|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 3 [4] 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Прославување на годишница
24.5.2013 23:49:21   
Annet
abe aj da ne ti kazev direktno ama taka trebalo hahahha i ja glasam za seksi rubjeuser posted image user posted image
ИЗВОРНА ПОРАКА: miana


ИЗВОРНА ПОРАКА: elenak

Миана јас гласам за секси рубљеuser posted image

изгласано user posted image user posted image user posted image


(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 76
   RE: Прославување на годишница
2.7.2013 16:48:24   
mommy_angels RR
user posted image
Денес ми е убав ден,нека ни е среќна годишницата

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 77
   RE: Прославување на годишница
2.7.2013 17:25:35   
Felly RR
Честитки mommy_angels!!! Уште многу години да си славите! Ајде во барот да не почестиш!!!

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот mommy_angels RR)
Непосредна врска до пораките: 78
   RE: Прославување на годишница
15.5.2014 20:58:57   
marchi
nie prvata godisnina (16ti februar) ne ja proslavivme.za slednata godina se nadevam deka ke padne nekoja proslava.barem megju nas dvajca user posted image

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 79
   RE: Прославување на годишница
21.5.2014 11:58:43   
Mila mamicka
Си ги прославуваме годишнините од бракот, досега 3. Првата ја прославивме со кумовите, втората со старосватите, а третата сами на ручек со синчето. Сите 3 си ги поминавме убаво. Здравје, за 5 години, ќе смислам нешто интересно.

_____________________________

Најдобрата работа што еден татко може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка.

(Одговор на членот marchi)
Непосредна врска до пораките: 80
   RE: Прославување на годишница
21.5.2014 14:33:39   
Felly RR
Ајде мила мамичке, дај некоја идеја. Па и другите user posted image Ние за месец отприлика ќе славиме 5-годишнина.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Mila mamicka)
Непосредна врска до пораките: 81
   RE: Прославување на годишница
21.5.2014 15:07:02   
deluxe

ИЗВОРНА ПОРАКА: Felly RR

Ајде мила мамичке, дај некоја идеја. Па и другите user posted image Ние за месец отприлика ќе славиме 5-годишнина.


Фели ,ние годишнините си ги прославуваме најчесто сами двајцата во ресторан,на вечера со винце итн,итнuser posted image user posted image
Лани си ги викнавме и сведоците што ни беа,да присуствуваат со нас.И така најчесто сами си славиме,тоа е само наш денuser posted image user posted image

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 82
   RE: Прославување на годишница
21.5.2014 15:25:48   
Defne90 RR
Исто и ние така си ги прославуваме годишниците сами,во некој ресторан како што напиша делукс,и јас лично мислам дека сепак тоа си е наш ден и треба да си го посветиме само на нас двајцата.Мене така ми е ептен романтично кога ќе си излеземе сами,ќе си поседиме во ресторан,а вечерта откако ќе заспијат децата да се дружиме малку поинтимно.За мене тоа е идеално прославување.user posted image И нам ни се ближи ние пак за некои три месеци ќе ја прославиме 5 годишнината од нашиот брак.user posted image

< Поракaта ја уредил Defne90 -- 21.5.2014 15:26:41 >


_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 83
   RE: Прославување на годишница
21.5.2014 15:31:14   
elenak
И ние имаме 5-годишница во ноември. Ама некако не им придавам некое големо значење, ден како ден, ист како и сите други. Обично правам торта па ако некој се сети и дојде да има. Првите две години ми доаѓаа кумовите и поткумовите со поклони па јас распостилав маси ама тоа го прекинав, не сакам непотребни трошоци, нити од нивна нити од наша страна.
Тоа е мое видување, некако не сакам да се ограничувам, вечерам и ручам во ресторан, пијам кафе по кафичи кога имам желба за тоа, си купувам секогаш нешто што ми треба-тогаш кога ми треба, така да немам посебни датуми за реализирање на желбите. user posted image

_____________________________

You don''t have to be perfect to be a perfect parent.

