|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: како ги облекувате децата за во градинка?
7.10.2010 14:54:42   
blue_blue
па и моите се така облеќени за во градинка - долна маица без ракави, блуза со долги ракави, чорапи до колена и сомотски панталони. Не ми рекле дека се слабо облечени. Па и дома уште нема парно па исто се облечени. Јас ич не сакам да им ставам хулахопки и не планирав, освен ако надвор е -10 степени

(Одговор на членот MATO)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: како ги облекувате децата за во градинка?
7.10.2010 18:48:19   
lila_mk
ovie 2 dena i staviv od tie tenkite hulahopcinja, nekako zaladi pa zatoa malku ja naoblekov, inaku sme obleceni najcesto vop farmerki i bluze ili pantaloni i bluze, koga e mama raspolozena ja dziza malku so fustanjcinja a najkomotno ni e vo trenerki i patiki, osven koga tato ja oblekuva togas imas kombinacija trenerki i konduri i dva razlicni corapi i toa eden liljakov i eden portokalov.user posted image bravo tatoooooo

(Одговор на членот blue_blue)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: како ги облекувате децата за во градинка?
8.10.2010 9:27:28   
blue_blue
моиве ги спрема и ги носи тато во градинка. Ама мама остава се спремно што треба да се облече и за едната и за другата, па немаме вакви комбинации user posted image

(Одговор на членот lila_mk)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: како ги облекувате децата за во градинка?
8.10.2010 9:39:20   
nadica
еве утрово ја пратив вака:
боди на кратки, видоки чорапчиња, блузичка, фармерки, и џемперче за додека стигне
најчесто е во тренерки или памучни хеланки за да и биде згодно за играње

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот blue_blue)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: како ги облекувате децата за во градинка?
8.10.2010 10:43:13   
majka 79
pretezno po trenerki za da im bide komotno za igranje

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: како ги облекувате децата за во градинка?
8.10.2010 11:28:05   
Дебора
Учителките  на првата родителска јасно и гласно кажаа дека децата не се на модна писта и дека пожелно е да се облецени во удобни и практични алишта,прво за да им биде лесна играта а второ и за нив е полесно соблекувањето и облекувањето кога ги носат во тоалет.А исто така напоменаа и дека алиштата може да се и постари бидејќи кога јадат се валкаат па зошто да се уништува облеката.Е сега не знам сто Вам ви е поважно-дали да е најадено детето или да е чиста блузата?Јас секако сум за ова првото!!!Така го облекував син ми кога одесе во градинка,значи тренерки и сл. а така оди и керка ми сега.Што се однесува до дотерувањето мислам дека има место,време и можност да ги прошетате вашите дечиња и нивната брендирана и скапа облека.Градинката не е место каде се експонира стилот,вкусот а секако и финансиската моќ на родителите!!!!Пријатен викенд на сите

(Одговор на членот majka 79)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: како ги облекувате децата за во градинка?
8.10.2010 12:51:32   
ben10
vo trenerki za da mu bide ubavo igranjeto,a za moda ima koga da ja tera

(Одговор на членот Дебора)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: како ги облекувате децата за во градинка?
8.10.2010 13:14:46   
big_mama817
и ние додека бевме мали си носевме тренерки во градинка но откако пораснавме почнавме да бираме што сакаме а тоа најчесто се фармерки user posted image така за жал тренерките ги ивадивме скроз од облеката и никогаш не ги облекуваме user posted image

_____________________________

Децата се најголемо богаство :)

(Одговор на членот ben10)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: како ги облекувате децата за во градинка?
8.10.2010 23:59:11   
sinolicka
jas prviot den matej go oblekov vo kosula i  pantaloni so kaivce i koga otidov da go zemam vospituvackata mi vika samo vo trenerke da mu bide komotno i plus nesme veke so pampers dodeka mu gi otkopcaat kaisot i pantolanite tojke se izmocka.od togas iznakupiv dolni trenercinja isamo vo trenjerki

(Одговор на членот big_mama817)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: како ги облекувате децата за во градинка?
9.10.2010 0:00:32   
nadica
ИЗВОРНА ПОРАКА: nadica

еве утрово ја пратив вака:
боди на кратки, видоки чорапчиња, блузичка, фармерки, и џемперче за додека стигне
најчесто е во тренерки или памучни хеланки за да и биде згодно за играње


денес кога ја земав учителката ми посочи да и облекувам хулахопки и боди на долги бидејќи сеуште немаат греење user posted image

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: како ги облекувате децата за во градинка?
9.10.2010 0:03:15   
baby mama
Денес беше многу ладно, а грејната сезона почнува мислам од 15 Октомври.

