|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Летување во Турција
26.5.2014 10:02:34   
Mila mamicka
Драги РР-ки, оваа година сакаме со мм и син ни (2 години) да одиме на летување во Турција. Попрецизно, размислуваме за Аланија. Бил ли некој таму со мало детенце, и може ли да сподели искуства од хотели, плажи, забава за деца и сл? Секако ќе одиме преку агенција, ама ако имате препорака за некој хотел, ве молам да споделете искуства.

_____________________________

Најдобрата работа што еден татко може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка.
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Летување во Турција
26.5.2014 10:11:35   
Mihaela 2010
Mila mamicka,jas sum bila vo Alanija,ama uste ne bev porodena,znaci bez dete i bese preterano toplo
E sega nie bevme posle 15 avgust,ama ne se disese
Nie bevme na kraj na Alanija,vo hotel,preku Savana,od hotelot ne bev mnogu zadovolna,edno prikazuvaat na sliki drugo koga ke vidis u zivo,ama ajde mladi bevme,uste decko i devojka pa malku premizavme,ama jas iskreno tolku malo dete ne bi nosela tamo,toa moe mislenje radi klimata,ziva voda sme bile preku cel den,navecer isto kaj i da setavme maicite ni bea mokri


_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот Mila mamicka)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Летување во Турција
26.5.2014 10:27:43   
Mila mamicka
Досега не сум била никаде во Турција, а сите што биле кажуваат дека е многу топло. Затоа ние сакаме да одиме на крајот од август, почетокот на септември, па се надевам дека тогаш ќе биде полесно. За хотелите не знам, ќе видам што нудат агенциите, па ќе се распрашам за искуства.

_____________________________

Најдобрата работа што еден татко може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка.

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Летување во Турција
27.5.2014 9:39:31   
princessa
Uff mene kolku mi se odi za Turcija. Pred dve godini bevme so mm sami, ja ostavivme malata so babite i dedovcite i si pominavme top. Nie bevme vo Cesme, na 85 km od Izmir e baska i Izmir go setavme. Mnogu e ubav Egejot, baska si bevme na sredi na septemvri i temperatuata bese top. Ima mnogu stranci, najvise germanci, skandinavci, anglicani. Sami si go organiziravme letuvanjeto, avionski bileti, se snaogavme vo Izmir koga sletavme, si zemavme avtobus do Cesme. Imavme bukirano hotel preku internet i super bese, imavme dorucek i hotelot bese so tri zvezdi, super zadovolni sme. Bevme na plaza i tamu ama imase na sekoj 15-20 min organiziran prevoz i za na okolnite plazi i bevme na Ilica, tamu najveke mi se dopadna plazata i moreto. Prekrasno.
Mnogu mi odi pak vo Turcija, ono e svarno skapo ama se isplati. Sleden pat bi go izbrala Kusadasi.

_____________________________

All of us have our own beliefs, opinions. These inner assumptions rule and govern our lives. A suggestion has no power in and of itself. its power arises from the fact that you accept it mentally!

(Одговор на членот Mila mamicka)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Летување во Турција
27.5.2014 9:59:47   
Mila mamicka
Нас Измир ни е на агендата за патување, ама во некоја друга прилика. Имаме таму пријатели,и кога сакаме можеме да одиме. Ама, јас сега сум заппнала за Аланија, ајде споделуваје искуства за таму.

_____________________________

Најдобрата работа што еден татко може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка.

(Одговор на членот princessa)
Непосредна врска до пораките: 5
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:


Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?