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 84
   RE: Прославување на годишница
22.5.2014 8:04:32   
Felly RR
Што е ова, се најдовме генерација сите, хехее. Ние обично дома ги викаме најблиските, и секако спремаме вечера и нешто благо. Колку да го обележиме денот.
Вечера во ресторан, па и не ми е нешто толку поразлично, мислев на некоја идеја, за нешто понеобично, пошто е нели 5-годишнина.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 85
   RE: Прославување на годишница
22.5.2014 8:09:04   
mommy_angels RR
Единствена годишница што ја паметам за прославена е пред некој година,со вечера на кејот на Дрим.Убаво беше,романтично.А другите не ги ни паметам,една-две години дури утредента се сетив дека ни било годишница,а за мм да не спомнувам,турни ме де кинисам е работава.А што е ова жени,па јас овде сениор,догодина славиме 10 додини

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 86
   RE: Прославување на годишница
22.5.2014 8:34:15   
Defne90 RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Felly RR

Што е ова, се најдовме генерација сите, хехее. Ние обично дома ги викаме најблиските, и секако спремаме вечера и нешто благо. Колку да го обележиме денот.
Вечера во ресторан, па и не ми е нешто толку поразлично, мислев на некоја идеја, за нешто понеобично, пошто е нели 5-годишнина.

Јас сум многу романтична личност и еве ќе ти предложам една идеја.значи ако имате кој да ви јачува малата оставете ја на една вечер и изнајмете некоја викендица или уште подобро ако и имате своја.И така спремете си топла купка заедно.После вечерајте некој специјалитет што ќе си го порачате или направите заедно и ти и маж ти.И секако после тоа следува најдоброто.Удрете една добра масажа еден на друг.и Дојдете си рано наутро дома.Целите одморени и релаксирани.Е сега малку е потешко тоа така да се испланира дека со дете и други обврски што има човек,па уште ии ако се погоди работен ден.Ама во секој случај мислам дека е досат романтично.user posted image

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 87
   RE: Прославување на годишница
22.5.2014 8:57:33   
Mihaela 2010
Nie ne slavime nesto da se padne u nesvest ama si obelezuvame
Rucek ili vecera i ako padne po nekoj podarok,nekogas na denot nekogas malku podocna bitno se obelezuva

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 88
   RE: Прославување на годишница
23.5.2014 11:03:33   
miana
Зе месец дека правиме 7 години брак.
Резевриравме хотел за нас двајца во охрид ( се паѓа викенд) и конечно ке одиме за прв пат откако ги имаме децава, сами на два дена user posted image
Инаку на мм му купив кафемат за еспресо, ке купам и еспресо и чашки за еспресо и една печатена чаша на која ке пишува нешто user posted image
Едвај чекам user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 89
   RE: Прославување на годишница
6.10.2014 9:59:12   
mommy_angels RR
E vcera ni bese godisnica od koga sme zaedno,go prekrsivme malerot,odletaa 13 godini.I moram da vi se pofalam kolku romanticno si ja proslavivme,ni donesoa drva,mm gi cepeshe ,a jas redev user posted image .Romantika na nivoU user posted image , i posle slabo seks,epa slabo stom preku den preovladuva fizickata aktivnost,noke ke izostanuva user posted image user posted image

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 90
   RE: Прославување на годишница
6.10.2014 10:01:02   
Mihaela 2010
Ooo mommy cestito godisnica,neka vi se mnozat,samo ubavini i radosti da si docekuvate...eee kaj najdoa drva bas togas...ama nema vrska mozete denes da nadoknaditeuser posted image

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот mommy_angels RR)
Непосредна врска до пораките: 91
   RE: Прославување на годишница
6.10.2014 15:24:30   
LoveableMe RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: mommy_angels RR

E vcera ni bese godisnica od koga sme zaedno,go prekrsivme malerot,odletaa 13 godini.I moram da vi se pofalam kolku romanticno si ja proslavivme,ni donesoa drva,mm gi cepeshe ,a jas redev user posted image .Romantika na nivoU user posted image , i posle slabo seks,epa slabo stom preku den preovladuva fizickata aktivnost,noke ke izostanuva user posted image user posted image


