|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Последен ден во градинка
10.6.2014 18:30:50   
Yummy Mammy
Не знам дали имаме ваква тема, просветлете ме user posted image Овде би можело да се разговара за завршувањето на децата во градинка, од тоа дали децата ќе продолжат да посетуваат градинка до септември, па се до поклони и приредби.
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Последен ден во градинка
10.6.2014 18:34:13   
Yummy Mammy
Еве јас конкретно имам една дилема. Во четврток ќерка ми има завршна приредба, ние родитлите купивме поклони, цвеќе, се што треба како што е редот, и родителиве ме избраа мене д кажам 2-3 реченици благодарност кон учителките. Е сега јас навистина сум м преблагодарна, ама стварно не знам што да кажам user posted image ај дајте некоја идеја, pls

_____________________________

There are no strangers, just friends you haven''t met yet!

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Последен ден во градинка
11.6.2014 9:28:37   
Felly RR
Ех, Јами Мами добро што ја отвори темава, вчера и јас сакав да пишам, ама немавме соодветна тема. А веќе и во градинка, почнаа да го обележуваат 10 јуни како крај и на нивната учебна година. Ние вчера си ги зедовме папките со сите изработки, плус и некои домашни што сме носеле, и боенката и математиката што ги користеа во текот на годината. Ептен ми се допадна, што воспитачката на секоја папка залепила цвет со порака: „Кога еден ден ќе ги пронајдеш овие спомени, повторно ќе бидеш дете“ и се беше убаво спакувано внатре. И бааги е полна папката како за едно детенце од 4 години.
А за твојава дилема, стварно не знам, тоа што го чувствуваш како благодарност кон учителките тоа кажи го, не мора да биде некој официјален говор. Како што и самата пиша 2-3 реченици. Може да ги изненадите учителките со некоја стихотворба која дечињата ќе ја учат дома (нормално нешто пак во истиот контекст да биде и стихотворбата) и на крајот од приредбата сите дечиња да ја кажат заедно. Кога се поголеми дечињата се покреативни, па и сами знаат да измислат некоја песничка за своите учителки, но ете бидејќи се овие помалечки дечиња од градинка, може вие-родителите да им помогнете да научат некоја.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Последен ден во градинка
11.6.2014 23:31:00   
bucko mal
Me potsetive ne eden od poubavite denovi od detstvoto na sin mi.Posledniot den imaa priredna sin mi ja otvori I ni kaza doredojdovte dragi roditeli pa potoa pesnicka kazuvashe.
Nie roditelite kupivme pokloni I da, nekoj roditel drzese govor im se zablagodari na ucitelkite.
Na decata im bese dodeleno nesto kako diploma so pesnicka.Eve ja pesnickata:

ODA NA DETSTVOTO

Edna mudrost,vaka uci:
Covek,toa-gordo zvuci!

Ti cekorish,dete-bravo
bidi srekno,gordo,zdravo,
rasni,vishej,v ljubov cvetaj-
ko slavejce pej I letaj!!
Rasti najave I vo sonot,
vo livada,kraj betonot...
No zapomni:kaj I da si-
dobra misla da te krasi!
Zoshto ti si-iden covek!

Aj sekomu daj mu raka,
sakaj go-da te saka,
pomagaj kolku e mozno-
so sekogo zivej slozno!!

_____________________________

You have to dream if before you can do it.

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 4
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:


Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?