_____________________________

Always kiss your children goodnight - even if they''re already asleep.

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: како ги облекувате децата за во градинка?
30.9.2011 8:59:51   
Felly RR
Како ги облекувате сега за во градинка?
Насабајле е ладно, ние и пешки одиме (блиску е додуша, ама пак е надвор) и јас и облекувам маиче, блуза со долги, дуксерче, а долу фармерчиња/пантолончиња, чорапи и патики. Таму кога ќе појде и го соблекуваат дуксерот, и после за враќање дома, го носиме в раце.


_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот baby mama)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: како ги облекувате децата за во градинка?
30.9.2011 9:35:59   
Maca25
Јас денес и облеков тренерчиња, маичка со кратки ракави и дуксерче одозгора кое и го соблекуваат таму. Кога одат на тераса и го облекуваат пак. 

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: како ги облекувате децата за во градинка?
30.9.2011 9:41:20   
miana
Kerkami bidejki se trese kako na struja nautro,denes  i oblekov beli pantaloncinja ( pamucni kako trenerki) bodi so kratki rakavi,ubava lila bluzicka,beli paticinja  i esenska jaknicka ( tenka i cvetno sarena) i mnogu i ja bendisaa jaknata denes user posted image Inaku i oblekuvam trenercinja,maicka so krartki rakavi i dukserot od trenerkite i odozgora elece ista boja kako trenerkite ..Farmerki bas sakam da i oblecam ama nekako si mislam,mi e zal cel den da sedi so framerki,pokomotno i e vo trenerki..A i da i stavam vo rance trenerki,ne veruvam deka ke im tekne deka ne i e udobno i ke ja presoblecat..Inau vo anceto istavam rezerva : gakicki,corapcinja,maicka i helanki..

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: како ги облекувате децата за во градинка?
30.9.2011 9:59:40   
Џесика
Оваа тема ми е веќе проблем, јас го носам во тренерки за да му е удобно, ама кога гледам дека другите ги носат во фармерчиња,ми е незгодно, а алишта еден куп имам, и да знам дека за спиење ќе го пресоблечат во пижами(ми рекоа дека не ги соблекуваат во пижами, можда на почеток дур се навикнат user posted image ), ќе го облекувам поубаво, ама сега за сега спие во истата гардероба, па така да претежно во тренерки оди. А денес го облеков со пантолончиња, маица, блуза на долги и подебелко дуксерче, наутро е свежо и пешки додека одиме најмногу го пресекува, поготово дека од кревет затоплен... Па морав да им напоменам во градинка да му облечат тренерки за спиење, нема ваљда у пантолончиња да го легнат... инаку за флекање не ме боли многу, нек се флека, ќе се пере, па алишта имаме, и онака догодина нема да му се точни, за менување имаме ехехеееее

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: како ги облекувате децата за во градинка?
30.9.2011 10:20:33   
anedespo
Kako za po doma. So ogled na toa sto tamu e 7 saati, a i spie vo istite alista, gledam se da e meko i komotno. Ne gledam moda i trista drugi gluposti, ne go prakam deteto na izbor najdobro obleceno, tuku da mu bide prijatno i ubavo. Probajte vie da cucite, klecite i sedite so farmerki kakvi ke vi bidat nozete (celite utrnati). Zatoa komocijata pred se drugo.

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: како ги облекувате децата за во градинка?
30.9.2011 10:23:34   
Maca25
И јас гледам да и е удобно, затоа најчесто е во хеланки или тренерки. За дотерување ќе си ја дотерувам за излегување. Инаку кај нас им облакаат пижами, конечно. 

