39   
Anuska14
Денеска-банана, пола мандарина, кафе, мн.грдо питиче со сирење, а за ручек дома имам пастрмајлии од свекрвица.

(Одговор на членот Aleksx2Leon)
Непосредна врска до пораките: 100
Страница:   <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Оди на:


Анкета

film
lady_mkd

kakvi filmovi sakate??

komedija (50%)

horor (10%)

romantika (27%)

triler (8%)

akcija (5%)


Број на сите гласови: 60

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!