Честита годишница, се најубаво, многу години да славите па макар и со цепење дрваuser posted image user posted image .. ќе се најде време и за друготоuser posted image

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот mommy_angels RR)
Непосредна врска до пораките: 92
   RE: Прославување на годишница
6.10.2014 16:02:17   
sandriana RR
Честитки за годишнината Мами user posted image , нека се множат , па активности зимава ќе префрлите по дома user posted image

_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 93
   RE: Прославување на годишница
7.10.2014 13:12:52   
Felly RR
Честитки Мами за годишницатаuser posted image А за активностите убаво кажа Сандриана!!!

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 94
   RE: Прославување на годишница
9.10.2014 23:04:37   
Snowhite RR
Ооо мами честита годишнина да ви се множатuser posted image

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 95
   RE: Прославување на годишница
11.10.2014 18:12:47   
marchi

ИЗВОРНА ПОРАКА: miana

Зе месец дека правиме 7 години брак.
Резевриравме хотел за нас двајца во охрид ( се паѓа викенд) и конечно ке одиме за прв пат откако ги имаме децава, сами на два дена user posted image
Инаку на мм му купив кафемат за еспресо, ке купам и еспресо и чашки за еспресо и една печатена чаша на која ке пишува нешто user posted image
Едвај чекам user posted image user posted image user posted image

Uf
...cestito neka vi se mnozat.blazesi vi sto ke si bidete sami nice Ni na kafe ne mozeme da izlezime rant sami se cudam Kako ke uspeete.

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 96
   RE: Прославување на годишница
2.12.2014 0:02:49   
scared RR
Неодамна ни помина 4 годишнината како ја почнавме врската user posted image Си ја прославивме онака интимно меѓу нас, за годишнината од брак уште ни е рано user posted image

(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 97
   RE: Прославување на годишница
2.12.2014 2:17:24   
caciana
Nie ovaa godina proslavivme 5 godini od vrskata.. Si izlegovme dvajcata na pica i vince ... Nema mn mn romantiki kaj nas hehhe user posted image

(Одговор на членот scared RR)
Непосредна врска до пораките: 98
   RE: Прославување на годишница
10.2.2015 13:23:17   
Melanija RR
Не очекува 5 годишнина од мрак или ти брак user posted image јас спремив мало поклонче а мм нека му ја мисли за повеќе. Не е веќе по мали изненадувања па незнам дали нешто да очекувам.Уствари нешто да ама заповеќе не се надевам у стилот да сме сами ,или вечера,или сите 3 ца некаде да одиме. Па ќе видиме што ќе биде .Апдејт за некој ден user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот caciana)
Непосредна врска до пораките: 99
   RE: Прославување на годишница
11.2.2015 1:54:34   
marchi

ИЗВОРНА ПОРАКА: Pepelaska *

Нас ни е годишнина во недела на 1 мај, прва, само овој пат незнам дали да славам или плачам, дали да направам нешто и пак разочарана да бидам само јас таа која секогаш се труди за се, или едноставно да се правам дека сум заборавила и ништо не ми значи, user posted image

Me togna malku komentarov i jas sum vo slicna situacija. Nie prvata godisnina ne ja proslavivme, toj ne ni pamti koga ni e godisnina se prasuvam tolku li ne mu znaci...... Za pomalku od edna nedela ni e vtorara godisnina i planiram da go "iznenadam" so pismence, vino (posto cesto pieme i bez pricina) i vecera (kako sostaven del od denot).

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 100
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 3 [4] 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 3 [4] 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

помош
amelka

јас и мојот сопруг сакаме да имаме 2 дете но 1 ние 15 месеци и несме сигурни далие време за 2

да (29%)

не (29%)

не знам (19%)

секако време е (23%)


Број на сите гласови: 48

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!