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот anedespo)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: како ги облекувате децата за во градинка?
30.9.2011 10:31:15   
miana
ИЗВОРНА ПОРАКА: miana

Kerkami bidejki se trese kako na struja nautro,denes  i oblekov beli pantaloncinja ( pamucni kako trenerki) bodi so kratki rakavi,ubava lila bluzicka,beli paticinja  i esenska jaknicka ( tenka i cvetno sarena) i mnogu i ja bendisaa jaknata denes user posted image Inaku i oblekuvam trenercinja,maicka so krartki rakavi i dukserot od trenerkite i odozgora elece ista boja kako trenerkite ..Farmerki bas sakam da i oblecam ama nekako si mislam,mi e zal cel den da sedi so framerki,pokomotno i e vo trenerki..A i da i stavam vo rance trenerki,ne veruvam deka ke im tekne deka ne i e udobno i ke ja presoblecat..Inau vo anceto istavam rezerva : gakicki,corapcinja,maicka i helanki..

Da,i mnogu cesto i oblekuvam helanki...
Inaku kaj nas od prv den im oblekuvaat pizami...

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: како ги облекувате децата за во градинка?
30.9.2011 11:56:24   
Felly RR
Кај нас не знам за пижами, баш и јас тоа се мислев, кога беше жешко првите денови, гледав дека спиеа по маички, а сега немам видено дали другите носат пижами, ама мислам не.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: како ги облекувате децата за во градинка?
30.9.2011 13:57:58   
vesna1
Kaj nas na roditelska ni rekoa samo vo trenercinja ili helanki bidejki i spijat vo istata graderoba.
Jas sabajle i oblekov helanki i vrz niv farmercinja i demperce. Vo gradinka gi soblekovme farmercinata i demperot ostana samo po helanki i majca po kratki rakavi.
Zimoska taka planiram, do tamu podebelo, tamu da ja preoblecam vo potenko.

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: како ги облекувате децата за во градинка?
30.9.2011 14:24:04   
miana
Aman be pa tolku li gi mrzi da im oblekuvaat pizamki na decana..Kaj spijat vo igralnata kaj sto ima eden kup prasina od toa sto igraat po cel den, pa i so alistata so se valkaat i sednuvaat nasekade da lezat vo krevet..Jas se sekavam jas koga bev dete deka taka sme spiele so alista i bas sega koga mi rekoa pizami na kerkami ( pred da pocne da spie) i koga vidov vo kakva soba i vo kakvi krevetcinja spijat se iznanadiv...Jas nosam cisti pizamki vo ponedelnik i mi gi vrakaat vo petok na perenje...Samo ednas se sluci da gi podmockala kerkami bidejki sama odela vo wc i mi gi dadoa dolnite istiot den i za utre denta si odnesov drugi...Treba vo site gradinki da vovedat nekoj red...Navistina imaat mngu deca ama i mnogu od tie deca znaat sami da si oblekuvaat pizamcinja.

(Одговор на членот vesna1)
Непосредна врска до пораките: 46
   RE: како ги облекувате децата за во градинка?
31.10.2011 16:20:02   
JovanaJ
trenerki, komotno e za igranje.

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 47
   RE: како ги облекувате децата за во градинка?
31.10.2011 16:20:50   
miana
denes primetiv deka treba i kapce i salce da i stavam na sabajle..Kamen ladno bese denes...

(Одговор на членот JovanaJ)
Непосредна врска до пораките: 48
   RE: како ги облекувате децата за во градинка?
31.10.2011 16:34:11   
JovanaJ
Nie nosime veke i kapce i salce. Ama nemozev da mu gi najdam doma rakvicite. Zatoa sto si igra so niv pa gi frla kaj stigne....user posted image

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 49
   RE: како ги облекувате децата за во градинка?
31.10.2011 18:53:16   
Snowhite RR
Мојов не сака ни капче, ни шал, ни нараквици да носи, не знам што ќе правам зимава, лани беше мал, се бунеше ама ќе му ја врзев капата од вентијагата или скафандерот со шалот и по кратко престануваше да се буни, да плачи, ама годинава е поголем, не ме остава, турка, пишти плачи. Дајте совет како да го научам, да го залажам да носи капа и шал

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот JovanaJ)
Непосредна врска до пораките: 50
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?